تعیین جنسیت جنین و روش های مرسوم آن

0
2165
تعیین جنسیت جنین
تعیین جنسیت جنین

تعیین جنسیت جنین و متوجه شدن مادر باردار از پسر دار شدن یا دختر دار شدن معمولاً در این دوره ی زمانی بسیار برای مادران حالت شده است طوری که بعضی از مادران قبل از اقدام برای حاملگی از رژیم های غذایی تا روش های دیگر برای تعیین جنسیت استفاده می کنند که معمولاً این رژیم ها و روش ها علمی نیست و فقط به صورت تجربی شاید کمک کننده باشد.

تعیین جنسیت در سه ماهه ی اول بارداری

معمولاً تعیین جنسیت در هفته ی شانزدهم یعنی ماه چهارم به صورت دقیق با استفاده از سونوگرافی امکان پذیر نیست با این حال بسیاری از مادران دوست دارند که به جنسیت فرزند خودپی ببرند.

چند روش سنتی و معمولاً قدیمی برای تعیین جنسیت نوزاد وجود دارد که هیچ کدام صحت علمی ندارد و می توانند نقص شوند.

روش هایی مثل استفاده از جوش شیرین در ادرار، تعیین جنسیت با سوزن و همچنین دمای شکم هیچ کدام از ارزش های علمی برخوردار نبوده و همچنین دروغی بیش نیستند.

تعیین جنسیت دقیق

حال اگر نگران تعیین جنسیت پسر دار شدن یا دختر دار شدن هستید بهتر است با استفاده از روش های علمی پیگیر آن باشید.

بهترین و شناخته شده ترین روش تعیین جنسیت در کل جهان انجام سونوگرافی و همچنین آزمایش می باشد.

با استفاده از فراصوت یا سونوگرافی در حال حاضر می توان علاوه بر تعیین جنسیت دقیق به محاسن ویژه ای مانند صحت و سلامت جنین و ویژگی های ساختاری و اعضای جنین دست یافت. همچنین پزشک با استفاده از اندازه ی پارامترهای مختلف بدن جنین به سن جنین و حاملگی و تعیین تقریبی زمان زایمان را مشخص می کند.

هر چند در16 هفته از بارداری می توان به تعیین جنسیت پی برد اما در هفته 18 حاملگی (آنومالی اسکن) می توان دقیقاً جنسیت جنین را بدون درصد خطایی متوجه شد.

آزمایش ژنتیک (Cell free DNA)

در این آزمایش ژنتیک با استفاده از خون مادر می توان به صورت دقیق و کامل به جنسیت نوزادتان پی ببرید.

این تست ژنتیک در سه ماهه ی اول بارداری انجام می شود و علاوه بر تعیین جنسیت، رشد سالم و سلامت جنین را عنوان می کند.

تعیین جنسیت قبل از بارداری

برای پدر و مادرانی که انتظارجنسیت خاصی رامی کشند بهترین و تنهاترین روش، لقاح آزمایشگاهی می باشد، این روش درصد موفقیت آن 100% می باشدو این در صورتی ست که والدین برای تعیین جنسیت قبل از بارداری اقدام به رژیم غذایی و استفاده از دوش واژینال و روش های دیگری می کنند که هم علمی نمی باشد و هم درصد خطای بسیار بالایی دارد.

کلام آخر

تعیین جنسیت فرزند خود فقط به روش علمی از میزان صحت بالایی برخوردار است استفاده از روش های قبل از بارداری از صحت علمی و دقت نه چندان بالایی برخوردار نیست و فقط باعث بازار گرمی عده ای از سودجویان می شود. برای قبل از بارداری بهترین روش لقاح آزمایشگاهی می باشد که 100% میزان موفقیت برخوردار است.

مامای همراه

سرویس همپای مادر که توسط تیم نوکو راه اندازی شده به صورت آنلاین و شبانه روزی به خدمت رسانی به مادران باردار ، تازه زایمان کرده و دارای فرزند تا ۲ سال می پردازد.

ویدیوهای مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید