زگیل تناسلی

زگیل تناسلی

09 اسفند 1397

2781 5

ویروس زگیل ناحیه تناسلی یکی از فراگیرترین ویروس های انسانی است . این ویروس به جز ناحیه تناسلی قسمت های دیگر بدن را آلوده می کند و حتی ممکن است باعث سرطان شود .پس از فراخوان سازمان جهانی بهداشت در سال 1385 برای مبارزه با این ویروس، تا سال 97 واکسن آن در هشتاد کشور دنیا در دسترس مردم قرار گرفت.

سال 96 به صورت گسترده در ایران درباره ی زگیل تناسلی اطلاع رسانی شد. این در حالی بود که آمار ها نشان می داد 75 درصد از والدین ایرانی هیچ گونه اطلاعی در باره این ویروس ندارند . انتشار مطالبی درباره این بیماری موجی از نگرانی در جامعه ایجاد کرد که البته بی جا هم نبود .

در ایران معمولاً آزمایش پاپ اسمیر را که یکی از راه های تشخیص این ویروس است بعد از ازدواج و سالی یک بار انجام می‌دهند. همین مسئله در تشخص دیرهنگام ابتلای افراد به این ویروس تاثیر بسزایی دارد . بی اطلاعی مردم از یک سو و عدم اطلاع رسانی صحیح درباره این بیماری از سوی دیگر ، آمار افراد مبتلا به این بیماری را به شکل فزاینده ای افزایش می دهد .

برای تشخیص این بیماری فقط به جستجو در اینترنت بسنده نکنید و حتما برای تشخیص صحیح و درمان آن به متخصص زنان یا ارولوژی مراجعه نمایید .

 

ویدیوهای مرتبط با زگیل تناسلی

مامای همراه

سرویس همپای مادر که توسط تیم نوکو راه اندازی شده به صورت آنلاین و شبانه روزی به خدمت رسانی به مادران باردار ، تازه زایمان کرده و دارای فرزند تا ۲ سال می پردازد.

 

شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .