هفته های بارداری ، راهنمای گام به گام مادران باردار +فیلم

هفته های بارداری ، گام به گام و به همراه ویدیو

با مطالعه هفته های بارداری می توانید تمام اطلاعات مورد نیاز در این باره را به دست بیاورید. ضمن اینکه هر هفته شامل یک ویدیو است که به صورت کامل اطلاعات جالبی در باره آن هفته به شما ارائه می دهد.

 

هفته چهارم بارداری

هفته چهارم بارداری

بعد از لانه گزینی سلول تخم (زیگوت) به دو نیمه تقسیم می‌شود که یک نیمه جنین شما را تشکیل میدهد و نیمه ی دیگر جفت و بند ناف را تشکیل می دهد. به علت لانه گزینی و بالا بودن هورمون HCG یا گنادوتروپین انسانی شما میتوانید با یک تست حاملگی خانگی به بارداری خود پی ببرید.بهتر است یک ماه قبل از بارداری اسیدفولیک مصرف شود اما اگر به بارداری خود تازه پی برده اید از همین الان شروع به مصرف یک عدد قرص اسید فولیک 1mg کنید. اگر شما به بیماری خاصی مانند دیابت وفشارخون و…. مبتلا هستید حتما با پزشک خود درباره ی بیماری مشورت کنید زیرا ممکن است عارضه جدی برای شما و فرزندتان ایجاد کند. این ویدیو اطلاعات بیشتری درباره هفته چهارم بارداری به شما می دهد.

تماشای ویدیو هفته چهارم از هفته های بارداری

 

هفته پنجم بارداری

هفته پنجم بارداری

هفته پنجم بارداری زمانی است که رویان کوچک شما به اندازه دانه ی پرتقال میباشد. طی این هفته اگر باردار باشید تست خانگی بارداری (بیبی چک) حتما مثبت می شود چون هورمون گنادوتروپین انسانی یا همان HCG به مقدار فراوانی بالاست. در هفته پنجم بارداری یکی از اولین سیستم هایی که فعال میشود سیستم گردش خون رویان شماست . قلب رویان شما درهفته ی پنجم بارداری از دو مجرای کوچک ساخته شده که مجراهای قلبی نام دارند و باجدیت کار میکنند. وقتی این مجراها با هم ترکیب شوند،بچه شما یک قلب با کارایی کامل خواهد داشت.برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو هفته پنجم از هفته های بارداری

هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری

دراین هفته سر بچه شما شکل می‌گیرد. برآمدگی های حساس سر به آرواره ها، گونه ها، و چانه ی نوزاد شما تبدیل می‌شود که درواقع به یک چهره دوست داشتنی تبدیل خواهند شد. فرورفتگی های دو طرف صورت درحال تبدیل به کانال های گوش هایش هستند و فرورفتگی های کوچک روی صورت چشم ها و بینی طی مدت چند هفته تشکیل خواهند داد. همچنین این هفته کلیه ها، کبد و ریه ها همراه با قلب کوچکش که درحال حاضر ۸۰ بار در دقیقه می تپد و این تپش هرروز سریع تر می‌شود،تشکیل می‌شوند. جنین در بدن لحظه به لحظه تغییر می کند اما این تغیرات بیشتر هفته به هفته برای ما قابل درک هستند شما می توانید روند تغییر جنین و اندام مادر را در این مقاله نیز مطالعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماشای این ویدیو را به شما پیشنهاد میکنیم.

تماشای ویدیو هفته ششم از هفته های بارداری

هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

هفته 7 بارداری شروع شرایطی است که فرزند شما در آن به اندازه 12 میلی متر است و خیلی کوچک می‌باشد. بیشترین قسمتی که درهفته هفتم رشد می‌کند سر رویان کوچک شما می باشد و سلول های مغزی با سرعت ۱۰۰ سلول در دقیقه تولید می‌شوند. دست و پا دراین هفته شروع به جوانه زدن می کند اما بیشتر شبیه باله هستند تا دست و پا. در هفته هفتم کلیه هایی که وجود دارند حدود سه مرحله از رشد خود را گذرانده اند. حدود چند روز بعد بچه شروع به تولید ادرار خواهد کرد.طی بلوغ بیشتر نوزادتان درداخل رحم ادرار میکند و قسمت قابل توجهی مایع آمنیون تولید می‌کند و سپس دوباره در طی یک چرخه تکراری مایع آمنیوتیک را می بلعد و مجددا ادرار تولید میکند. این ویدیو درباره هفته هفتم بارداری توضیحات بیشتری می دهد .مقاله بارداری هفته به هفته را نیز پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مبحث بخوانید.

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری شروع شرایطی است که نوزاد شما با سرعت خارق العاده ای رشد می‌کند. الان تقریبا روزی یک میلی متر بر اندازه جنینتان اضافه میشود اما الزاما این رشد در قد نیست. در هفته ی هشتم بارداری هنوز بین انگشتان دست و پای نوزادتان پرده وجود دارد ولی بازوها، پاها و پشت فرزندتان رشد کرده اند. دم جنین در این هفته درحال تحلیل و نابودی می باشد.لب بالا و برجستگی‌ پایین بینی و پلک های زیبای او درحال شکل گیری هستند.  این اتفاقات خارق‌العاده بسیار جالب و مهم هستند دانستن این این اتفاقات چه برای مادر و چه پدر بسیار مفید است و خالی از لطف نیست که مقاله بارداری هفته به هفته را نیز در وبلاگ نوکو بخوانید.

هفته نهم بارداری

هفته نهم بارداری

دراین هفته دوره رویانی تمام و دوره ی جنینی شروع میشود.جنین در این هفته ۲/۵ سانتی متر طول دارد.سرش مستقیم رو به بیرون بدنش می باشد و گوش ها برجسته می‌شوند.کبد، طحال، کیسه صفرا درحال شکل گیری هستند. جنین حرکات ناگهانی با اندام هایی مثل دست و پا انجام می دهد ولی چون اندازه اش کوچک است حرکت هارو حس نخواهید کرد بلکه ۲ ماه بعد انها راحس خواهید کرد. برای دیدن رشد کودکتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

هفته دهم بارداری

هفته دهم بارداری

فرزند شما که از این به بعد جنین نام دارد استخوان های بدنش در این هفته درحال شکل گیری هستند. شما یک انسان درون بدنتان دارید که هرروز بیشتر به تکامل می‌رسد. در هفته‌ی دهم رشد جنینتان سریع تر از هفته های پیش است و ۳ سانتی متر طول دارد. رشد در این هفته به قدری سریع است که شکل جنینتان بیشتر شبیه انسان میشود. جنین هنوز سر بزرگی نسبت به تنه اش دارد. ولی هنوز استخوان های سر نرم و حساسند اما خیلی راحت میتوان تقسیمات مغزی او را دید. ریشه های دندان بچه شما زیر لثه شکل میگیرد. برای دیدن رشد در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته دهم از هفته های بارداری

هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

انگشتان بچه در این هفته حالت کشیده دارد و تقریبا جنین در این هفته ۹/۵ گرم وزن دارد هنوز نمی‌توان جنسیت او را فهمید اما اگر پسر باشد بیضه ها درحال شکل گیری‌اند و اگر دختر باشد، تخمدان ها. در هفته ۱۱ بارداری جنین ویژگی های بارز انسانی دارد، دست و پاهایش مقابل بدنش است و راه های تنفسی و بینی کوچک او در حال شکل گیری ست. نوک سینه ها هم شکل گرفته اند. سر متناسب با بدن است و مو در سر در نواحی بدن، در حال رشد است. دست و پاهایش در حال شکل گیری و ناخن‌هایش در مراحل اول شکل گیری است. رگ ها زیر پوست بدنش مثل نخ‌های ریزی می ماند که کل بدن او را پوشانده است. برای دیدن رشد جنینتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو هفته یازدهم از هفته های بارداری

هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

مادران عزیز در این هفته جنینتان به اندازه یک لیموست و حدود ۵ سانتی متر طولش و ۱۳/۵ گرم وزن دارد. در این هفته علاوه بر اینکه دستگاه گوارشش به تازگی شروع به فعالیت می‌کند میتواند انگشتان دستش را باز و بسته کند و ماهیچه های چشمش را منقبض کند و دهانش شرایط مکیدن را پیدا خواهد کرد.همچنین در این هفته جنین شما به باکتری ها و میکروب خیلی حساس است پس باتوجه به ویدیو بالا چند نکته در راستای این مطلب مشاهده کنید.این هفته ممکن است ضربان قلب جنینتان را با وسایل معاینه پزشک بشنوید اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد نگران نشوید احتمالا درجلسات بعدی موفق خواهید شد.در این هفته نیز مادران حساسیت پستان و حملات سرگیجه را بیشتر تجربه میکنند.ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو هفته دوازدهم از هفته های بارداری

هفته سیزدهم بارداری

هفته سیزدهم بارداری

مادران عزیز شما درهفته ی آخر سه ماهه اول بارداری هستید. کودک شما اندازه غلاف نخودفرنگی ست و ۷/۵ سانتی متر و ۳۰ گرم وزن دارد. طی این هفته میتوانیم رشد را در قسمت اثر انگشت ببینیم و رگ های خونی در زیر پوست جنینتان واضح است. اگر دارای فرزند دختر هستید دارای ۲ میلیون تخمک است، در این هفته ترشحات واژینال مادران زیاد خواهد شد. بهتر است برای دریافت بقیه نکات ویدیو بالا را مشاهده کنید. شما باید در این دوران به تغذیه‌ خود بسیار اهمیت بدهید تا برای خود و جنینتان مواد سالم و مفید داشته باشید در ویدیو غذاهای سالم و مضر در دوران بارداری می توانید به این نکات دست یابید و همچنین مقاله بارداری هفته به هفته را نیز فراموش نکنید.

تماشای ویدیو هفته سیزدهم از هفته های بارداری

هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

به سه ماهه دوم بارداری خوش آمدید . در هفته چهاردهم بارداری کودک شما به اندازه یک لیموست . او ۴۰ گرم وزن و ۹سانتی متر طول دارد. در این هفته کودک شما میتواند از ماهیچه های صورت خود استفاده کند که حالت صورت خود را تغییر میدهد مثلا میتواند اخم کند و صورت خود را کج کند. در این هفته ادرار کردن جنینتان رخ میدهد. مادران در آغاز این هفته ممکن است ترش کردن و سوزش معده را بیش از پیش تجربه کنند. در سه ماهه ی دوم هر دوهفته یکبار باید برای ویزیت به ماما یا پزشک خود مراجعه کنید. مگر اینکه عارضه طبی وجود داشته باشد. بهتر است برای دریافت اطلاعات و رشد جنین در این هفته این ویدیو را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته چهاردهم از هفته های بارداری

هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداریدراین هفته جنین شما اندازه سیب است و 70 گرم وزن و ۱۰ سانتی متر طول دارد. این هفته کودک عزیزتان میتواند نور را احساس کند و اگر چراغ قوه ای در تاریکی به شکم خود بتابانید آن را کاملا احساس میکند و به آن واکنش میدهد. مایع آمنیونی که از طریق تنفس وارد ریه ی جنینتان میشود به رشد کیسه های هوایی ریه او کمک میکند. در این هفته بهتر است به پهلو بخوابید تا خونرسانی بهتری انجام شود و دراین هفته دستگاه گوارش شما کند خواهد شد بنابراین ممکن است نفخ کنید. برای دریافت اطلاعات راجع به ین هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداریدراین هفته جنینتان به اندازه آووکادو می باشد و ۱۰۰ گرم وزن دارد. طول کوچولوی شما ۱۱/۵ سانتی متر خواهد بود. در این هفته جمجمه سر کوچولوی شما شکل میگیرد و ناخن پایش رشد خواهد کرد. همچنین میتوانید به جنسیت فرزندتان پی ببرید و خود را برای داشتن دختر یا پسر آماده کنید. مادران دراین هفته لثه دندانشان پرخون و متورم میشود بنابراین ممکن است با مسواک زدن خونریزی اتفاق بیفتد بنابراین سعی کنید به طور آرام دوبار در روز مسواک بزنید و مرتبا به دندانپزشک برای چکاپ مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر از این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید و روند رشد کوچولوی خود را دنبال کنید.

 

تماشای ویدیو هفته شانزدهم از هفته های بارداری

هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری

در این هفته فرزند شما به اندازه شلغم است و ۱۴۰ گرم وزن دارد و ۱۳ سانتی متر طول دارد. رشد جنین شما در این هفته به صورتیست که اسکلت بندی نرم و غضروف هایش به استخوان محکم تبدیل خواهد شد و همچنین بندناف در این هفته قطور تر و محکم میشود. مادران ممکن است در این هفته سرگیجه های زیادی را تجربه کنند بنابراین بنشینید و یا به پهلوی چپ دراز بکشید.اگر شرایط رفتن به سفر را دارید سه ماهه ی دوم بارداری در صورت که هیچ عارضه ای نداشته باشید و انرژی کافی داشته باشید میتوانید با همسر خود به مسافرت بروید.

هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم بارداری فرزند دوست داشتنی شما به اندازه فلفل دلمه ای میباشد. طی این هفته جنینتان میتواند گردن و دست و پای خود را خم کند و از خود حرکاتی نشان دهد اما ممکن است شما آن ها را احساس نکنید. نگران نباشید در هفته های بعدی حتما این حرکات شبیه پروانه و یا ماهی لغزنده را احساس خواهید کرد. در این هفته شما میتواند نزدیکی جنسی داشته باشید اگر مشکل طبی یا عارضه ای نداشته باشید (بهتر است با پزشک خود مشورت کنید) بلکه به شما احساس خوبی دست خواهد داد چرا که گردش خون در لگن افزایش پیدا میکند. برای اطلاع از روند رشد کودکتان و همچنین نکات لازم ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته هجدهم از هفته های بارداری

هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

در هفته 19 بارداری فرزند شما اندازه گوجه فرنگی درشت و سنگین است حدود ۲۴۰ گرم وزن دارد و ۱۵ سانتی متر طول دارد. روند رشد جنین شما به صورت پردازش حواس پنج گانه ست. یک پوشش سفیدرنگ بدن فرزندتان را میپوشاند که به آن ورنیکس گفته میشود. دراین هفته در طی یک سونوگرافی هم جنسیت فرزندتان مشخص خواهد شد و هم از لحاظ سلامت کودک تان اطمینان حاصل میشود. طی این هفته حرکات فرزند خود را احساس خواهید کرد اما اگر متوجه نشدید نگران نباشید تا دوهفته دیگر خانم هایی که تازه مادر شده اند و حرکات را هرگز احساس نکرده اند، درک خواهند کرد. برای بررسی روند رشد و نکات لازم برای مادر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته نوزدهم از هفته های بارداری

هفته بیستم بارداری

هفته بیستم بارداری

دراین هفته فرزند عزیزتان ۱۶/۵ سانتی متر طول دارد و سرتاپای آن به اندازه موز کوچک است. طی روند رشد در این هفته جنینتان در داخل روده کوچکش ماده ی غلیظ یا چسبنده به نام مکونیوم تولید می کندکه همان مدفوع اول نوزادتان می باشد. درطی بارداری به دلیل افزایش حجم خون کم خونی در مادران اتفاق می افتد که باید از مکمل آهن و مواد غذایی ذکر شده در فیلم استفاده شود بهتر است برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید روند تکامل جنین بین هفته های پانزدهم تا بیستم را تماشا کنید.

هفته بیست و یکم بارداری

هفته بیست و یکم بارداری

دراین هفته قد کودکتان ۲۶ سانتی متر و وزن آن ۳۴۰ گرم است. اندازه سر تا پای جنینتان به اندازه هویج است. روند رشد دراین هفته به این صورت است که مژه و ابروهای کودکتان کامل تشکیل شده است و اگر دارای دختر می باشید رحم کوچک آن درحال شکل گیری ست. مواد غذایی مفید در این فیلم برای مادران ذکر شده است پس بهتر است ویدیو بالا را مشاهده کنید ( در این مقاله هم میتوانید تغذیه بارداری را بخوانید) و همچنین در این هفته جنینتان نسبت به بیماری کزاز بسیار حساس است پس بنابراین شما باید واکسن کزاز بزنید. دراین هفته تکان های کوچک فرزندتان به لگد های قابل احساس تبدیل میشود. اگر تاکنون برای فرزند خود نامی انتخاب نکرده اید به سایت نوکو مراجعه کنید.

تماشای ویدیو هفته بیست و یکم از هفته های بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

دراین هفته جنینتان به اندازه دستنبو می باشد. وزن آن ۵۰۰ گرم و سرتاپای آن به اندازه ۲۶ سانتی متر است. در ابتدای تولد نوزادتان شبیه انسان مینیاتوری ست پلک ها و لب و ابروها در حال شکل گیری می باشد. چشم ها شکل گرفته اند ولی رنگشان تا ماه ها بعد از تولد ثابت نمی شود. برای مادران درحین بارداری مشکل واریس پا اتفاق می افتد بهتراست برای کم شدن این حالت ورزش کنید و پاهایتان را در هوا آزاد قرار دهید و ازجوراب واریس استفاده کنید. بعضی از مادران مشکل اضافه وزن ناراحتشان می کند بهتر است با یک متخصص تغذیه راجع به این موضوع مشورت کنید. بهتر است ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته بیست و دوم از هفته های بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

هفته بیست و سوم بارداری

دراین هفته کودک شما اندازه انبه درشت است وزنش مقداری بیشتر از ۴۵۰ گرم است و سرتاپای کودکتان ۲۸ سانتی متر است. روند رشد فرزندتان چنین است که رگ های ریه درحال تشکیل است، پس قدرت تنفس را دارد. در هفته ۲۴ تا ۲۸ غربالگری دیابت برای مادران امکان پذیر است چرا که دیابت بارداری دراین هفته ها شایع تر است. برخی از مادران از این هفته به بعد مشکل خواب و بیخوابی دارند که طبیعی ست. بهتر است نگران ظاهر و اضافه وزن خود نباشید چرا که شما درحال معجزه اید و انسان جدیدی به وجود می آورید.

هفته بیست و چهارم بارداری

هفته بیست و چهارم بارداریکودک شما در این هفته به اندازه ذرت می باشد وزن فرزندتان ۵۹۰ گرم است و قد آن حدود ۳۰ سانتی متر می باشد.فرزندتان در این هفته در حال بزرگ شدن و چاق شدن است.مغز کودک در حال رشد می باشد و جوانه های چشایی فرزند عزیزتان در حال شکل گیری می باشد.موهای مادران در این هفته ضخیم تر و زیبا تر می شود چرا که دیگر روند ریزش مو در این هفته متوقف شده و این موها در سر باقی می مانند.هنگام رانندگی برای محافظت از خود و فرزندتان کمربند ایمنی را ببندید طوری که کمربند پایینی زیر شکم باشد تا فشار زیادی به شکم وارد نکن و کمربند بالایی از روی شکم رد شود.هرگز نگذارید که دیگران شکم شما را لمس کنند. در این دوران شیرین می توانید لباس های دوستانتان که قبل از شما باردار بودند را به صورت قرضی استفاده کنید.

هفته بیست و پنجم بارداری

هفته بیست و پنجم بارداریدر این هفته کودک عزیز شما به اندازه شلغم می باشد. وزن جنین دلبندتان به اندازه ۶۸۰ گرم و قدش معادل ۳۵ سانتی متر می باشد. در این هفته به دلیل تشکیل شدن موها اگر امکان دیدن موها ی سر جنین وجود داشت می توانستید به راحتی رنگ و حالت آن را ببینید.ماما یا پزشکی که بارداری شما را کنترل می کند با گرفتن فشار خون شما در هر هفته بارداری می تواند بیماری پره اکلامپسی یا مسمومیت در بارداری را تشخیص دهد.در این هفته شکم شما بزرگتر شده و قله رحم شما از حدود ناف شکمی بالاتر می رود و به اندازه توپ فوتبال است.

هفته بیست و ششم بارداری

هفته بیست و ششم بارداریفرزند زیبای شما الان به اندازه پیازچه می باشد. در این هفته فرزندتان مایع آمنیوتیکی که اطرافش می باشد را به داخل ریه می برد و بیرون می آورد همین امر سبب رشد ریه های جنین می شود. اگر فرزندتان پسر است بیضه های جنین به پایین نزول می کنند تا درون کیسه بیضه قرار بگیرند این روند حدود ۲ الی ۳ ماه طول می کشد. بهتر است از فست فود های خوشمزه اجتناب کنید و غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات را مصرف کنید.همیشه میان وعدهدهای سالم مانند آجیل و میوه و سبزی مصرف کنید. خوردن صبحانه و غلات کامل نباید فراموش شود.غذاهای سالم تر را جایگزین غذاهای ناسالم کنید مثلا آب میوه به جای نوشابه مصرف کنید.اگر دیدید که کودکتان درون شکمتان به صورت ریتمیک تکان می خورد ممکن است دچار سکسکه شده باشد پس هرگز نگران نباشید.پیدا کردن لباس بارداری مناسب در این دوران بسیار سخت است و مشکل تمام مادران باردار می باشد پس ناراحت نشوید. مراقب خودتان و فرزند عزیزتان باشید.

هفته بیست و هفتم بارداری

هفته بیست و هفتم بارداری

دراین هفته فرزندتان اندازه گلم کلم است و ۹۱۰ گرم وزن و سرتاپای او ۳۷ سانتی متر میباشد. روند رشد کوچولوی شما به این صورت است که کودک شما توانایی خوابیدن و بیدار شدن و همچنین باز و بسته کردن چشمانش را دارد و میتواند مکیدن انگشت دست خود را انجام دهد و مغز او کاملا فعال و تکامل یافته است. مادران عزیز اگر در این هفته دچار خونریزی درد به مدت چهار انقباض و همچنین پارگی کیسه آب و آبریزش و احساس فشار داشتید حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

 

تماشای ویدیو هفته بیست و هفتم از هفته های بارداری

هفته بیست و هشتم بارداری

هفته بیست و هشتم بارداریدراین هفته فرزندتان به اندازه بادمجان بزرگ و ۱۱۰۰ گرم وزن دارد. طول او ۳۸ سانتی متر میباشد. روند رشد کودکتان به این نحو است که قدرت بینایی او پیشرفت زیادی میکند و میتواند فیلتر های نور خارج از رحم را ببیند.فرزند شما در حال رشد است تا بتواند تکامل کافی برای زندگی خارج رحم را بدست آورد. در طی بارداریتان اگر کمر درد و درد لگن دارید ایرادی ندارد. و بهتر است درمورد نشستن و خوابیدن و برخاستن و استفاده از کمربند حاملگی با پزشک خود مشورت کنید. در ماه اخر بارداری اجازه سفر با هواپیما را ندارید چرا که ممکن است هرلحظه زایمان رخ بدهد. بهتر است برای اطلاعات بیشتر این ویدیو را مشاهده کنید.

هفته بیست و نهم بارداری

هفته 29 بارداریدر طی این هفته فرزند شما به اندازه کدوتنبل میباشد و ۱۲۰۰ گرم وزن دارد و سرتاپای او ۴۰ سانتی متر است. روند رشد فرزندتان در طی این هفته به صورت تکامل ریه و عضلاتش میباشد و اتاقک کوچک مغز او درحال رشد و تکامل است. مادران باردار در این هفته شاهد ورم دست و پا و قوزک پاهایشان هستند. درصورت وجود علائم خطر مانند پف و ورم صورت و سردرد و خونریزی و درد سر دل نه سوزش ان و وجود پروتیین در ازمایش ادرار و فشارخون بالا و سرگیجه حتما با پزشک خود تماس بگیرید و به بیمارستان مراجعه کنید در طی بارداری ممکن شاهد رویش مو روی شکم خود باشید. برای اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداریدراین هفته فرزند عزیزتان به اندازه یک کلم و ۱۳۵۰ گرم وزن دارد و سرتاپای آن اندازه ۴۱ سانتی متر است. طی این هفته ۷۵ میلی لیتر مایع اطراف جنین را فراگرفته که با رشد جنین فضای کمتری را میگیرد. طی این هفته مادران به کلسیم بیشتری برای رشد فرزند خود نیاز دارند بنابراین باید از مواد غذایی گفته شده در ویدیو بیشتر استفاده کنند. اگر دچار انقباضات نامنظم شدید بدانید که طبیعی ست اما اگر این انقباضات مکرر و پشت سرهم بودند زمان زایمان زودرس شما فرا رسیده پس با پزشکتان تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

هفته سی و یکم بارداری

هفته سی و یکم بارداری

دراین هفته فرزند دلبند شما به اندازه یک نارگیل متوسط و حدود ۱۵۰۰ گرم وزن دارد و طولش کمی بیشتر از ۴۰ سانتی متر شده است. روند رشد جنینتان به این صورت است که به دلیل تجمع چربی زیر پوست آن دست و پاهایش چاق شده است و لگد زدن های مکرر در شب باعث بیدارشدن از خواب مادر میشود. در هفته ۲۷ تا ۳۶ حتما باید مادران واکسن کزاز بزنند و همچنین ممکن است درطی این دوره دچار تنگی نفس به دلیل بزرگ شدن رحم و جنینتان بشوید.

 

تماشای ویدیو هفته سی و یکم از هفته های بارداری

هفته سی و دوم بارداری

هفته سی و دوم بارداری

دراین هفته فرزندتان اندازه چغندر بزرگ است و ۱۷۰۰ گرم وزن و طول آن ۴۳ سانتی متر است. روند رشد فرزندتان به این صورت است که ناخن های دست و پا کامل رشد و موهای نازک و کرکی دارد. پوست نرم و لطیف شده است. مادران در این دوران ممکن است متوجه خارج شدن ترشحات زرد رنگ از سینه خود بشنود که باید به پزشک مراجعه کنند و درصورتی عفونی نبودن آن این مایع آغوز یا شیر اول آن ها میباشد که سرشار از آنتی بادی هاست و میتواند سیستم ایمنی نوزاد را تکمیل کند. به دلیل رشد فرزندتان و هورمون ها رباط قسمت شکم و ران های شما شل می شود که ممکن است درحین راه رفتن تلو تلو راه بروید که ایرادی ندارد و درحاملگی طبیعی ست.

 

تماشای ویدیو هفته سی و دوم از هفته های بارداری

هفته سی و سوم بارداری

هفته سی و سوم بارداری

کودک شما الان به سنگینی یک آناناس و ۱۸۰۰ گرم وزن دارد سر تاپا ۴۵ سانتی متر است. استخوان های فرزندتان هنوز به طور کامل سفت نشده اند و درنتیجه استخوان های سر روی هم می لغزند و این روند به زایمان کمک بسیاری میکند. درطی این هفته کودک شما افزایش وزن خواهد داشت بنابراین شما نیم کیلو درهفته اضافه خواهید کرد پس غذاهای مفید ذکر شده در ویدیو را بیشتر استفاده کنید. دست شما ممکن است ورم زیادی بکند بنابراین انگشتر خود را قبل اینکه در دستتان تنگ بشود درآورید. این ویدیو درباره هفته سی وسوم بارداری توضیحات کاملی ارائه می دهد.

هفته سی و چهارم بارداری

هفته سی و چهارم بارداری

کودک شما به سنگینی یک طالبی ست و ۲۱۵۰ گرم وزن دارد و ۴۶ سانتی متر طول دارد. درطی این هفته هنوز سیستم عصبی و ریه ها درحال تکامل هستند و لایه چربی فرزندتان را میپوشاند که اثر محافظتی پوست او را دارد. این هفته ممکن است شاهد ورم پای زیادی باشید طوری که به کفش بزرگتر یا دمپایی راحتی احتیاج داشته باشید. به دلیل ورود نوزاد شما درلگن حس سبکی به شما دست میدهد اما این به معنای زایمان زودرس نیست. برای اطلاع بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته سی و چهارم از هفته های بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

هفته سی و پنجم بارداری

کودک شما الان به اندازه یک خربزه است و ۲۴۰۰ گرم وزن دارد و طول آن اندکی بزرگتر از ۴۵ سانتی متر است. تقریبا همه اندام های فرزندتان کامل شده است. کودک درون رحم شما دیگر جای معلق زدن ندارد و فقط باحرکاتی شما متوجه آن میشوید. استریا یا خطوط قرمز رنگ روی شکم تان بیشتر میشود و در این هفته دوباره خستگی به شما بازمیگردد بنابریان خوب استراحت کنید. برای اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

 

تماشای ویدیو هفته سی و پنجم از هفته های بارداری

هفته سی و ششم بارداری

هفته سی و ششم بارداری

درهفته 36 بارداری فرزند عزیزتان به اندازه یک کاهو بزرگ و وزنش بیشتر از 2600 گرم است و ۴۵ سانتی متر طول دارد. طی این هفته لایه چربی به نام ورنیکس و موهای جنینی از پوست فرزند شما حفاظت خواهند کرد. به دلیل بزرگ شدن جنین تان فشار بیشتری به اعضای بدن شما وارد میشود بنابراین تکرر ادرار شما طبیعی خواهد بود و شما به دفعات بیشتر ادرار کردن نیاز پیدا خواهید کرد. دراین هفته به بعد آزمایش GBS انجام می شود که از وجود یک باکتری در واژن و مقعد شما را غربالگری می کنند که ممکن است درحین زایمان، فرزندتان به این بیماری دچار شود اگر جواب تست شما مثبت باشد نگران نباشید پزشک به شما آنتی بیوتیک خواهد داد.

 

تماشای ویدیو هفته سی و ششم از هفته های بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

در این هفته فرزند شما اندازه یک کرفس می باشد.وزن کوچولوی شما 2900گرم است و قدش یه کمی بیشتر از 48سانتی متر است.در این سن بارداری چون به موعد زایمان نزدیک تر هستید.تا هفته 39بارداری نباید زایمان صورت بگیرد و اکثر پزشکان تاریخ سزارین جز در موارد ضروری تعیین نمی کنند.زایمان طبیعی در زنانی که سابقه دارند حدود 15ساعت و در زنانی تازه مادر شده اند حدود 20ساعت طول می کشد.باید بدانید که در زایمان های بعدی حتما زمان کاهش می یابد پس نگران نباشید.مادران عزیز بهتر است برای زایمان بالشت های مخصوص شیردهی داشته باشید.بیشتر مادران از پوشک های آماده استفاده می کنند تا از کهنه های قدیمی. نگران رابطه با همسرتان در این سن بارداری نباشید نوزادان متوجه رابطه مادر و پدرشان نمی باشند.

تماشای ویدیو هفته سی و هفتم از هفته های بارداری

هفته سی و هشتم بارداری

هفته سی و هشتم بارداری

فرزند دلبند شما اندازه تره فرنگی می باشد.در این هفته از بارداری کودک شما اندازه 49/5سانتی می باشد و وزنی حدود 3170 گرم دارد.باید در نظر داشته باشید که کودکتان توانایی  چنگ زدن را دارد و شما در آینده متوجه آن می شوید.در این هفته ازبارداری به دلیل نزدیک شدن به موعد زایمان اندام ها به تکامل کامل رسیده اند وفرزندتان آماده قرار گرفتن در محیط خارج از رحم می شود.نمی توانیم راه دقیق برای تعیین زمان زایمان را بگوییم.بعضی از مادران ممکن نشانه های زایمان زودرس را احساس کنند اما به این مفهوم نیست که زایمان در حال رخ دادن است بلکه ممکن طول بکشد تا زایمان رخ دهد و کودکتان را ببینید.بعد از زایمان بسیاری از مادران لباس های دوران بارداری را می پوشند پس نگران اضافه وزن خود نباشید چرا که در ماه های بعد با رعایت ورزش و رژیم شیردهی مناسب وزن خود را کاهش می دهید.بسیاری از مادر بی خوابی را تجربه می کنند و در سایت های مختلف می چرخند توصیه ما به شما این است درباره زایمان احتمالی و داروهای مسکنی که در سزارین مورد استفاده قرار میگیرند و ضرر دارند مطالعه بیشتری کنید.ممکن است به زایمان سزارین نیاز داشته باشید پس درمورد داروها تحقیق کنید تا بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

تماشای ویدیو هفته سی و هشتم از هفته های بارداری

هفته سی و نهم بارداری

هفته سی و نهم بارداری

فرزند شما در این هفته اندازه هندوانه است.حدودا 50سانتی متر قد دارد و وزنی حدود 3200 گرم دارد که اندازه یک هندوانه کوچک است.در این هفته کودک شما کامل است و یک لایه چربی برای حفظ دمای بدن او تشکیل شده است.اگر زمان زایمان رخ نداده و به تعویق افتاد نباید نگران این موضوع باشید. حدودا نیمی از نوزادان دیرتر از زمان موعد زایمان به دنیا می آیند.باید اطلاعات راجع به قنداق و حمام کردن نوزاد جمع اوری کنید.رنگ چشمان فرزندتان معلوم نیست شاید ابی قهوه ای یا سبز و عسلی باشد.بیشتر مادران اسم فرزندشان را انتخاب فقط عده ی محدودی از آن ها  اسم را تا بعد تولد تعیین می کنند.

 

تماشای ویدیو هفته سی و نهم از هفته های بارداری

هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

در این هفته فرزند عزیزتان به اندازه یک کدو حلوایی می باشد.کودکتان 51سانتی مترقدو 3400 گرم وزن دارد.هرچند رحم گرم و نرم است اما همیشه نمی توان کودک را درون رحم نگه داشت.اگر سلامتی شما مد نظر باشد پزشک  شما زودتر روند زایمان را جلو می اندازد.اگر آب از شما خارج شود و کیسه اب پاره شود زایمان شما سریعا اتفاق می افتد.ممکن است آبریزش یکباره و یا منقطع و قطره قطره رخ دهد.ممکن است بعد از زایمان سر نوزاد شما کمی ورم داشته باشد اما موقتی ست نگران نباشید.حدودا 24ساعت بعد از زایمان طبیعی و حدودا 48ساعت بعد از سزارین در زایمان می مانید.می توانید برای اطلاعات بیشتر از دیگران سوال کنید.تا مشکلات خود را بر طرف کنید.

هفته چهل و یکم بارداری

هفته چهل و یکم بارداری

در این هفته فرزند عزیزتان به اندازه یک کدو حلوایی می باشد.کودکتان 51سانتی مترقدو 3400گرم وزن دارد.هرچند رحم گرم و نرم است اما همیشه نمی توان کودک را درون رحم نگه داشت.اگر سلامتی شما مد نظر باشد پزشک  شما زودتر روند زایمان را جلو می اندازد.اگر آب از شما خارج شود و کیسه اب پاره شود زایمان شما سریعا اتفاق می افتد.ممکن است آبریزش یکباره و یا منقطع و قطره قطره رخ دهد.ممکن است بعد از زایمان سر نوزاد شما کمی ورم داشته باشد اما موقتی ست نگران نباشید.حدودا 24ساعت بعد از زایمان طبیعی و حدودا 48ساعت بعد از سزارین در زایمان می مانید.می توانید برای اطلاعات بیشتر از دیگران سوال کنید.تا مشکلات خود را بر طرف کنید.

 

مامای همراه

سرویس همپای مادر که توسط تیم نوکو راه اندازی شده به صورت آنلاین و شبانه روزی به خدمت رسانی به مادران باردار ، تازه زایمان کرده و دارای فرزند تا ۲ سال می پردازد.