تاریخ امروز:یکشنبه , ۶ بهمن ۱۳۹۸

۵ روش برای برداشتن ماسک اجتماعی

بسیاری از مردم , تقریبا همه ی اونها تمایل زیادی دارن تا توسط اطرافیانشون مورد پذیرش قرار بگیرن. به همین دلیله که ما ماسک های اجتماعی به صورت میزنیم. ما طرز تفکر و رفتارمون رو به روش های خاص تغییر میدیم , عواطفمون رو پنهان میکنیم تا توسط دیگران مورد تایید قرار بگیریم. زمانی که دچار درد شدید هستیم لبخند میزنیم , زمانی که یه لطیفه ی بی مزه میشنویم سرمون رو از خنده پایین میندازیم, زمانی که از درون از چیزی لذت نمیبریم خودمون رو مشتاق نشون میدیم و سعی میکینم احساساتمون رو سرکوب کنیم. چون در غیر اینصورت , نشون دادن احساسات واقعیمون از نظر اجتماعی نادرسته.

ما شخصیت های غیر واقعی از خودمون میسازیم که ترس هامون رو مخفی کنیم و ماسک بر چهره میزنیم تا با استاندارهای جامعه متناسب باشیم و شخصیت واقعیمون رو پنهان کنیم. ما هر موضوع مهمی رو پنهان میکنیم: ترس ها , رویاها, قصه ها و زخم هامون. ممکنه دیگه چیزهایی که مهم هستن رو درک نکنیم , فقط به ظاهری که از خودمون نشون میدیم توجه کنیم و اطرافیانمون که به خاطر اونها ماسک زدیم رو راضی نگه داریم. در این قسمت , ۵ مرحله ی ساده برای برداشتن ماسک و بازگشتن به شخصیت واقعی رو به شما معرفی میکنیم:

اگه واقعا میخواید ماسکتون رو بردارید این موضوع رو متوجه شید

زمانی که تصمیم میگیرید ماسکتون رو از چهره بردارید , تقریبا نصف راه رو طی کردید. در این مسیر باید کارهای سختی انجام بدید و خودتون رو بیشتر بشناسید: چیزهایی رو در مورد خودتون کشف میکنید که اصلا تصورش رو نمیکردید. در این مسیر باقی بمونید. تزکیه ی نفس همیشه کار خوبیه.

درگیری های درونیتون رو بپذیرید

هر کسی که از ماسک اجتماعی استفاده میکنه احتمالا با بعضی از جنبه های زندگیش در حال کشمکشه و به همین دلیل در مقابل اونها ماسک میزنه. این درگیری ها رو شناسایی کنید و اونها رو از زندگیتون برطرف کنید. به جای فرار از کشمکش ها , با اونها مقابله کنید. زمانی که این سُموم از زندگیتون خارج شدن, احتمالا میتونید خودتون رو واضح تر نگاه کنید. صلح از درون شما شکل میگیره.

آنچه از دست دادید رو پس بگیرید

بعد از اینکه به مدت طولانی ماسک زدید و از نظرات و اولویت هاتون دور شدید, احتمالا متوجه میشید ارتباطتون رو با چیزهای کوچکی که شخصیت واقعیتون رو توضیح میده از دست دادید. با گذشت زمان, میتونید چیزهایی که از دست دادید رو بازپس بگیرید و شخصیت حقیقی و فوق العادتون رو بسازید.

 

ما شخصیت های غیر واقعی از خودمون میسازیم که ترس هامون رو مخفی کنیم و ماسک بر چهره میزنیم تا با استاندارهای جامعه متناسب باشیم و شخصیت واقعیمون رو پنهان کنیم.

خودتون رو نگاه و کنترل کنید

تلاش کنید تا خودتون ,حرف ها و کارهاتون رو تحت کنترل قرار بدید. اگه تو یه گروه قرار دارید و دیگران نظر شما رو در مورد موضوعی میپرسن , حتما پاسخ واقعی خودتون رو به اونها بدید. تفکراتتون رو به اشتراک بذارید و سعی کنید از عقایدتون دور نشید.

به دیگران کمک کنید تا خودشون رو پیدا کنن

کسی رو پیدا کنید که سعی میکنه شخصیت واقعیش رو با ماسک پنهان کنه. تجربیاتتون رو با این فرد به اشتراک بذارید و بهش کمک کنید تا خودش رو پیدا کنه. با دیگران مشارکت کنید و با اونها ارتباط برقرار کنید. زمانی که فردی شما رو تشویق میکنه تا خودتون رو پیدا کنید , راحت تر میتونید در این کار موفق شید.

نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *