هیپنوتیزم چیست

هیپنوتیزم چیست

11 دی 1398

2300 2

هیپنوتیزم چیست و در باره آن چه می دانید؟

هیپنوتیزم  شاخه‌ای از علم روانشناسی است که در آن به وسیلهٔ تلقین، شخص در حالت خاصی از هوشیاری قرار می‌گیرد. هیپنوتیزم یا به‌طور دقیقتر هیپنوز موجب تسلط دیگری بر فرد نمی‌شود بلکه دیگری با ضمیر ناخودآگاه آدمی به مکالمه و القای تلقینات می‌پردازد.(1) معمولا اکثر افراد دیدگاه عجیبی به هیپنوتیزم دارند و فرایند آن را تسلط شخص روانشناس یا روانپزشک بر شخص می دانند. عده ای هم در باره این تکنیک هراس دارند که مبادا از خاطرات آنها سو استفاده شود.

با این حال اینگونه نیست و این تکنیک به شکلی بسیار کارآمد در سلامت روان و پیشرفت  پروسه درمانی کاربرد دارد. در این ویدیو سرکار خانم مهدیه نساج ، روانشناس و متخصص هیپنوتیزم در این باره توضیح می دهد.

 

منابع و لینکهای مرتبط:

هیپنوتیزم - ویکی پدیا فارسی

صفحه شخصی مهدیه نساج در  اینستاگرام

شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .