یافتن ارتباط بین تفکرات خود با دنیای بیرونی

0
644
k,;,
k,;,

همه ما لحظات ترسناکی را تجربه کرده ایم که اتفاقات متافیزیکی برای ما پیش آمده است. مثلا, در حال فکر کردن به کسی هستیم که سال هاست او را ندیده ایم و در همان لحظه یک پیام متنی از او دریافت میکنیم. یا روز بدی را سپری کرده ایم, بعد رادیو را روشن میکنیم و آهنگی پخش میشود که درست با وضعیت ما مطابقت دارد. آیا این یک تصادف است؟ یا چیز بزرگ تری وجود دارد که پیچیده تر از آن است؟ با روشنفکر شدن همه افراد و توجه به جنبه روحانی انسان ها , همگی ما به یک آگاهی جمعی تبدیل شده ایم. همچنین, تعداد زیادی از افراد میپرسند, آیا همه چیز به هم مرتبط است؟ این ارتباط چند هفته قبل برای من پیش آمد. هفته بدی را سپری کرده بودم, به شدت نا امید بودم و آینده ام را از دست رفته میدیدم. از خودم پرسیدم , آیا تا به حال به مسیر زندگی ام توجه کرده ام؟ به یک پاسخ و نشانه نیاز داشتم. همان لحظه, به مقاله ای از برنی بیتمن به نام ” آیا آگاهی تصادفی یک سِیر روحانی است؟” برخوردم. میدانستم این مقاله یک نشانه است تا تصویر بزرگتری را ببینم. بنابراین , مقاله را مطالعه کردم. دکتر برنی بیتمن, یک معتقد بزرگ به مسائل روحانی است و سعی میکند روح را به دنیای بیرونی مرتبط کند.  او حرفه خود را در دانشکده پزشکی آغاز کرد و سپس وارد دانشگاه استنفورد شد و توجه خود را روی مسئله اضطراب و اختلالات ترس متمرکز کرد. او به تازگی کتابی در مورد علوم هم رخدادی منتشر کرده است و در این بخش, بیشتر به این موضوع میپردازد. ما از بیتمن , سوالاتی در مورد علوم هم رخدادی پرسیده ایم که این سوالات و پاسخ های آن را از زبان او و سیوا چیمِرا , برای شما عنوان میکنیم.

در مورد حرفه خود به ما توضیح دهید. چگونه این کار را شروع کردید؟

دکتر بیتمن: من میخواستم مادرم را درک و به او کمک کنم. به همین دلیل وارد رشته روانپزشکی شدم. من وارد دانشکده پزشکی ییل, و سپس وارد استنفورد شدم. بعد از اتمام دانشکده پزشکی, به میزوری رفتم تا رئیس بخش روانپزشکی در دانشگاه میزوری کلومبیا شوم. تمرکز من روی درد قفسه سینه, اختلالات ترس و تدریس روان درمانی بود. به تازگی, بیشتر مشغول نوشتنم و کتابی به نام ” ارتباط با تصادف” را منتشر کرده ام. همچنین, روی یک کتاب درسی و مطالعات مربوط به تصادفات متمرکزم. از طریق مجموعه ای از تصادفات, با فردی به نام سیوا چیمِرا ملاقات کردم و متوجه شدم او میتواند در پاسخ دادن به سوالات شما به من کمک کند. او در مسائل روحانی مهارت زیادی دارد و گاهی اوقات, معلم من است.

سیوا چیمرا: من تازه حرفه ام را آغاز کرده ام! من چندین حادثه روحی را در زندگی تجربه کرده ام, مثلا به دلیل جنون بستری شدم و این موضوع باعث شد در سن 19 سالگی از دانشگاه اخراج شوم. بعد , طرح سوال در مورد ماهیت واقعیت را شروع کردم و به دنبال توضیحات بیشتر در مورد اتفاقی که تجربه کردم گشتم. در نتیجه, با پزشکی کُل نگر, اقدامات معنوی و مراقبه آشنا شدم.

چه چیزی شما را به ذهن ناخودآگاه جذب میکند؟

سیوا چیمرا : بی نهایت. همیشه چیزهای بیشتری وجود دارد. بی نهایت, بهترین مواد را در اختیار دارد تا نشان دهد واقعیت آگاهانه به چه توجهاتی نیاز دارد و به این ترتیب, معنا و الگوهای عمیق تری ایجاد میشود. به طور منطقی, ذهن ناخودآگاه قدرتمند تر است. همه امیدها, رویاها و ترس های ما از ذهن ناخودآگاه نشئت میگیرند. ذهن ناخودآگاه با عقلانیت, رابطه نزدیکی دارد.

ناخودآگاه ما چقدر قدرتمند است؟ چه چیزی در ذهن ناخودآگاه ما وجود دارد که به ما اجازه میدهد چیزهای مختلف را آشکار کنیم؟

سیوا چیمرا : ناخودآگاه ما, نسبت به ذهن آگاهانه ما , مسئولیت بیشتری در آشکار کردن واقعیت هایمان بر عهده دارد. همراهی کردن, تمایل داشتن و ارتباط داشتن با ناخودآگاه , یک هنر فوق العاده است.

دکتر بیتمن: آنچه به ناخودآگاه ما توانایی آشکار کردن میدهد , واقعیت ارتعاشی است. همه چیز ارتعاشی است. میتوانید ناخودآگاه را به عنوان یک مرکز ذخیره سازی ارتعاشی تجسم کنید که همه چیزهایی که تجربه میکنید و همه چیزهایی که در هر زمان در اطراف شما اتفاق می افتند در آن قرار دارند.

معنویت چقدر برای پیشرفت ذهن مهم است؟ آیا معنویت میتواند یک فرد را شاد تر کند؟

سیوا چیمرا : معنویت بسیار مهم است. به طور کلی, مغز انسان ها , مثل سایر اعضای بدن, در طول زمان بالغ میشود , مراحل مختلف رشد را پشت سر میگذراند و در مراحل مختلف در چرخه زندگی, فرایند های پاک سازی را تجربه میکند. فعالیت های معنوی به بخش های مختلف مغز مرتبط هستند و به فرد کمک میکنند تا صمیمی تر, مهربان تر, دلسوز تر , لایق تر و از همه جنبه ها سالم تر شود. انجام مدیتیشن و یوگا از روش های مختلف روان شناختی به ما کمک میکنند. با این تمرین های معنوی , بهتر میتوانیم اضطراب را کنترل کنیم و از نظر عاطفی با دیگران بهتر برخورد میکنیم.

دکتر بیتمن: بله, همیشه بین معنویت و خوشنودی ارتباط وجود دارد. انجام فعالیت های معنوی میتواند انعطاف و تناسب ذهن, بدن و روح را تقویت کند. معنویت, یک راه استثنایی و موثر برای تمرکز انرژی روی سلامتی و موفقیت در سطوح مختلف است.

در این نسل, افراد به سختی میتوانند تصمیمات درست بگیرند و با دنیای اطرافشان هماهنگی پیدا کنند. چگونه یک نفر میتواند خودش را تمرین دهد تا فقط چیزهای مهم زندگی اش را ببیند؟

سیوا چیمرا : من فکر میکنم نشستن بدون حرکت کمک کننده است! بهتر است مدیتیشن کنید. ما دائما در حال حرکتیم , اما باید به استراحت کردن هم توجه کنیم. این کار سخت است , اما به نظر من باید به آن توجه کنیم. بهتر است هر روز تمرینات ذهن آگاهی انجام دهید. دو بار در روز به مدت حدودا 20-10 دقیقه برای همه شدنی است. تعادل, در این تمرین ها بسیار مهم است.  اگر تعادل ندارید, بهتر است کاری در موردش انجام دهید. منظورم این است که , باید در زندگیتان تعادل داشته باشید, چون همه چیز در زندگی به تعادل مربوط میشود. مراقبت از خود, در نسل ما پیشرفت زیادی پیدا کرده. با این حال, هیچ کس برای انجام این کار وقت نمیگذارد. اما مراقبت از خود برای سلامت ذهن و جسم شما بسیار مهم است.

دکتر بیتمن: فعالیت های معنوی, چیزهایی نیستند که به افزودنی ها تبدیل شوند. بلکه, این فعالیت ها عاداتی هستند که به ما کمک میکنند از افزودنی ها دور شویم و تعادل پیدا کنیم. راضی بودن و تعادل داشتن به طور کامل , شبیه به این است که چیزی را بخواهید اما بدانید به آن نیازی ندارید و میتوانید بدون آن زندگی کنید.  به نظر من, این یکی از مهم ترین عادت ها در مراقبت از خود است و یک ذهنیت بسیار سالم در مورد چیزهای مختلف در زندگی است.

چرا اتصال نقاط در زندگی برای افراد مهم است؟ هیچ چیز تصادفی نیست؟

سیوا چیمرا : فقدان معنا در زندگی, معمولا چیزی است که از نظر استعاری و واقعی باعث مرگ افراد میشود. اتصال نقاط در زندگی به این معنی است که چطور برای خودتان معنا ایجاد میکنید. پرسیدن این سوال که : ” در اینجا میخواهم چه چیزی یاد بگیرم؟” ,  یک روش عالی برای زنده ماندن در شرایطی است که زندگی بسیار سخت میشود. این سوال به این معنی است که شرایط مورد نظر دارای هدف خاص است و میتواند بهتر شود. فقط باید به تلاشتان ادامه دهید. استفاده از این روش, شور و هیجان را در زندگی وارد میکند و شبیه به این است که در داستان زندگیتان , زندگی کنید. اتصال نقاط میتواند به شما کمک کند. همان طور که جو روگان میگوید: ” قهرمان فیلم خودت باش.”

دکتر بیتمن: چیزها تصادفی هستند. هر صدا و حادثه فیزیکی , همیشه به یک معنی ضمنی اشاره نمیکند. تمرکز روی جزئیات, میتواند مانع توجه به ارتباط بین چیزهای دیگر شود. بهتر است تعادل ذهن را حفظ کنیم و در عین حفظ شک و تردید در مورد موضوعات مختلف, آنها را بپذیریم. به ” ندای درونیتان” گوش کنید تا در مورد جهان و اتفاقات پیرامونتان آگاه تر شوید. آگاه تر بودن , به شما کمک میکند تا در زندگی خود بسیار شادتر باشید.

میدانم افرادی که متولد دهه های 80 و 90 میلادی اند , در حال شناخت خودشان هستند. برای حفظ امید و توجه به ارتباطات/حوادث در این جوانان چه توصیه ای دارید؟

سیوا چیمرا : درست فکر میکنید. این دنیای ما است. باید متوجه شوید هر چیزی که در این دنیا توسط انسان ها به وجود آمده , دوباره توسط ما ساخته, اصلاح, اجرا و تغییر داده میشود. ما در حال بالغ شدن و ورود به دنیای بزرگسالی هستیم و بزرگسال بودن, طولانی مدت ترین بخش از چرخه زندگی است. بزرگسالی, فرصت بزرگی در اختیار ما قرار میدهد تا دنیایی مطابق با باورها و آرمان هایمان بسازیم.

فقط نفس بکشید. سکوت را بیابید و به آن گوش کنید. به احساسات خوب اعتماد کنید. زندگی میتواند خوب باشد. میتواند بهتر شود. پس , به راهتان ادامه دهید.

دکتر بیتمن:

آگاهی تصادفی , میتواند بخشی از معنویت باشد که به شما کمک میکند نقاط بین دنیای درونی و بیرونی خودتان را به هم وصل کنید. آگاهی تصادفی, به جای اینکه شما را مثل مدیتیشن از محیطی که در آن قرار دارید خارج کنید , شما را عمیقا در وجود فعلیتان غرق میکند. از طریق این آگاهی, میتوانید وهم و خیالی که در اطرافتان وجود دارد را کنار بزنید و به واقعیت های فراتر از آن نگاه کنید.

 

 

دیدن این ویدیو هم که با اینکه یه بازی فکری هست اما کاملا میتونه به موضوع مرتبط باشه رو به شما توصیه می کنیم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید