پادکست ها

تعداد پادکست ها : 17

new video پخش پادکست
14
برخورد بچه اول با به دنیا آمدن بچه دوم ( ماجراهای پژمان )

19 بهمن 1398

3224

رفتار بچه اول وقتی بچه دوم به دنیا می آیداگر میخواهید روزگارتان سیاه نشود از ضرب‌المثل "نو که میاد به بازار کهنه میشه دل‌آزار" استفاده نکنید، هر بچه ای در هر زمان شیرین و دوست داشتنی است و خیلی مهم است رفتار ما در برابر فرزندمان وقتی منتظر بچه بعدی هستیم چگونه باشد. مخصوصا اگر تک فرزند باشد و بچه دوم در راه باشد.بچه ها دنیای مخصوص خودشان را دارند و همانطور که باید خودمان را برای آوردن بچه آماده کنیم حتما باید این موضوع را برای فرزند بزرگترمان توضیح بدهیم و او را آماده این اتفاق بسیار مهم بکنیم.ماجراهای پژمان در این قسمت به رفتار بچه اول وقتی بچه دوم به دنیا می آید پرداخته است تا با اتفاقات احتمالی که امکان دارد برای شما در آینده بیفتد آشنا کند، آیا واقعا پژمان با این مقوله کنار می آید یا لجبازی می کند ؟دغدغه های والدین دو چندان میشود اگر این آمادگی را در خود و خانواده خود افزایش ندهند.قسمت های آیین نام گذاری و خبر بادراری را از این مجموعه از دست ندهید.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
4
چرا بچه ها دروغ می گن؟ (ماجراهای پژمان)

12 بهمن 1398

3015

چرا بچه ها دروغ می گن؟ (ماجراهای پژمان)دروغگویی یکی از رفتارهای ناشایست است که زمانی که توسط کودکان ابراز شود مورد واکنش منفی و شدید والدین قرار می گیرد. اما سوال این است که این رفتار از کجا به وجود آمده است؟ اگر درباره رفتار منفی کودک خود نگران هستید پیش از هر اقدامی آن رفتار را باید در بزرگترها جستجو کنید.کودکان آنچه را که می بینند انجام می دهند..هنگامی که کودک کار بدی کرده و در مورد علت آن دروغ گفته و به گردن کودک دیگری می اندازد، والدین بایستی برخورد مناسبی داشته باشند :الف. کودک را تنبیه نکنید یا سر او فریاد نکشید چون این کار ترس کودک از واقعیت را بیشتر می‌کند و برای خلاص شدن متوسل به دروغ‌های دیگر می‌شود.ب. احساسات و ناراحتی کودک بی‌گناهی که آن کار بد به گردن او انداخته شده را برایش روشن کنید.ج. به جای تمرکز بر اتفاق افتاده و اینکه چه کسی آن را انجام داده، به این موضوع توجه کنید که در حال حاضر چه کاری می‌ شود انجام داد.د. کودک را راهنمایی کنید تا کار لازم برای رفع اثرات اتفاق مورد نظر را انجام دهد.ه. در مورد بیان حقیقت و راستگویی به فرزندتان آرامش بدهید و با حس محبت با او برخورد کنید.پیشنهاد میکنیم پادکست جدید ماجراهای پژمان را گوش بدهید. امیدواریم از شنیدن آن لذت ببرید.اپیزودهای قبلی ماجراهای پژمانماجراهای پژمان (خبر بارداری)آیین انحصاری نام گذاری بچه!اسم های عجیب و غریب

پخش پادکست
new video پخش پادکست
7
اسم های عجیب و غریب

06 بهمن 1398

2938

اسم های عجیب و غریب در این زمانه معضلی هست که شاید شما هم درگیر آن باشیدبعضی مواقع با اسم هایی روبرو می شویم که گفتن آن بسیار سخت است و حفظ کردن آن تقریبا غیر ممکن، حالا فکر کنید این مشکل بین مادر و پدر هم باشد. گاهی این مشکلات در بزرگسالی هم بندی به پای فرزندانمان خواهد شد.ما در برابر فرزند خود مسئولیت های بزرگی به گردن داریم که شاید نام گذاری یکی از مهمترین آنها باشد زیرا فرزندمان قرار است یک عمر با اسمی که برای او انتخاب کنیم زندگی کند، در مدسه و دانشگاه، محل کار و مهمتر با آن اسم ازدواج کند. پس خیلی بیشتر از آن چیزی که فکر میکنید باید از وسواس برخوردار باشد.حالا با این اوصاف به این پادکست گوش بدین تا مضرات اسم بد گذاشتن را متوجه شوید. این نام گذاری ها شاید زمانی دلیل شکست یا موفقیت ما بشود.تاثیر اسم بر اعتماد به نفسیکی از دلایل کاهش اعتماد به نفس در انسان ها همین نام های بد است، با نام گذاری درست شاید به اعتمادبه نفس فرزندمان اضافه نکنیم اما با انتخاب بد حتما تاثیر منفی خواهیم گذاشتدر همین راستا و در ادامه پادکست های مجموعه پژمان پیشنهاد میکنم به آیین انحصاری نامگذاری بچه! رادیو نوکو را نیز حتما گوش بدهید.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
6
آیین انحصاری نام گذاری بچه!

28 دی 1398

3790

معمولا ما از سالها پیش از ازدواج برای بچه هایمان اسم انتخاب می کنیم. این اسم می تواند دائما تغییر کنند. تا زمانی که شجاعت ازدواج را پیدا می کنیم و دل به دریا می زنیم. بعد از ازدواج باید مدت ها مذاکره یا مبارزه کنیم تا بر سر اسم به یک توافق برسیم. اما ماجرا که به اینجا ختم نمی شود. ما ایرانی هستیم و حریم خصوصی ما کمی عمومی تر است. یعنی انتخاب اسم برای بچه در انحصار والدین نیست. بلکه خانواده زوجین که هیچ بلکه خاله و عمو و دایی و عمه و حتی همسایه ها هم در این زمینه حق و حقوقی دارند. این شما و این دومین پادکست از سری پادکست های رادیو نوکو .اپیزود یک سری مجموعه پژمان را می توانید در لینک زیر گوش بدهید.ماجراهای پژمان (خبر بارداری)

پخش پادکست
new video پخش پادکست
17
ماجراهای پژمان (خبر بارداری)

07 دی 1398

8441

یکی از مهمترین اتفاقات در خانواده ها اعلام خبر اتفاقی است که چه خوش یمن و یا چه بد یمن افتاده است. حالا اگر این اتفاق خبر بارداری باشد. در این پادکست از ماجراهای پژمان خبر بارداری را حتما گوش بدهید. اولین پادکست داستانی نوکو را از امروز در قسمت رادیو نوکو دنبال کنید.قسمت های بعدی مجموعه پژمان را می توانید در لینک های زیر گوش بدهید.آیین انحصاری نام گذاری بچه!اسم های عجیب و غریبهمینطور می توانید پادکست های نوکو را از طریق اپلیکیشن های پادکست معنبر از قبیلSoundCloud , CastBox , shenoto ,Spotify و anchorگوش بدهید.ممنون از همراهی و حمایت های شما

پخش پادکست
new video پخش پادکست
9
غذای کمکی برای کودک

09 آذر 1398

2520

غذای کمکی برای کودک بسیار مهم است، اما این تغذیه کمکی در چه سنی و از چه موادی تشکیل شده باشد. نوزاد از شش ماهگی توانایی خوردن غذای کمکی را دارد. این غذا ها می‌توانند از خانواده لبنیات یا هر ماده مغذی باشد. زیرا کودکان در این دوران نیاز بیشتری به لبنیات برای تقویت استخوان ها و دندان هایشان دارند.در این پادکست به درددل والدین کودکانی که تازه به غذای کمکی نیاز دارند پرداخته ایم همچنین از مزایای لبنیات می‌توانید لینک خواص لبنیات را نیز ببینید.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
2
رشد ناخن نوزاد

15 بهمن 1397

3278

به نکاتی در مورد رشد ناخن های کودک و عوامل موثر بر آن، در این فایل صوتی گوش فرا دهید.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
6
رشد موی نوزاد

15 بهمن 1397

4453

نوزادان در زمان تولد معمولا کم مو هستند. البته گاهی نوزاد متولد شده پر مو هم به دنیا می آید. با این حال این مو کرک مانند و کاملا نازک است. بسیاری از والدین با تراشیدن موی سر نوزاد ، می خواهند کودکانی با موی پرپشت داشته باشند. این در حالی است که تراشیدن موی سر نوزاد و کودک در رشد آن تاثیری نمی گذارد. موهای تازه روییده به مرور می ریزند و موهای جدید رشد می کنند. این ویدیو را ببینید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
3
رفتار با کودک شب ادرار

15 بهمن 1397

3373

والدین گرامی شما باید با موضوع شب ادراری کنار آمده و هرگز به کودک خود سخت گیری نکنید چرا که باعث کاهش اعتماد به نفس کودک و در صورت تنبیه و تمسخر و تشویش می شوند و هرگز باعث استرس و اضطراب کودک نشوند.علت این بیماری هنوز به طور کامل مشخص نیست اما گروهی از علت ها که در این بحث گفته شد میتواند منجر به این عارضه شود که بهتر است برای رفع آن اقدام کنید. در مقاله شب ادراری کودکان ، علت ها و نشانه ها و راه های درمان به صورت مفصل به توضیح این عارضه پرداختیم . این ویدیو هم اطلاعات بیشتری به شما می دهد.

پخش پادکست
new video پخش پادکست
4
نشستن کودک

06 بهمن 1397

3244

در روزهای اول تولد نوزاد ، حتی بغل کردن و جابجایی او سخت به نظر می رسد. با این حال والدین به مرور نحوه بغل کردن نوزاد را می آموزند. نوزاد به مرور قوام بدنی بیشتری پیدا می کند . به مرور این قوام بدنی باعث کسب مهارت های بدنی نوزاد شما می شود. به مرور او می تواند گردن خود را بلند کند و دستهایش را کنترل کند. اشیا را لمس کند و آنها را جابجا کند. نشستن کودک شما هم در یک بازه زمانی خاص ایجاد می شود. این ویدیو را ببینید تا با زمان نشستن کودک آشنا شوید.

پخش پادکست
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .