شرکت در مهمانی ها به عنوان یک فرد درونگرا

0
1113
نوکو
نوکو

 

به نوروز نزدیک میشیم و کم کم بوی بهار داره شنیده میشه . روزهایی که در فرهنگ ما ، رفت و آمد و دید و بازدید و عید دیدنی جای خودشو داره . بعضیا له له می زنن واسه این روزها ، بعضیا هم تو دنیای خودشون راحت ترن و قوانین خودشونو تو مراوده با دیگران دارن . من یک انسان درونگرا هستم . آدمی که ترجیح می دم بیشتر تنها باشم تا توی جمع .

احاطه شدن یه فرد درونگرا توسط افراد برونگرا شرایط سختیه. این موضوع اغلب منجر به نگاه های متعجبانه و سوال های نا به جای افراد میشه که اصلا سعی نمیکنن فرد درونگرا رو درک کنن. مهمونی , مکانیه که افراد برونگرا و درونگرا در اونجا جمع میشن. من یه فرد درونگرا هستم و چند نفر از دوستانم برونگران و از شرکت در مهمونی ها لذت میبرن. من ترجیح میدم بمیرم تا اینکه بخوام به مهمونی برم و در کنار افرادی که بدن هاشون عرق میکنه و با آهنگ های نا آشنا میرقصن قرار بگیرم. به طور خلاصه , این کار از نظر من واقعا مزخرفه! با این حال به دلیل اینکه میخوام دوستام رو ببینم و نمیخوام بی ادب به نظر بیام تو این مهمونی ها شرکت میکنم. اما همیشه به من خوش نمیگذره. پس, چطور میشه به عنوان یه فرد درونگرا تو مهمونی شرکت کرد؟

دیر رسیدن

مطمئن باشید , این کار بی ادبی نیست. شروع مهمونی میتونه خسته کننده باشه. در آغاز مهمونی افراد مختلف یه گوشه جمع میشن و هیچ کس جرات نمیکنه رقص و شادی رو شروع کنه. اگه شما هم اول مهمونی برسید, باید کنار این افراد بایستید و احساس ناخوشایندی بهتون دست میده و دوست دارید زمین دهن باز کنه و شما رو ببلعه. با این حال, اگه 1 ساعت یا کمی دیرتر به مهمونی برسید, معمولا افراد برونگرا تو مهمونی جمع شدن و اونجا رو شلوغ کردن. این روش باعث میشه به راحتی کنار دوستاتون قرار بگیرید. همچنین , با دیر رسیدن مجبور نیستید به مدت طولانی در این جمع باقی بمونید.

استراحت قبل و بعد از مهمانی

یکی از بزرگ ترین تفاوت های بین افراد درونگرا و برونگرا اینه که , افراد درونگرا با قرار گرفتن در تنهایی انرژیشون رو بازسازی میکنن اما افراد برونگرا از ازدحام و شلوغی لذت میبرن. در حالی که دوستان برونگرای شما به مهمونی میان تا انرژی بگیرن , شما به عنوان یه فرد درونگرا نیاز دارید از قبل آماده شید و انرژی بدست بیارید. شب قبل از مهمونی خونه بمونید و یه کم با خودتون تنها باشید. در صورت امکان, روز مهمونی ارتباطات اجتماعیتون رو به حداقل برسونید. با این روش, از شب قبل احساس انرژی و شادابی پیدا میکنید. همچنین , روز بعد از مهمونی همین کارها رو انجام بدید تا انرژی و تعادلتون مثل قبل شه.

محلی رو برای گریز پیدا کنید

از طریق استراحت و تنهایی قبل از مهمونی و قرار گرفتن در یه محیط آروم, میتونید برای این رویداد آمادگی پیدا کنید. با این حال, بعد از سپری شدن نیمی از زمان مهمونی ممکنه احساس خستگی بهتون دست بده. بنابراین, وقتی وارد مهمونی میشید , یه گوشه رو پیدا کنید تا اگه لازمه در اونجا آروم شید. این محل میتونه هر جایی باشه. یه تِراس, آشپزخونه و حتی داخل ماشین. این استراحت کوچیک به شما کمک زیادی میکنه و باعث میشه خودتون رو کنترل کنید. البته نباید به مدت 1 ساعت داخل دستشویی بمونید و تنها 5 دقیقه برای این استراحت کافیه.

برنامه ی فرار

به عنوان یه فرد درونگرا, بدترین تصور من از مهمونی رفتن اینه که اونجا به دام بیفتم. زمانی که انرژیم کم میشه , دوست دارم بلافاصله از اونجا خارج شم. اما اگه به خاطر صحبت با کسی گیر افتاده باشم یا محل مورد نظر من برای استراحت توسط فرد دیگه ای اشغال شده باشه , باید منتظر بمونم. بهترین راه برای دوری از این شرایط اینه که به خونه برید. برنامه ای رو ترتیب بدید تا با همسر یا دوستتون به خونه برید. حتی میتونید به پدر و مادر یا یه فرد دیگه زنگ بزنید تا در حالی که مهمونی هنوز تموم نشده به دنبال شما بیان و شما رو از اونجا به خونه ببرن. داشتن یه برنامه ی فرار باعث میشه انرژیتون رو کنترل کنید و فشار روی شما کم تر شه. در حالی که افراد برون گرا دوست ندارن مهمونی تموم شه , شما میتونید بدون آسیب زدن به خودنمایی دیگران از اونجا خارج شید. علاوه بر این, اگه بتونید خودتون رو کنترل کنید , موقع قرار گرفتن در کنار افراد غریبه احساس بهتری پیدا میکنید.

حدود خودتون رو بشناسید

نه گفتن هیچ اشکالی نداره. اگه یه هفته زیاد بیرون رفتید , میتونید به دوستاتون بگید : ” این بار نمیتونم همراهتون باشم. ” یا کافیه بگید : ” میام اما احتمالا زودتر برمیگردم.” مهم ترین نکته در زمان شرکت در موقعیت های اجتماعی به عنوان یه فرد درونگرا اینه که زیاده روی نکنید. در زمان برقراری روابط اجتماعی در روز , حدود 20 تا 30 دقیقه با خودتون و افکارتون تنها شید تا روز بهتری رو سپری کنید. با وجود اینکه زمان زیادی برای این کار در اختیار ندارید , اما چند دقیقه استراحت و سکوت هم به شما کمک میکنه.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید