همه ویدیو های نوکو

در این قسمت می توانید تمام ویدیو های نوکو را مشاهده نمایید

تعداد ویدیو ها : 610

new video تماشای ویدیو
1
نکات ایمنی نوزادان در خودرو

25 آبان 1398

10

لیز واکالیر در این ویدیو درباره نکات ایمنی نوزادان در خودرو صحبت می‌کند. سفر با ماشین چه کوتاه و درون شهری و چه طولانی برای خیلی از افراد راحت ترین راه است، اما ایمنی کودک در خودرو در این موارد بسیار مهم است. بعضی از این نکات شاید پیش پا افتاده یا برای ما ساده باشد اما رعایت نکردن آنها امکان دارد اتفاق بسیار بدی را برای ما و خانواده رقم بزند.این ویدیو 5نکته در اتوموبیل را برای نوزاد و کودک توضیح می‌دهد. استفاده درست کریِر (صندلی کودک) یا کمربند ایمنی یا زماندرست برای نشستن کودک در صندلی های ماشین را در این ویدیو ببینید و حتما این نکات را رعایت کنید. ما سعی می‌کنیم در ویدیو های نوکو به نکات مهمی اشاره کنیم تا جامعه بتواند در هر محیط و سنی به پیشرفت فکر کند.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4
مراحل مهم رشد کودک

22 آبان 1398

175

کودک مراحل رشد مهمی را طی می‌کنند اما مراحل مهم رشد کودک کدامیک هستند ؟ برای بهتر شناخته شدن این مراحل باید آنها را دسته بندی کنیم. در هر مرحله چه اتفاقی می‌افتد ؟این مراحل دسته بندی خاصی دارد از 0 تا 3 ماهگی، مرحله بعد 3 تا 6 ماهگی است و همینطور مرحله های بعدی؛ ما باید بدانیم نشانه های رشد در این مراحل کدام است تا اگر بعضی از آنها دیر شد یا آن مرحله را نگذراندند باید بیشتر توجه کنیم و مراقب او باشیم. بهتر از اگر اتفاق نگران کننده ای رخ داد حتما با متخصص در تماس باشیم وبا اطلاعات درست بررسی کنیم. این ویدیو به طور کلی رفتار کودک را توضیح میدهد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1
راهکارهایی برای بالا بردن شانس بارداری دوقلو

22 آبان 1398

440

شانس باردار شدن دوقلو ها برای بسیاری از همسران یک رویا است با این وجود می توان این شانس را افزایش داد تا این رویا بتواند محقق شود. کسانی که واقعا می خواهند دوقلو به دنیا بیاورند باید از چیزهای خاصی مراقبت کنند تا این شانس را پیدا کنند. برای مثال بارداری در سنین بالاتر و حتی دوران قبل از ورود به یائسگی که خانم ها تخمک های بیشتری از دست می دهند زمان مناسبی در این زمینه است. آمار نشان می دهد که بارداری های دوقلو بیشتر در زنان بالای 35 سال اتفاق می افتد. همینطور می توانید از مکمل های دارویی دوران بارداری استفاده کرد که با عث تولید تخمک های بیشتری می شود. مصرف قرص های خوراکی و قطع آن و اقدام بلافاصله برای بارداری پس از آن هم می تواند احتمال بارداری دو قلو را بیشتر کند. این ویدیو به ارائه راهکارهایی در این زمینه می پردازد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
پره اکلامپسی چیست ؟

21 آبان 1398

321

در دوران بارداری بدن مادر بسیار حساس است. باید در دوران بارداری بسیار روی فشار خون حساس بود. پره اکلامپسی چیست ؟ به وضعیتی که افزایش فشار خون به طور خطرناک مشخص می‌شود و بعد از هفته بیستم احتمال آن بیشتر است، پره اکلامپسی گفته می شود. این بیماری به دلیل نا هنجاری جفت رخ می دهد که منجر به عفونت می شود. این اتفاقات می تواند ارثی نیز باشد یا به سن مادر مرتبط باشد. در این ویدیو سعی کردیم به طور کامل این اتفاق را توضیح دهیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
10نشانه بیماری کودکان که نباید نادیده گرفت

20 آبان 1398

333

خیلی از نشانه ها در کودک شاید برای شما عادی باشد، حتی به آن توجهی هم نکنید؛ اما در این ویدیو به 10 نشانه بیماری که نباید نادیده گرفت اشاره می‌کنیم. نشانه هایی مثل تب شدید یا خس خس کردن گلو یا شکم درد زیاد می تواند بسیار خطرناک باشد. شما حتما باید به این نشانه ها بسیار توجه کنید تا بتوانید از خیلی از مشکلات جلوگیری کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3
همه چیز درباره فواید دانه کنجد

19 آبان 1398

450

کنجد یکی از دانه های مفید و پر از انرژی است و بخشی جدایی نا پذیر از قوت غالب فرهنگ ما ایرانیان است. شما از فواید دانه کنجد چه می دانید ؟ خاصیت ضد التهاب اولین ویژگی است که باید به آن اشاره کنیم. این ویژگی باعث التیام زخم ها و کاهش درد و التهاب در بدن می شود. مردم هند برای کاهش درد مفاصل از این روغن استفاده می کنند. همینطور دانه کنجد دارای زینک و کلسیم است که برای سلامت و استحکام استخوان ها می شود. این دانه همینطور باعث کاهش اضطراب می شود . که در نتیجه برای سلامت قلب مفید می باشد. این دانه استرویید گیاهی دارد که باعث کاهش کلسترول بد در بدن می شود و برای سلامت بدن ما بسیار مفید است. این ویدیو را تماشا کنید تا از خواص بی شمار دانه کنجد و روغن آن شگفت زده شوید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
در چه مواردی می توان کودک را با عمل سزارین به دنیا آورد؟

19 آبان 1398

327

زمانی که مادر می تواند کودک را بدون خطر و به صورت طبیعی به دنیا بیاورد بهتر است از سزارین خودداری کند. اما در چه مواردی می توان کودک را با عمل سزارین به دنیا آورد؟ سزارین یک عمل نجات بخش است و در مواردی که جان کودک و مادر او در خطر باشد بهترین جایگزین برای زایمان طبیعی است. برای مثال اگر شکل لگن زن باردار برای زایمان طبیعی مفید نباشد جنین ممکن است در زمان خروج گیر بیفتد و این مساله بسیار خطرناک است. همین طور در ماه های پایان، کودک شروع به حرکت می کند و این حرکت ها منجر به چرخش کامل جنین و قرار گرفتن سر در پایین و به سمت دهانه رحم می شود. در صورتی که این چرخش انجام نشود و کودک با پا رو پایین ایستاده باشد متخصصان ریسک تولد نوزاد را با زایمان طبیعی نمی پذیرند و بهترین گزینه در این باره زایمان سزارین است. دکتر ناهید خداکرمی ، رییس انجمن علمی مامایی ایران در این باره توضیحات بیشتری می دهند.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3
گرسنگی‌ چه تغییراتی در بدنتان ایجاد می‌شود ؟

19 آبان 1398

558

وقتی گرسنه‌اید بدن شما ضعف می کند و شکم شما شروع به سر و صدا می‌کند. اما آیا میدانید وقتی گرسنه‌اید چه تغییراتی در بدنتان ایجاد می‌شود ؟ احساس سیری چطور حس می شود ؟ معده شما چطور به مغزتان اعلام می کند ؟ برای اینکه بفهمید دستگاه گوارش شما چطور کار می کند و هورمون ها چه وظایفی دارند یا حتی اگر میخواهید لاغر شوید ! این ویدیو را تا آخر ببینید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3
مسئولیت دادن به کودک

18 آبان 1398

436

کودک ما تمام رفتار و آداب را از ما پدر مادر ها می‌آموزند. پس ما باید بلد باشیم چطور و چه زمانی به او آموزش بدهیم که چه کاری درست و چه کاری غلط است ؟ چه زمانی برای چه کاری مفید است ؟ با مسئولیت دادن به فرزندمان به او می‌آموزیم که چه رفتاری در قبال والدین و خودش داشته باشد. مثلا در مواقعی که یکی از والدین بیمار هستند چه کاری درست و چه کاری نادرست است را از ما یاد می‌گیرد که در این ویدیو به آن پرداخته ایم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3
از پوشک گرفتن نوزاد

16 آبان 1398

315

از پوشک گرفتن نوزاد جز سخترین پروسه های بچه‌داری برای تمام پدر مادر ها در تمام دنیاست. از پوشک گرفتن نه فقط برای بدن کودک که تاثیر روانی بسیار بالایی دارد چه در حال بچه و چه در آینده او، معمولا بچه ها از یک سال و نیم تا دوسالگی به این حد از تکامل می‌رسند تا با والدین برای این کار هماهنگ شوند. خانم دکتر الهام کلهر به طور کلی و دقیق این پروسه را توضیح میدهند.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .