خرد کردن کاهوی سالادی

خرد کردن کاهوی سالادی

24 اسفند 1398

3098 3

خرد کردن کاهوی سالادی

کاهو از تره بار های پر استفاده در ایران است. این نوع سبزیجات در طب سنتی دارای طبعی سرد است بنابراین آن را با یک ماده با طبع گرم مصرف می کنند. برای مثال می توان به کاهو سکنجبین اشاره کرد که یک دسر پرطرفدار و اصیل ایرانی است.  کاهو و خرد کردن آن کار ساده ای است. اما با دانستن و انجام دادن چند ترفند ساده می توانید از هدر رفتن آن جلوگیری کنید و کاهو را برای تهیه یک سالاد خوشمزه  آماده کنید. امیدواریم از این ویدیو لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ویدیو های آشپزی نوکو ، دستور العمل های فوق العاده پخت انواع غذا، دسر ، سالاد و کیک و  شیرینی را تماشا کنید و اگر می خواهید از خواص مواد غذایی بیشتر بدانید کافی است سری به دسته ویدیوهای تغذیه نوکو بزنید.

زندگی + آشپزی
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .