یوگا در دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

یوگا در دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

22 دی 1398

764 3

یوگا در دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی (PMS)

در بخش ورزش و تندرستی قبلا ویدیوهایی در باره یوگا به اشتراک گذاشته بودیم. امروز دیگر درباره تاثیر این ورزش باستانی در آرامش جسم و روان جای هیچ شکی نیست. در این ویدیو به ورزش یوگا در دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی   می پردازیم. این ورزش می تواند درد های ناشی از دوران قاعدگی را تا حدود زیادی کاهش بدهد . همچنینی این ورزش می تواند در کنترل و بهبود سندرم پیش از قاعدگی موثر باشد. 

سندرم پیش از قاعدگی

سندرم پیش از قاعدگی (پی‌ام‌اس) مجموعه‌ای از علایم جسمی، روانی و احساسات مرتبط با چرخهٔ قاعدگی در زنان است؛ و این در حالی است که بیشتر زنان در سن «بچه زایی» (حداکثر تا ۸۵ در صد) نشانه‌های فیزیکی مرتبط با عملکرد طبیعی تخمک گذاری شامل نفخ کردن یا نرمی پستان (حساسیت به لمس پستان) را تجربه کرده‌اند.

 

 

منابع :

  • Dickerson, Lori M. , Pamela J. Mazyck and Melissa H. Hunter (April 2003). "Premenstrual Syndrome". Am Fam Physician (American Academy of Family Physicians) 67 (8): 1743–52.
  • fa.wikipedia.org

ویدیوهای مرتبط :

یوگا دردوران بارداری

ورزش برای مادران پرمشغله

یوگا در خانه

یوگا در خانه 1

یوگا در خانه 2

 

شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .