6 نوع کودک آزاری

0
959
وبسایت نوکو
سایت نوکو

 

کودک آزاری , تاثیرات زیادی را ایجاد میکند. از نا امنی گرفته تا مشکلات روحی , عدم اعتماد به دیگران و مشکل در دوست پیدا کردن, کودک آزاری جنبه های مختلف زندگی را تحت تاثیر قرار میدهد. این موضوع بیشتر از یک لحظه یا چندین سال طول میکشد. کودک آزاری منجر به مشکلات مادام العمر یا حتی اختلال اضطراب پس از صدمه میشود. در این بخش, 6 نوع کودک آزاری را به شما معرفی میکنیم. این مقاله ممکن است برای بعضی از افراد مناسب نباشد. پس اگر این نوشته ها شما را ناراحت نمیکند آن را مطالعه کنید. کودک آزاری انواع مختلفی دارد. پس, لطفا شما هم نظر خود را در انتهای این متن بنویسید.

1- نام گذاری و سایر آزار های کلامی:

در حالی که بعضی از افراد میگویند , این کار اصلا منجر به آزار آنها نمیشود, اما گاهی اوقات کلمات میتوانند منجر به آسیب شوند. خصوصا زمانی که بسیار جوانید. البته, کلماتی که والدین یا مراقبان کودک به کار میبرند میتواند باعث آسیب های پیچیده تر شود. طبق تحقیق انجام شده توسط جانسون کوهن و همکاران, کودک آزاری میتواند خطر ابتلا به PD یا “اختلالات شخصیتی” را افزایش دهد. همچنین, طبق مطالعه انجام شده توسط تیچر و همکارن, آزار کلامی منجر به تغییر بعضی از قسمت های مغز میشود. این نوع کودک آزاری ممکن است تاثیرات جسمی نیز به همراه داشته باشد.

2- شرمنده کردن:

طبق گفته های یکی از خوانندگان ما : ” یکی از والدینم همیشه در مورد مسائلی که دوست داشتم یا دوست نداشتم جوک میساخت. این موضوع منجر به نا امنی عمیق در من شد. حتی جرئت نمیکردم در مورد آهنگ های مورد علاقه ام با دوستانم صحبت کنم, چون میترسیدم در صورتی که از آن آهنگ خوششان نیاید, من را ترک کنند.” طبق این مثال, حتی مسخره کردن و جوک ساختن در مورد مسائل کوچک میتواند منجر به نا امنی های عمیق شود.

شرمنده کردن دیگران به خاطر مسائلی که ایرادی ندارند, رفتاری به شدت سمی است. خصوصا زمانی که از سوی والدین یا مراقبان کودک انجام میشود.

3- تربیت به شدت هلیکوپتری:

این مورد, با والدین تحمیل کننده متفاوت است. تربیت هلیکوپتری زمانی اتفاق می افتد که والدین بیش از حد مغرورند و فرزند آنها نمیتواند در مورد جزئی ترین مسائل هم اظهار نظر کند. این والدین , دائما در حال نظارت بر کودک خود هستند و حتی ممکن است به صورت دیجیتالی او را ردیابی کنند. بنابراین, فرزند آنها دائما از نظر عاطفی و جسمی تحت فشار قرار میگیرد یا از نظر روحی دچار ترس و وحشت میشود. زمانی که کودک به طور کامل حریم خصوصی و استقلالش را از دست میدهد, اوضاع به شدت خطرناک میشود.

4- آزار جنسی:

نیازی به گفتن نیست که همه این آزار ها کاملا اشتباه هستند و به شدت به کودک آسیب میزنند. با این حال, آزار جنسی به صورت صریح یا ضمنی , منجر به مشکلات طولانی مدت میشود.

5- نادیده گرفتن:

عدم حمایت جسمی و روحی از کودک, میتواند منجر به مشکلات در زندگی آینده او شود. بسیاری از این مشکلات , پایه روانی یا اجتماعی دارند. اگرچه, نادیده گرفتن نیازهایی مثل غذا نیز منجر به مشکلات جسمی مثل ضعف عضلات میشود.

6- آزار فیزیکی و نادیده گرفتن فیزیکی:

لگد زدن, سیلی زدن, کتک زدن, انداختن, گاز گرفتن , خفه کردن و غیره, انواع کودک آزاری های فیزیکی هستند. نادیده گرفتن فیزیکی , به معنی عدم فراهم کردن غذا, لباس , فضای مناسب برای زندگی و مواظبت از کودک است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید