گریه نوزادان و کودکان ، علت ها و راهکار های مدیریت گریه آنها

0
1855
گریه نوزادان
گریه نوزادان

بسیاری از نوزادان گریه های ناگهان از خود نشان می دهند که بعضی از این گریه ها بی دلیل و بعضی گریه های دیگر با علت خاصی بروز می کند. ولی بسیاری از این گریه ها تنها روشی می باشد که شما می توانید بفهمید که نوزاد شما احتیاج به چیزی و یا مشکل خاصی دارد. بنابر این به جز اینکه گریه نوزادان اهمیت بسیار زیادی دارد ، راههای مدیریت و درک آن هم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

گریه نوزاد

هنگام گریه کردن بسیاری از والدین نوزادان خود را در آغوش می گیرند که باعث ارتباط عاطفی قوی بین آن ها می شود.

معمولاً تفسیر گریه نوزاد خیلی کار دشواری ست. در اثر دلایل گریه نوزاد را ذکر می کنیم و شما می توانید بفهمید که چه مشکلی وجود دارد. از دلایل طولانی مدت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دلایل گریه ی ناگهانی نوزادان طولانی

  • گرسنگی نوزادان : وقتی نوزاد گرسنه است شروع به گریه کردن می کند و یکسری علائم مانند نق زدن، زبان زدن به لپ و مکیدن و بردن دستانش به سوی دهان را دارد.
  • مشکل گوارشی قفل مثل درد معده و کولیک و دفع گاز حبس شده: در هنگام مشکلات گوارشی اعم از کولیک نوزاد به شدت گریه می کند و گریه های بدون توقف دارد و 3 ساعت گریه می کند. نفخ شکم یکی از موارد آزار دهنده نوزادتان می باشد او را به پشت نخوابانید و پاهای آن را بگیرید و با پاهای نوزادتان حرک دوچرخه سواری به صورت آرام انجام دهید.
  • کودک به آروغ زدن احتیاج دارد: زمانی که فرزندتان به آروغ زدن احتیاج دارد ممکن است نیاز خود را به صورت گریه عنوان کند.
  • کثیف شدن پوشک نوزاد: هنگام کثیف بودن پوشک، فرزندتان معمولاً تحمل پوشک خیس و کثیف را ندارد پس آسانترین روش تعویض آن می باشد.
  • احتیاج به خواب: زمانی که فرزندتان خسته است و احتیاج به خواب دارد بهترین روش لالایی خواندن و آرام تکان دادن آن در محیط آرام و تاریک است، پس راه حل این کار نیز آسان است.

مامای همراه

علت گریه کودک یکساله

معمولاً علت گریه کودکان یکساله اضطراب جدایی از والدینشان است. مادران و پدرها می توانند هنگام گریه کودکشان در مواقع جدایی با یک روند همیشگی از او خداحافظی کنند و هرگز سعی نکنید شیوه خداحافظی خود را تغییر دهید چرا که اضطراب کودک را شدیدتر خواهد کرد و به سوی کودک خود برنگردید چرا که گریه اش طولانی می شود.

خیلی از والدین نمی توانند گریه ی کودک خود را ببینند و به صورت پنهانی منزل را ترک می کنند اما باید بدانند که این کار اشتباه است. بنابراین همیشه با او خداحافظی کنید و سعی کنید که این کار را عادی نمایش دهید.

علت گریه ی کودک دوساله

گریه کودکان دوساله غالباً به دنبال یک نیاز مطرح می شود. از سن 2 سالگی به بعد معمولاً کودکان کابوس های متفاوت می بینند.  به این دلیل از خواب بیدار می شوند و مسائل روحی روانی مثل ترس و اضطراب و کاهش مشاجرات خانوادگی می تواند در گریه های شبانه کودک دوساله دخیل باشند.

  • سعی کنید او را در آغوش بگیرید و با مهر و محبت و نوازش به آرامش خاطر برسانید.
  • هنگام خواب برای آن ها لالایی بخوانید تا از ترس و استرس بکاهید و وحشت شبانه را کاهش دهید.

مامای همراه

سرویس همپای مادر که توسط تیم نوکو راه اندازی شده به صورت آنلاین و شبانه روزی به خدمت رسانی به مادران باردار ، تازه زایمان کرده و دارای فرزند تا 2 سال می پردازد.

پست اینستاگرامی نوکو درباره گریه نوزادان

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NOKO (@noko.ir) on

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید