جنین باهوش ، ویژگی های آن و شرایطی که باعث رشد او می شود

1
2198
جنین باهوش
جنین باهوش

مسلماً تمام مادران باردار تا به حال با فرزند خود که در داخل شکمشان هست صحبت کرده اند.  اما همیشه به این فکر فرو رفته اند که آیا تمام آن‌چه که می‌گویند را جنین می‌فهمد و یا احساس می‌کند. باید بگوییم که چنین است که تمام احساسات مادر و هرآنچه در محیط اتفاق می‌افتد جنین به‌طور کامل احساس می‌کند. با شادی مادرش شاد می‌شود حتی با ناراحتی و گریه مادرش مضطرب می‌شود و احساس ناراحتی می‌کند.حتی در بدن مادرشان می‌توانند بفهمند و چیزهای جدید بیاموزند.

حالا می‌خواهیم در مورد چند موضوع که جنین قادر به درک آن هاست صحبت کنیم.

حس شنوایی

جنین شما در حین بارداری هر صدایی که در محیط باشد را به طور کامل می‌شنود.

مثلاً اگر شما در طی بارداری خود علاقه‌ی زیادی به شنیدن موزیک داشته باشید، فرزند شما در آینده علاقه‌مند به شنیدن موسیقی می‌شود . حتی موسیقی در روح و جانش عجین خواهد شد.

حس چشایی

نوزاد شما در داخل رحم شما می‌تواند تمام مزه‌ها را احساس کند و هرآنچه شما می‌خورید را بچشد. مثلاً اگر شما در طی بارداری از شیرینی‌جات و بستنی استفاده کنید نوزاد شما نیز بعد از سپری کردن رشد خود در طی بزرگسالی و کودکی علاقه زیادی به بستنی و شیرینی‌جات خواهد داشت یا اگر شما در طی بارداری خود از چیزی تنفر داشته باشید فرزند شما نیز از آن متنفر خواهد شد. یک جنین باهوش کاملا به این مساله حساس است.

 

توانایی درک کلام

جنین شما حرف و سخن شما را می‌شنود. علاوه بر موضوعات بالا جنین شما نه تنها قادر خواهد بود صدای شما را بشنود بلکه لحن صدیا شما را تشخیص می‌دهد و می‌تواند کاملاً تمایز صداهای محیط را متوجه شود.

پس نباید در محیط‌ های ناآرام و پر از انرژی منفی باشید چون کاملاً فرزند شما آن را احساس خواهد کرد و این شرایط می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر روحیه و افکار و اخلاق فرزندتان داشته بگذارد.

برخلاف این موضوع، اگر در شرایط آرام و کاملاً امن باشید و یک محیط شاد و عاشقانه داشته باشید این کار تأثیر مثبتی برروی جنینتان و روحیه و خلق و خوی او می‌گذارد. در واقع مادر باردار در شرایط آرام و امن زندگی کند احتمال داشتن یک جنین باهوش در او بسیار بیشتر است.

 

کلام آخر

بسیاری از مادران به موضوع جنین باهوش اهمیت زیادی نمی‌دهند و نمی‌دانند جنین از آنچه فکر می‌کنند باهوش‌تر است و کاملاً می‌تواند شرایط و محیط را درک کند پس توصیه‌ی ما به شما مادران عزیز این است که کاملاً بر غذایی که می‌خورید آگاهی داشته باشید، چون جنین شما این مواد خوراکی را مزه می‌کند و در آینده تمایل بیشتری به آن‌ها خواهد داشت. یا سعی کنید در محیطی که آرام و مثبت می‌باشد قرار بگیرید و یا حتی کلامی که به زبان می‌آورید را بسنجید، چون فرزندتان کاملاً آن‌ها را می‌شنود و حتی بعدها ممکن است از آن استفاده کند. جنین از آنچه که فکر می‌کنید باهوش تر است.

 

پیشنهاد می کنیم پست بارداری هفته به هفته (سه ماهه ی اول) ، روند تغییر جنین و اندام مادر را که قبلا در بلاگ نوکو منتشر کردیم را مطالعه کنید. همینطور ویدیویی با عنوان حواس پنج گانه جنین در وبسایت نوکو منتشر شده که می توانید با مراجعه به این لینک یا پیش نمایش آن پست در اینستاگرام ما از تماشای آن لذت ببرید .

مامای همراه

سرویس همپای مادر که توسط تیم نوکو راه اندازی شده به صورت آنلاین و شبانه روزی به خدمت رسانی به مادران باردار ، تازه زایمان کرده و دارای فرزند تا 2 سال می پردازد.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NOKO (@noko.ir) on

لینک کوتاه این پست : no.ko/Qi3

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید