همه ویدیو های نوکو

در این قسمت می توانید تمام ویدیو های نوکو را مشاهده نمایید

تعداد ویدیو ها : 692

new video تماشای ویدیو
2
چگونه درباره طلاق با کودکان صحبت کنیم؟

05 بهمن 1398

12

چگونه درباره طلاق با کودکان صحبت کنیم؟طلاق یکی از اتفاقاتی است که تاثیر منفی آن علیرغم اینکه این توافق ممکن است برای زوجین کار خوبی باشد کاملا کتمان ناشدنی است. در طلاق طرفین ممکن است مدت ها پس از آن نتوانند ثبات عاطفی قبل را به دست بیاورند. اما تاثیر طلاق در میان کودکان بسیار ناراحت کننده تر است. کودکان که سالها عشقشان را نثار پدر و مادرشان می کرده اند اکنون دچار یک تزلزل عاطفی شده اند و گفتار و رفتار حساب نشده والدین می تواند تاثیرات مخربی روی تجربیات آنها و عواطف آنها بگذارد. در این ویدیو بتسی براون ، روانشناس کودک توضیحات بیشتری ارائه می دهند.بتسی براون برون کیست ؟او نویسنده دو کتاب پرفروش در زمینه روانشناسی کودک و فرزندپروری است با نام های :تو رییس من نیستیبه من بگو چه بگویماو با 40 سال سابقه در پژوهش و مطالعه در زمینه روانشناسی کودک مدیریت و برنامه ریزی های درسی و مدرسه ای موفقی را در مدارس دولتی و خصوصی ایالات متحده آمریکا در کارنامه خود دارد.با تماشای این ویدیو پاسخ این سوال که چگونه درباره طلاق با کودکان صحبت کنیم را از زبان بتسی براون خواهید شنید.منابع :وبسایت بتسی براوناگر از تماشای این ویدیو رضایت داشتید تماشای ویدیو 8 جمله که نباید به والدین بدون همسر بگوییم را هم به شما همراهان نوکو پیشنهاد می کنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
محیط زیست و سلامتی

02 بهمن 1398

18

محیط زیست و سلامتینگرانی و آگاهی در مورد اثرات بهداشتی در معرض قرار گرفتن در معرض آلاینده های زیست محیطی از جمله مواردی که در مواد غذایی یافت می شود رو به افزایش است. بیشتر پزشکان مراقبت های اولیه فاقد دانش و آموزش در شناخت بالینی و مدیریت اثرات سلامتی در معرض محیط زیست هستند. ما دریافته ایم که استفاده از یک ابزار ساده تاریخ سازی - CH2OPD2 (جامعه ، خانه ، سرگرمی ، شغل ، عادات شخصی ، رژیم غذایی و مواد مخدر) - می تواند به پزشکان در شناسایی بیماران در معرض خطر چنین تأثیرات سلامتی کمک کند.CH2OPD2 چیست؟CH2OPD2 سرواژه تعدادی از کلمات است که باید آلاینده یا ماده حساسیت زای در آن موقعیت مورد بررسی قرار بگیرد. این واژه ها عبارتند از (Community, Home, Hobbies, Occupation, Personal habits, Diet and Drugs)این ویدیو را ببینید تا بیشتر با این مقوله آشنا شوید.منبع :ncbi.nlm.nih.gov

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1
نکاتی که باید در مورد فرزندان آخر بدانید

02 بهمن 1398

14

نکاتی که باید در مورد فرزندان آخر بدانیدفرزند آخر یا همان ته تغاری معمولا عزیز دردانه همه خانواده هاست. به خصوص اگر فاصله سنی او با سایر خواهر و برادر ها زیاد باشد. به دلیل اینکه فرزند آخر می خواهد خود را به سایر خواهر ها و برادر هایش برساند معمولا فرزند آخر رشد بسیار چشم گیری دارد. به همین دلیل آنها حاضرند هر کاری را به عهده بگیرند. اما اگر والدین و اطرافیان در برآورده کردن نیاز های فرزند آخر افراط کنند او به حدی تنبل و نازپرورده می شود که دیگر نیازی به یادگیری و تغییر در خود پیدا نمی کند. اگر کودک آخر به تلاش نکردن و نازپرورده بودن عادت کند در بزرگسالی در مقابل مشکلات و ناملایمات شدیدا دچار مشکل می شود.ویدیو مرتبط :نکات تربیتی ترتیب تولد فرزندانمنبع :نظریه های شخصیت ، دوآن شولتز، سیدنی آلن شولتس، ترجمه یحیی سیدمحمدی

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1
فواید صبحانه (قلط نخوریم)

01 بهمن 1398

42

قلط نخوریم این بار نان و پنیر و سبزیصبحانه تقریبا مهمترین وعده غذایی میباشد. حالا بهتر است که از چه موادی در صبحانه استفاده شود ؟طبق سنتی ترین صبحانه ما ایرانی ها نان و پنیر و سبزی و کره و مربا و... وجود دارد اما اندازه استاندارد این وعده چقدر است. هر مقدار از این وعده غذایی چقدر کالری دارد.حتی چه موقعی خوردن صبحانه یا عصرانه بهتر است ؟ ویدیو های زیادی در باره خوردن صبحانه داریم مثل صبحانه های مفید اما این ویدیو در محیطی طنز و استفاده از منابع معتبر به مسائل مهمی پرداخته استدر این قسمت از (قلط نخوریم) به این نکته پرداخته ایم تا با زبان طنز این نکات را آموزش بدهیم ، صدیقه در طول ویدیو با مغز خود درگیر است تا بتواند اورا قانع کند. این بخش هم شبیه پادکست نوکو قسمت طنز ما می باشد. حتما منتظر قسمت های بعدی این برنامه باشید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
نکاتی که باید در مورد تک فرزندها بدانید

30 دی 1398

96

نکاتی که باید در مورد تک فرزندها بدانیدتک فرزندها با کودکانی که خواهر و برادر دارند به لحاظ شخصیتی کاملا متفاوت هستند. آنها ویژگی هایی دارند که آنها را با سایر کودکان متمایز می کند.بعضی از ویژگی های تک فرزند هاآنها غالبا جایگاه برتر خود را در خانواده از دست نمی دهند. تک فرزند ها بیشتر با بزرگسالان و بخصوص والدینشان سپری می کنند . بنابراین زودتر وارد دنیای بزرگسال ها می شوند.به دلیل اینکه تک فرزند معمولا کانون توجه بوده اند درصورتی که این توجه از آنها سلب شود کاملا عصبی می شوند. آنها نه رقابت را آموخته اند و نه تقسیم کردن را. اگر فعالیت هایی که انجام می دهد به اندازه کافی توجه دیگران را جلب نکند احساس ناکامی و نا امیدی می کند.معمولا این افراد بیشتر از سایر کودکان اعتماد به نفس دارند. آنها در بزرگسالی افرادی واقع گرا هستند که از قبول مسئولیت واهمه ای ندارند.علت اهمیت این مسالهخانواده هایی وجود دارند که به اصطلاح تک فرزند هستند به هین خاطر والدین چنین خانواده هایی نگران هستند که واقعا تک فرزندی چه تاثیراتی بر روی زندگی دارد . در این مقاله سعی شده تا مهمترین ویژگی ها و مشکلات تک فرزندی پرداخته شود.با ما همراه باشید.خانواده های زیادی هستند که امروزه ترجیح می دهند یک فرزند داشته باشند. آنهادائما نگران آینده کودکشان هستند . در این ویدیو نکاتی که باید در مورد تک فرزندها بدانید را تماشا خواهید کرد.پیشنهاد می کنیم ویدیوهای فرزندپروی نوکو و مقالات وبلاگ نوکو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
کایزن ، روش ژاپنی ها برای غلبه بر تنبلی

30 دی 1398

66

کایزن ، روش ژاپنی ها برای غلبه بر تنبلیکایزن به معنای بهبود یا تغییر دائم برای رسیدن به نتیجه‌ای بهتر است و به فلسفه‌ای اشاره دارد که در آن تمرکز بر روی بهبود مستمر فرایند تولید، مهندسی یا مدیریت کسب و کار است. کایزن در مقوله‌های سلامت. روان‌درمانی، و مربیگری زندگی، امور دولتی، بانکداری و دیگر صنایع بکارگیری شده‌است. هنگام بکاریگیری در امور اقتصادی و فضای کاری، کایزن به فعالیت‌هایی اشاره دارد که همهٔ عملکردها را به‌طور مستمر بهبود می‌بخشد و همهٔ کارمندان از جمله مدیر عامل اجرایی تا کارگران خط مونتاژ را شامل می‌شود. کایزن در فرایندهای خرید و لجستیک، که محدوده سازمانی را به زنجیره تامین می‌رساند، نیز به کار گرفته می‌شود. کایزن با بهبود فعالیت‌ها و فرایندهای استاندارد تلاش می‌کند اتلاف را از بین ببرد .تاریخچه کایزنکایزن نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم در چندین کسب و کار ژاپنی به کار گرفته شد و بخشی از آن از کسب و کار و مدیریت کیفیت آموزش‌دهندگان آمریکایی که از ژاپن بازدید می‌کردند تأثیر پذیرفت و از آن زمان به بعد در کل جهان گسترش یافت و هم‌اکنون در بسیاری از زمینه‌ها به غیر از اقتصاد و تولید به کار گرفته می‌شود.اگر میخواهید در زندگی خود تغییرات ماندگار و پیوسته را تجربه کنید ، این روش را که فقط 1 دقیقه از وقت شما را می گیرد به کار بگیرید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
0
درمان تب کودکان

29 دی 1398

11

درمان تب کودکانتب از علائم بیماری بوده و حالتی است که در آن دمای بدن جانوران خون‌گرم از مقدار طبیعی آن بیش‌تر شده و نقطه ثبت دمایی در مغز جابجا می‌شود. تب نشانهٔ مبارزهٔ بدن در برابر عوامل بیماری‌زا است و گاهی نیز پاسخ دمایی دستگاه ایمنی بدن نسبت به عفونتهای داخلی تلقی می‌شود. در واقع در گرمای حاصل از تب بسیاری از میکروبها توانایی رشد ندارند.البته بحث و جدل‌های زیادی در مورد بی‌فایده بودن تب در جریان است. نخستین پژوهش دربارهٔ دمای بدن در سال ۱۸۶۸ انجام گرفت و پژوهشگر آن، یک پزشک آلمانی به نام کارل وندریش بود.در انسان که میانگین دمای طبیعی بدن ‎۳۷°C است، دمای برابر یا بیش‌تر از ‎۳۸°C (در حالت استراحت) تب به‌شمار می‌آید. تب بیش از ‎۴۰°C تهدید بزرگی برای جان انسان محسوب می‌شود، چرا که عملکرد آنزیمها و سایر پروتئینهای بدن را دچار اختلال می‌کند. به تب ‎۳۷٫۵°C تا ‎۳۷٫۹°C تب خفیف گفته می‌شود. ذکر گردید که تب باعث اختلال در فعالیت آنزیمهای بدن می‌شود، آنزیمها کاتالیزور یا کاتالیزگرهایی هستند که در واکنش‌های زیستی مهم درون سلول و در بدن مؤثرند. چون این آنزیم‌ها در دمای معینی فعالیت دارند و در دمای بالا از بین می‌روند، تب بالا با از بین بردن این آنزیم‌ها، در واکنش‌های زیستی بدن اختلال ایجاد می‌کند. تشنج از نتایج تب بالاست.تب ۴۰ درجه و بیشتر، به ویژه در کودکان، نیازمند توجه و درمان سریع است. هنگامی که دمای بدن شخص به ۴۴٫۴ تا ۴۵٫۵ برسد، مرگ او حتمی استدر این ویدیو می توانید بیاموزید در ه با تب کودکان باید چه اقداماتی انجام دهید.منابع :زیست‌شناسی ۲ و آزمایشگاه، نظری (رشته علوم تجربی)، چاپ هفتم ۱۳۸۶، ص۸Muhammad, Inayatullah (2009). Bedside Techniques: Methods of clinical examination. Saira Publishers and Salamat Iqbal Press, Multanتب ،از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادSchaffner A (2006). "Fever--useful or noxious symptom that should be treated?". Therapeutische Umschau. Revueتأثیر تب و مکانیسم اثر داروهای تب بر، گروه زیست‌شناسی دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتب درسی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشیویکی‌پدیای فرانسوی» (به فرانسه). دریافت‌شده در ۲۲ مارس ۲۰۰۹علوم زیستی و بهداشت، کلیه رشته‌ها (پایه اول متوسطه، عمومی)، چاپ دوازدهم ۱۳۸۹، ص۲۴، شکل ۵–۳Muhammad, Inayatullah (2009). Bedside Techniques: Methods of clinical examination. Saira Publishers and Salamat Iqbal Press, Multan

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
مرغ پادراز در حیوانات شگفت انگیز

28 دی 1398

60

مرغ پادراز یا مرغ منشی پرنده بومی افریقا و از راسته شاهین سانان با پاهای بلند و دم‌هایی دراز و دارای منقار قومی می‌باشد که بیشتر در دشت‌های باز و گسترده زندگی می‌کند .مرغ پادراز را می توان پرنده ای توصیف کرد با چهره ای شبیه به عقاب و پاهایی مانند درنا که باعث می شود قد او تا 1.5 متر افزایش پیدا می کند. این پرنده منقاری با نوک خمیده دارد. . طول این پرنده از 112 تا 152 سانتی متر است. وزن آ هم می تواند چیزی بین 2 الی 6 کیلوگرم باشد. این پرنده عمدتا در دشت ها و ساوانا های آفریقا زندگی می کند و در نوع خود یکی از بهترین شکارچیان می باشد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
چگونه حس لامسه کودک کامل می شود؟

25 دی 1398

71

چگونه حس لامسه کودک کامل می شود؟در ویدیوهای متعددی که قبلا در نوکو با شما به اشتراک گذاشته ایم درباره تکامل حواس پنجگانه کودک ، تکامل حواس جنین و همچنین تکامل حواس کودک نوپا و شکل گیری حس چشایی در آنها به توضیحاتی پرداختیمشما می توانید با مطالعه مقاله تکامل حواس جنین به مطالعه ویژگی های این بعد از وجود انسان بپردازید. با تماشای این ویدیو می توانید پاسخ این سوال را دریافت کنید : چگونه حس لامسه کودک کامل می شود؟

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2
میکروپلاستیک و همه چیزهایی که باید درباره آنها بدانیم

24 دی 1398

62

میکروپلاستیک و همه چیزهایی که باید درباره آنها بدانیمهر ساله انسان حدود 400 میلیون تن زباله های پلاستیکی خود را به محیط زیست وارد می نماید. صد ها سال طول می کشد تا به طور کامل این مواد از بین بروند. هر دو ذرات نانو و میکرو پلاستیک ها از بقایای تبدیل پلاستیک های بزرگتر به کوچکتر تشکیل می شوند.میکروپلاستیک ها به طور کلی به دو دسته ی اولیه و ثانویه تقسیم بندی می شوند.اولیه: نوع اولیه ی این مواد را می توان در محصولاتی مانند لوازم مراقبت شخصی، گلوله های پلاستیکی مورد استفاده در صنعت، الیاف پلاستیکی مورد استفاده در لباس ها (مانند نایلون) مشاهده نمود. دسته ی اولیه ی این مواد به طور مستقیم از طریق راه های گوناگونی وارد محیط زیست می شود . به عنوان مثال میکروپلاستیک های موجود در محصولات مراقبت شخصی در اثر شست و شو و از طریق کانال های آب و فاضلاب وارد محیط زیست می گردد. همچنین با ایجاد خراش و یا سایش در هنگام شست و شو ی لباس هایی با الیاف مصنوعی شاهد آزاد سازی میکروپلاستیک ها خواهیم بود. همچنین این ترکیبات قطعات کوچکی در پلاستیک های پلی اتیلنیمی باشند که به عنوان اکسفولیانت در مواد آرایشی و بهداشتی ، خمیردندان ها ، الیاف مصنوعی و رزین ها نیز موجود می باشند.ثانویه: نوع ثانویه ی این مواد از تجزیه ی پلاستیک های بزرگتر به کوچکتر به وجود می آیند. این رویداد معمولا زمانی رخ می دهد که پلاستیک های بزرگتر تحت شرایطی مانند هوا، اشعه ی ماوابنفش خورشید، سایش باد و… قرار بگیرندبه طور کلی از جمله عمده ترین منابع تولیدی این مواد می توان به موارد زیر اشاره نمود:بقایای صنعت کشاورزیپرورش آبزیانصنعت ماهیگیری و کشتی رانیمدیریت زباله هاپساب های شهریفتالات‌هافتالات‌ها نوعی مواد شیمیایی مورد استفاده در پلاستیک‌ها برای انعطاف‌پذیری هستند که رشد سلولهای سرطانی سینه را افزایش می‌دهند. با اینحال این تحقیق در آزمایشگاه صورت گرفته‌است و نتایج آن به انسانها قابل تعمیم نیست. در مطالعات اخیر تأثیر میکروپلاستیک‌ها بر موش‌های آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت. این تحقیق نشان داد میکروپلاستیک‌ها در کبد، کلیه و روده‌های موش‌ها انباشته شده و سطح مولکولهای استرس اکسیداتیو را در کبد آنها بالا می‌برد. به نظر می‌رسد میکرو پارتیکل‌ها از قبیل میکروپلاستیک‌ها از روده‌ها وارد خون شده و بطور بالقوه به ارگانهای دیگر منتقل می‌شوند.در این ویدیو می توانید اطلاعات بیشتری در این باره به دست بیاورید. از تماشای آن لذت ببرید.Rogers, K. (2019, April 22). Microplastics. Retrieved June 24, 2019,Microplastics: Your Environment, Your Health | National Library of Medicine. (n.d.). Retrieved June 24, 2019,US Department of Commerce, & National Oceanic and Atmospheric Administration. (2016, April 13). What are microplastics?"Plastics International". www.plasticsintl.com. Archived from the original on 24 March 2017میکروپلاستیک ها و خطرات آن

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .