7 روش برای درک زبان گربه ها

0
1471
k,;,
k,;,

گربه ها نمیتوانند به زبان انسان ها صحبت کنند و ,متاسفانه, ما انسان ها هم قدرت جادویی نداریم تا ذهن این موجودات دوست داشتنی را بخوانیم. اما, زبان بدن در این باره به ما کمک میکند. دوست دارید بفهمید گربه تان چه حالی دارد؟ ما به شما کمک میکنیم تا خیلی سریع به یک کارشناس گربه تبدیل شوید! قبلا مقاله ای با عنوان 7 مزیت گربه داشتن در نوکو منتشر کردیم . در این مقاله , 7 روش برای درک زبان گربه ها را به شما معرفی میکنیم .

آرام, خنثی یا راحت

تا به حال در حال سفر با قطار به مناظر اطراف که مثل یک رویا هستند نگاه کرده اید؟ زمانی که گربه شما آرام است و در حالت خنثی قرار دارد, همین حالت در چهره اش دیده میشود. اگر گربه شما راحت باشد, میبینید که دراز کشیده , بدنش را میکِشد , غلت میزند, دور یک توپ جمع میشود , یا از جلو میخوابد و پنجه هایش را زیر خود تا میکند. همچنین, به آرامی پلک میزند یا چشم هایش را نیمه بسته نگه میدارد.

گوش هایش در حالت راست قرار دارد و گاهی اوقات به اطراف میچرخد تا کنجکاوی کند و به صداهای اطراف گوش دهد. زمانی که یک گربه آرام است, به آهستگی نفس عمیق میکشد و پنجه هایش را با خیال راحت جمع میکند. در این زمان, سبیل های گربه کم تر قابل ملاحظه هستند, اما معمولا وقتی که با یک چیز جدید مواجه میشود , سبیل هایش به سمت خارج حرکت میکند و کمی سفت تر میشود.

خوشحال

زمانی که یک گربه خوشحال است, زبان بدنی او مشابه با زمانی است که در حالت آرام قرار دارد, اما این حالت کمی تقویت شده است. معمولا زمانی که گربه شما شاد و مهربان است, به راحتی متوجه میشوید. زمانی که گربه صداهای آشنا را تشخیص میدهد , گوش هایش مثل زمانی که آرام است به سمت بالا و به صورت صاف قرار میگیرند و به آهستگی به طرف صدای آشنا میچرخند. همچنین, ممکن است به حالت طاق باز بخوابد و پاهایش را به طرف خارج قرار دهد که این مورد, یک شاخص عالی در مورد شاد بودن گربه هاست! اگر گربه شما کنارتان ایستاده , دُمش را نگاه کنید. اگر دمش را رو به بالا نگه داشته و کمی خم کرده , میخواهد به شما بگوید که از دیدنتان خوشحال است.

علاوه بر این, به حالت چشمک زدن گربه تان توجه کنید. اگر آهسته و آرام چشمک میزند, پس با شما مهربان است. دلیلش این است که , زمانی که گربه ها چشم هایشان را میبندند , نشان میدهند که به شما اعتماد دارند. اگر شما هم دوست دارید به او علاقه متقابل نشان دهید , زمانی که به شما خیره شده , به آهستگی به او چشمک بزنید. زمانی که گربه همسرم را نوازش میکردم, او این ترفند را به من یاد داد. یک نشانه واضح دیگر در مورد شاد بودن گربه ها این است که وقتی او را نوازش میکنید, بدون وقفه خرخر میکند.

مضطرب و وحشت زده

گربه ها معمولا نسبت به تغییر حساسند. بنابراین, برای سازگاری با شرایط, محیط ها و چهره های جدید به زمان نیاز دارند. گربه همسرم یک گربه خانگی است و مدتی طول کشید تا به من عادت کند. یک روش برای کاهش اضطراب گربه این است که وقتی به منظور توجه و آرامش به شما نزدیک میشود او را نوازش کنید و به او دلگرمی دهید.

زمانی که گربه شما مضطرب میشود , چشم هایش را باز میکند و پلک نمیزند. در این حالت, مردمک چشم های گربه گشاد شده و به شکل بیضی یا دایره دیده میشود. اگر گربه شما به شدت احساس اضطراب پیدا کند, گوش هایش کاملا به سمت عقب صاف میشوند, به طوری که انگار , گوش ها روی سر او نشسته اند. در این شرایط, ممکن است گربه سر خود را به حالت ترس پایین بیاورد یا برعکس, پشتش را قوس دهد و نشان دهد که برای فرار از خطر احتمالی آماده است.

گربه وحشت زده میتواند اندازه ظاهری اش را به عنوان راهی برای محافظت از خود تغییر دهد. اگر موهای گربه شما پُف کرده یا متوجه شده اید موهایش بیش از حد میریزد, ممکن است دلیلش این باشد که او احساس ترس میکند. همچنین, توجه به دُم گربه بسیار مهم است. اگر دم گربه شما بی حرکت است یا سرِ دم به آهستگی از طرفی به طرف دیگر حرکت میکند , بنابراین گربه شما مضطرب است.

ناراحت و غمگین

گربه ها ممکن است زمانی که نتوانند نیاز به شکار کردن خود را بروز دهند یا صاحبشان را از دست دهند ناراحت شوند. زمانی که گربه شما به خاطر موضوعی مثل نخوردن غذای کافی یا ناتوانی در گرفتن یک اسباب بازی که خارج از دسترس اوست ناراحت میشود , توجه خود را روی آن موضوع متمرکز میکند. در این زمان , چشم های گربه گشاد و باز میشوند و سبیل ها و گوش هایش به طرف چیزی که میخواهد قرار میگیرند.

همچنین, ممکن است گربه شما مشابه فردی که در افکار عمیق فرو رفته و به دنبال راه حل میگردد, با بی صبری به عقب و جلو حرکت کند. اگر گربه شما به افسردگی طولانی مدت دچار شود , کم تر با شما تعامل برقرار میکند و به ندرت به غذا دست میزند. به گربه تان نشان دهید که در کنارش هستید و سعی میکنید ناراحتی اش را برطرف کنید.

عصبانیت

زمانی که گربه شما عصبانی است, این موضوع کاملا مشخص میشود. پس مواظب باشید! یک گربه عصبانی سفت و محکم است و دُمش به حالت سفت و مستقیم قرار میگیرد یا کنار بدنش جمع میشود. گربه عصبانی از حالت معمول ساکت تر است یا به شما هیس و غرغر میکند. گربه شما سعی میکند با قوز کردن , خودش را بزرگ تر از اندازه اصلی اش نشان دهد و از این طریق میخواهد ترسناک به نظر برسد و تسلطش را ثابت کند. در چنین شرایطی , به گربه تان کمی فرصت دهید, چون واضح است که او نمیخواهد بیش از این اضطراب داشته باشد.

آسوده خاطر

زمانی که احساس آسودگی خاطر به گربه شما دست میدهد, ممکن است تمام بدنش را کش و قوس بدهد تا نشان دهد فشار در حال خارج شدن از اوست. همین زبان بدن در حالتی که گربه آرام و خنثی است هم دیده میشود. در این حالت, سبیل های گربه دور از صورت قرار میگیرد و سرش به حالت طبیعی پایین است. همچنین, ممکن است خمیازه بکشد , چشم هایش را نیمه باز کند , یا خودش را لیس بزند و تمیز کند. این نشانه ها بیانگر این هستند که گربه شما احساس راحتی میکند.

دارم میام بگیرمت

اگر بیش از حد گربه تان را نوازش یا با او بازی کنید, گربه احساس خطر میکند. گربه ها به طور طبیعی شکارچی اند. پس, اگر چیزی در دست شماست که گربه آن را میخواهد , بهتر است بی حرکت شوید. این کار , الگوی کمین کردن گربه را بر هم میزند. زمانی که گربه چیزی را میبیند که به آن علاقه دارد و در حال حرکت است, برای گرفتن آن درنگ نمیکند. چه یک موش باشد , چه اسباب بازی و چه دست انسان. اگر دم گربه شما پایین و به حالت جمع شده باشد, بنابراین او در حالت شکار قرار دارد. در این وضعیت, مردمک چشم ها گشاد و روی شیء مورد نظر متمرکز میشود. گوش ها نیز به حالت صاف قرار میگیرند.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید