می خواهید طرز فکر خود را تغییر دهید؟

0
550
طرز فکر

روش های بهبود طرز فکر

شاید این باور اشتباه را شنیده اید که افراد مثبت به همه چیز با دیدگاه خوب نگاه میکنند. اما طبق نظر جافری سوپرینا , استاد رفتارشناسی در دانشگاه آرگوسی : “افراد مثبت کسانی هستند که هر دو جنبه مثبت و منفی را تشخیص میدهند, اما ترجیح میدهند وقت و انرژیشان را روی جنبه های مثبت معطوف کنند تا به نتایج بهتری برسند.”

به عبارت دیگر, این افراد واقعیت های منفی را نادیده نمیگیرند اما همیشه به یک نکته مثبت توجه میکنند. ممکن است در شرایط سخت فقط به اتفاقات بد فکر کنید. در این بخش 7 روش بهبود طرز فکر را به شما توضیح میدهیم تا بتوانید از این شرایط عبور کنید.

آنچه شما را عقب نگه داشته رها کنید

نگران برچسب هایی مثل ترسو بودن نباشید. ترک شرایط و روابط سمی به رشد شما کمک میکند. خداحافظی با بعضی افراد سخت است, اما باقی ماندن در شرایط ناراحت کننده در دراز مدت آسیب های بیشتری به شما وارد میکند. اگر کسی دائما شخصیت شما را کوچک میکند یا شما را مورد انتقاد قرار میدهد باید او را رها کنید. شاید با این کار احساس گناه کنید اما بعد از آزاد شدن از این شرایط ناراحت کننده, امکان رسیدن به آنچه میخواهید فراهم میشود.

حق شناس باشید

برای داشتن طرز فکر مثبت, باید به داشته هایتان توجه کنید و به خاطر آنها شکرگزار باشید. فکر کردن به ناامیدی ها, شکست ها یا نقص های زندگی ساده است. اما برای تغییر این افکار , کسانی که شما را دوست دارند و تجربیات موفقیت آمیز زندگیتان را به خاطر بسپارید. اگر از تنهایی و فکر کردن لذت میبرید یک دفترخاطرات تهیه کنید و افکارتان را هر روز در آن بنویسید. همچنین, اگر جزو افرادی هستید که به فعالیت های اجتماعی علاقه مند است میتوانید به فرد مورد علاقه تان پیام بدهید, ایمیل یا زنگ بزنید و از او قدردانی کنید.

طرز ایستادنتان را بهتر کنید

جسم شما به اندازه ذهنتان اهمیت دارد. طبق نظر ایمی کادی, روانشناس اجتماعی, زبان بدن ما روی حسی که نسبت به خودمان داریم تاثیر زیادی میگذارد. اگر عادت به قوز کردن یا دولا شدن دارید, سعی کنید صاف بایستید و شانه هایتان را عقب ببرید. وقتی بدنتان در وضعیت بهتری قرار دارد احساس قدرت بیشتری میکنید. در نتیجه, بهبود طرز ایستادن به داشتن افکار مثبت کمک میکند.

منتظر اتفاقات خوب نباشید, خودتان آنها را محقق کنید

به دنبال فعالیت ها یا سرگرمی هایی باشید که به شما حس ارزشمند بودن میدهند. زندگی منفعل باعث رکود و کاهش انگیزه میشود. برای دور شدن از احساس پوچی یا بی حوصلگی به دنبال کارهایی باشید که شما را خوشحال میکند. ساختن یک انجمن, نوشتن داستان هایی برای کمک به افراد تنها, یا پختن یک غذای خوشمزه از جمله کارهایی هستند که ممکن است شما را راضی کنند. همین حالا دست به کار شوید و یک اتفاق خوب بسازید.

خودتان را با افراد مثبت احاطه کنید

همان طور که گفتیم, دور شدن از افراد سمی بسیار مهم است. اما, اگر نمیتوانید اعضای خانواده سمی تان را رها کنید یا شغل جدیدی پیدا نکرده اید تا از کار آزار دهنده فعلی استعفا دهید, بهتر است بیشتر وقتتان را با انسان های مثبت بگذرانید. این افراد میتوانند دوستان, شریک عاطفی یا اعضای انجمنی که در آن عضو هستید باشند. قرار گرفتن در کنار انسان های خوش بین انرژی شما را بالا میبرد و باعث بهبود طرز فکرتان میشود.

روی افکارتان برچسب نزنید و به خودتان روحیه بدهید

قضاوت کردن و تصمیم گیری میتواند به سرعت اتفاق بیفتد. پس, به یاد داشته باشید افکار ما همیشه مطابق با واقعیت نیستند. قبل از اینکه در دام خود انتقادی بیفتید افکار منفی تان را بیشتر بررسی کنید. شاید نتوانید افکار بد را پاک کنید اما میتوانید آنها را به چالش بکشید و شکست دهید.

روز یک نفر دیگر را بسازید!

مهربانی و از خودگذشتگی را تمرین کنید. کمک به تغییر زندگی یک نفر دیگر به تقویت روحیه خودتان هم کمک میکند. برای همکارتان یک پیام صمیمانه بنویسید , به پیشخدمتی که هر روز برایتان قهوه می آورد انعام بیشتری بدهید, یا به یک نیازمند کمک کنید. با این کار, از آنچه در کنترل شماست به بهترین شکل بهره میگیرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید