اصلاح رابطه ی در حال شکست

3
825
نوکو
نوکو

 

به نظر شما چه مواردی باعث استحکام یک رابطه ی عاشقانه می شود؟توجه .اعتماد و عشق سه عنصر اصلی یک رابطه ی عاشقانه است.آیا رابطه ی شما در حال شکست است؟ تلاشی برای نجاتش کرده اید؟

اما هر دو طرف برای ساخت این رابطه و تداوم آن نیاز به تلاش دارند.چرا که کمبود و قطع یکی از آنها یا هر سه مورد آن باعث فروپاشی رابطه ی شما خواهد شد.

زمانی که ناسازگاری , جنگ و جدل و نفهمیدن یکدیگر پیش می آید, رفتار عاقلانه این است که برای اصلاح و ترمیم رابطه بیشتر تلاش کنیم. اجازه ندهید اوضاع وخیم تر شود. راهی را پیدا کنید و قسمت ترک خورده یا شکسته شده ی رابطه تان را بهبود ببخشید و این موقعیت را تغییر دهید.

 

در این مقاله قصد داریم به شما کمک کنیم تا رابطه ی در حال شکست خود را نجات دهید :

نگرانی تان را نشان دهید

نگذارید عصبانیت شما باعث شود تا نسبت به شریک زندگی تان بی توجه شوید.عصبانی شدن از عزیزانمان نباید دلیل این باشد که نگران آنها نباشید.خودتان را آرام کنید.نشان دهید که هنوز حامی و عاشق او هستید.

 

به یکدیگر گوش کنید.

گوش کردن به همدیگر نیاز به تمرین و صبر دارد.اما به شما قول میدهم که اگر به یکدیگر گوش کنید همه چیز بهتر خواهد شد. ” هاوارد گوردان”

همیشه به حرف هایی که شریک زندگی تان میخواهد به شما بزند گوش کنید. با بی محلی و یا طرد کردن کاری درست نمی شود.این خیلی مهم است که به هیچ وجه به حرف هایش به این منظور گوش ندهید که با جواب تان به او حمله کنید. در عوض به او گوش کنید و حرف هایش را بفهمید و به آنها فکر کنید. با صبر و گوش کردن میتوان متوجه شد که مشکل از کجا شروع شده و چطور می شود از دوباره اتفاق افتادن آن جلوگیری کرد.

 

یکدیگر را ببخشید.

“بگذار یکدیگر را ببخشیم تا آنگاه در صلح زندگی کنیم.”

“لئون تولستوی”

 

بخشیدن شریک زندگی تان ممکن است سخت باشد اما این قسمت مهمی از یک رابطه است. شاید بخشودن زمان بر باشد پس , از تلاش برای آن دست نکشید.بخشندگی شما را از رنج , کینه و خشم دور می کند و باعث می شود تا تلاش شما برای حفظ رابطه از بین نرود.یادتان باشد اگر هیچ بخششی وجود نداشت حتی یک رابطه موفق هم در دنیا شکل نمی گرفت.

سازش و بخشش دلیل تدوام یک رابطه است.

 

روزهای خوب را به یاد آورید.

اگر به این فکر می کنید که اصلا به چه دلیل باید این رابطه ترک خورده را نجات دهید, به روزهای خوب تان با یکدیگر فکر کنید به روزهای خوش سفرهایی که با هم داشته اید, به خنده ها و اعتماد و علاقه تان به یکدیگر قبل از این سراشیبی که حالا درون آن افتادید.این کار به شما کمک میکند تا افکارتان را پاکسازی کنید و به یاد بیاورید که چرا این فرد را به عنوان شریک زندگی تان انتخاب کرده اید.همه چیز را بسنجید و اگر احساس کردید که دوست دارید زمان به عقب برگردد آن وقت روی اصلاح رابطه تان کار کنید.

 

اشتباهات تان را بپذیرید.

برای اصلاح اشتباهات ابتدا باید انها را بپذیرید.

 

همیشه سرزنش کردن, کار آسان تری است در حالیکه پذیرفتن اشتباهاتی که باعث ضربه به رابطه شده کار دشوارتری ست.تقصیر خود را بپذیرید به جای اینکه تقصیر را گردن دیگری بیندازید.این یک قدم خوب برای اصلاح رابطه است. بخشیدن اشتباه طرف مقابل و قبول اشتباهات خودمان چیزی از ما کم نمی کند.اگر هر دو طرف اشتباه خود را بدانند, آن را بپذیرند و عذرخواهی کنند, هر دو در راه بهتری به سمت جلو و نجات رابطه ی خود قدم گذاشته اند.

 

احترام یکدیگر را حفظ کنید

هر فردی مستحق احترام است.به دلیل کژ فهمی و نزاع با شریک زندگی تان, به او بی احترامی نکنید. رفتار ناشایست و یا توهین کلامی به همدیگر نکنید. این احترام به هر دو طرف فرصت رشد شخصی و عبور از مشکلات را می دهد.

 

تفریح کنید

کمی استراحت کنید, از استرس زندگی روزمره خودتان را دور کنید و روی رابطه تان متمرکز شوید. یک روز را انتخاب کنید و باهم وقت بگذرانید, تفریح کنید و مفصل درباره ی چیزهای منفی که روی رابطه ی شما تاثیر گذاشته با هم صحبت کنید. یک پیاده روی دو نفره می تواند انتخاب خوبی باشد به خصوص اگر در فضایی آرام و ساکت مثل پارک یا طبیعت باشد.

رابطه به خودی خود اصلاح نمی شود.هر دو طرف باید تلاش کنند و بخواهند که رابطه بین شان بهبود و التیام پیدا کند. شما می توانید قسمت شکسته شده رابطه تان را ترمیم کنید.پس تلاش کنید.

 

اگر از این مقاله خوشتون اومده توصیه می کنیم ویدیوهای دسته مهارت های اجتماعی ما رو که در این لینک موجود هستند تماشا کنید .

3 دیدگاه‌ها

 1. به شدت موافق اين مقاله هستم
  اما به نظرم همه چيز به خود دو طرف برميگرده
  اگه يك طرف بخواد ادامه داده بشه به اين رابطه احتوام و دوست داشتن فوران ميكنه
  اما وقتي نخواد هركاري بكني به چشمش نمياد ..
  چون تجربش كردم ميگم
  و واقعا متاسفم اگر ادم وقتشو روحشو صرف ادم اشتباهي كنه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید