چگونه درباره ویروس کرونا با کودکان صحبت کنیم؟

چگونه درباره ویروس کرونا با کودکان صحبت کنیم؟

13 اسفند 1398

1246 0

چگونه درباره ویروس کرونا با کودکان صحبت کنیم؟

یکی از مهارت های اجتماعی لازم برای هر فرد این است که چگونه بتواند با حفظ آرامش خود و طرف مقابل ، یک خبر ناگوار یا بد را به دیگران منتقل کند. همین نحوه انتقال اخباری از این دست می تواند سلامت اعضا یک خانواده را به خطر بیاندازد یا حفظ کند.

یکی از اختلال های اضطرابی شایع در جامعه ، اختلال PTSD یا اختلال سندرم استرس پس از حادثه است. این اختلال اضطرابی می تواند از دوران کودکی هم گریبانگیر سلامت روان کودک شما بشود.
در این اختلال یکی از اتفاقات خطر آفرین که ممکن است موجب آن شود نحوه انتقال اخبار بد و ناگوار است. اگر در حین نقل چنین اتفاقاتی کنترل خود را از دست بدهید شدیدا شخص شنونده را تحت تاثیر قرار می دهید و حتی می توانید او را دچار اضطراب کنید.

کودکان می بینند، کودکان انجام می دهند.

در سری ویدیوهای کودکان میبینند و انجام می دهند مثال های عینی از این مساله را باهم تماشا کردیم.  کودکان مانند دوربین های مدار بسته 24ساعته ای هستند که به هیچ عنوان نمی توانید رفتارها و احساساتتان را براحتی از آنها پنهان کنید.

 

چاره چیست؟

در این ویدیو سرکار خانم  پریسا قنبری یک مورد از این قبیل مسائل را که امروزه خیلی هم در کشور متداول است توضیح می دهد. با توجه به فراگیری ویروس کرونا در کشور بسیاری از والدین نمی دانند چگونه درباره این خبر با کودکشان صحبت کنند. این ویدیو را ببینید تا در این مورد با راهکارهای تربیتی آشنا شوید.

ویدیوهای دیگر از خانم پریسا قنبری

 

ویدیوها وپست های مرتبط:

شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .