بودن در یک رابطه و 6 فایده مهم آن

0
982
بودن در یک رابطه
بودن در یک رابطه

دلایل بی شماری برای فکر به لذتبخش بودن یک رابطه وجود دارد اما بعضی افراد به دلیل پاره ای از مسایل از ورود به روابط جدید خودداری می کنند . اگر شما هم یکی از همین افراد هستید ، بعد از خواندن این مطلب مطمئنا به فکر بودن در رابطه های جدید خواهید بود .

تجربه احساس عاشقانه و بودن در یک رابطه رومانتیک چیزی است که بسیاری از انسان ها در آرزوی آن هستند . ما به هیچ عنوان نمی توانیم انکار کنیم زمانی که با افرادی هستیم که به آنها علاقمند هستیم ، دنیای اطرافمان لذت بخش تر است .

یک رابطه ی خوب به همکاری و همدلی نیازمند است در غیر این صورت آن رابطه به شدت آسیب پذیر می شود .

عده ای دائما از روابطشان شکایت دارند  و به نظر می رسد این مشکلات هیچ گاه پایانی ندارند در حالی که عده ای از روابطشان لذت می برند و لحظه های خوب و خوشی را در روابطشان تجربه می کنند . بودن در روابط ، به خصوص روابط عاشقانه مزیت های فراوانی دارد . در این مطلب 6 فایده بودن در یک رابطه را توضیح می دهیم .

انگیزه

فیلم های عاشقانه زیادی را دیده اید که در آن نقش اول فیلم بعد از عاشق شدن و یافتن یک قدرت خارق العاده به هدفش می رسد . این مسئله تخیلی نیست . شما هنگامی که در یک رابطه ی عاشقانه هستید در تلاش هستید که نسخه بهتری از خودتان ارائه دهید .همین طور توجه و محبت به شخص مقابل باعث ترشح هورمونهایی می شود که شمارا سهل گیر تر و شاد تر میکند .

افزایش آگاهی و دامنه اطلاعات

این چیزی است که کمتر کسی به آن توجه می کند اما بودن در روابط است که دامنه دانش ما را افزایش می دهد . در ارتباط با افراد جدید به تجربه ها و اطلاعات آنها متصل شده و دنیای جدیدی به روی ما باز می شود .  با بودن با دیگران ما با روحیات و خلقیات و تجربه های دیگران آشنا می شویم و از این طریق در مواجهه با افراد دیگر فردی با تجربه می شویم . زمانی که شما با افکار دیگران آشنا می شوید در واقع می توانید از زاویه دید آنها به دنیا نگاه کنید و این مسئله این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد که چیزهای بیشتری از زندگی بیاموزید .

روحیه همکاری

همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم بودن با سایر افراد در یک رابطه سالم به همکاری و همدلی نیاز دارد . در صورتی که در یک رابطه باشید یاد می گیرید چگونه با دیگران تشریک مساعی داشته باشید و بر مشکلات فائق آیید  . یاد می گیرید در شرایط سخت چگونه دستگیر هم باشید و چگونه کوه مشکلات را به آسانی پشت سر بگذارید .

اثر آرام بخش بودن در یک رابطه

شاید شما فکر کنید تسکین رنجی که از یک خاطره بد به جای مانده جبران ناپذیر است . شاید کمی سخت به نظر برسد اما پژوهش ها نشان می دهند در این مواقع و در زمانی که فرد احساس می کند در مواجهه با مشکلات تنها نیست احساس بهتری دارد . برای مثال در مواجهه با مشکلی که در کارتان پیش آمده و شما را ناامید کرده است ، حتی فکر حضور همسر یا دوست صمیمی تان ، این حال بد شما را تسکین می دهد .

حمایت عاطفی

این یکی از مهم ترین مسائل موجود در روابط است . همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم بودن در روابط منجر به یک حس خوب در انسان می شود . اینکه بدانید در رابطه ای  که در آن هستید درک می شوید و همانی هستید که  که نشان می دهید و به همان شکل شما پذیرفته می شوید در سلامت جسم و روان شما تاثیر شگرفی دارد .

سلامت روان

در نهایت به مهمترین مورد این لیست می رسیم . بودن در یک رابطه خوب برابر است با داشتن سلامت روان . در کنار هیجان و شادی و رضایتی که از زندگی داریم حضور در یک رابطه خوب ، باعث می شود مشکلات و مسائل روزانه ما کوچکتر به نظر برسند . حتی اگر مشکلات خیلی بزرگ باشند شما با اعتماد به نفسی که از بک رابطه کسب می کنید می توانید آنها را پشت سر بگذارید .

 

ویدیوهای مرتبط با این موضوع را در این لینک تماشا کنید.

 

لینک کوتاه این پست : no.ko/re5ko8

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید