چطور در مورد مرگ با کودکان صحبت کنیم؟

چطور در مورد مرگ با کودکان صحبت کنیم؟

13 خرداد 1399

100 0

ذهن کودکان پر از سوالاتی است که برای به جواب رسیدن آنها همیشه از بزرگتر ها راهنمایی می خواهند. این سوالات گاهی ساده و گاهی آنقدر سخت است که برای پاسخ دادن به آنها نیاز است که ذهن ما به عنوان والدین یا بزرگتر آماده باشد و جواب های از پیش آماده شده ای را داشته باشیم.

سوالاتی مثل : من چطور به دنیا آمده ام ؟ خواهرم چطور به دنیا آمده ؟ من چرا در عروسی شما نیستم ؟ و هزاران سوال چالشی دیگر، اما یکی از مهم ترین و سخت ترین آنها برای پاسخ دادن ما توضیح مرگ به کودکان است، زیرا پدیده مردن به غیر از ذهن پرسشگر، احساسات کودک را نیز درگیر میکند چرا که درک کودکان از مرگ بسیار متفاوت است و پاسخ به سوالات کودکان درباره مرگ بسیار مهم می باشد.

اضطراب مرگ در کودکان یا ترس از مرگ در کودکان معضل بسیار مهمی است که اگر این علامت سوال در ذهن آنها باقی بماند تبعات جبران ناپذیری در بزرگ سالی دارد.

برای پیدا کردن راه حلی که بتوان به سوالات یا کنجکاوی هایی مثل دادن خبر مرگ به کودک یا توضیح مردن به کودکان و به ویژه مرگ والدین حتما این ویدیو را تماشا کنید.

همچنین اگر این ویدیو برای شما مفید بود پیشنهاد می کنیم ویدیو های زیر را نیز تماشا کنید:

 

شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .