ایمنی

new video تماشای ویدیو
3

نکات ایمنی زلزله

24 دی 1397

5919

کشور ما جزء مناطق زلزله خیز محسوب می گردد که متاسفانه هر چند سال یکبار تعداد زیادی از افراد را بخاطر عدم ایمنی ساختمان ها و عدم آگاهی از موارد ایمنی از دست می دهیم. در این ویدئو نکات ایمنی در مورد نحوه عملکرد در مکان هایی که ممکن است در هنگام وقوع زلزله در آن گرفتار شویم توضیح داده شده است. دیدن این ویدئو را به شما و فرزندانتان اکیدا توصیه می کنیم.ممکن است تماشای این ویدیوها برای شما جالب باشدراه های آمادگی در برابر زلزلههمینطور ممکن است مطالعه پست زیر برای شما مفید باشد :زلزله یا زمین لرزه ، نکات ایمنی و هرآنچه باید از آن بدانید

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

اسباب بازی ایمن

25 دی 1397

2869

تمام دنیای دوست داشتنی بچه ها در اسباب بازی هایشان جمع می شود و این نکته بسیار لازم است که بدانیم این اسباب بازی ایمن است.این ویدیو سعی دارد تا راه های شناخت اسباب بازی ایمن و تشخیص درست خریدن آن را به شما آموزش دهد.بسیار مهم است که این نکات را یاد بگیریم تا از اتفاق های خطرناکی که می شود از آن پیشگیری کنیم، جلوگیری شود. حتما این نکته را بدانید که نکات بسیار بیشتری در این زمینه ها وجود دارد که می توانید از کاتالوگ های داخل اسباب بازی ها یاد بگیرید، پیشتر با ویدیو امنیت اسباب بازی های کودکان زیر 3 سال به توضیحاتی در این زمینه پرداخته ایم . در ادامه دیدن این ویدیو شما را با این مقوله بیشتر آشنا می کند.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

درهای میله ای محافظ کودک

25 دی 1397

3388

کودکان از موقعی که شروع به حرکت می کنند شروع به ماجراجویی و کنجکاوی می کند و به تمام قسمت های خانه سر می زند. اما این گشت و گذار در خانه در بعضی مواقع برای کودک نوپا بسیار خطرناک است و امکان دارد اتفاقاتی بیفتد که غیر قابل جبران باشد.با بعضی از کارهای ساده و قابل انجام در هر خانه ای می توانید جلوی این اتفاقات را بگیرید و خانه را برای حضور فرزندانتان ایمن کنید .یکی از این موارد استفاده از درهای میله ای محافظ کودک است که جلوی راه پله ها یا درهای ورودی قرار می گیرد. چگونگی استفاده از این درهای میله ای محافظ را در این ویدیو تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

خطر خفگی کودک

25 دی 1397

2880

نگران کننده ترین زمان برای مادر، لحظه های خطرناک جانی برای کودکان است. مادر در این مواقع دچار شوک می شود و شاید هیچ حرکتی نکند و خودش نیز دچار مشکلی شود که نیاز به کمک داشته باشد. دانستن نشانه های خطر خفگی در نوزادانی که تازه شروع به خوردن غذای جامد می کنند بسیار مهم است. در این ویدیو به توضیح خطر خفگی کودک پرداخته ایم و خطرات و یا موارد عادی را توضیح دادیه ایم.برای آگاهی بیشتر در مورد خطر خفگی در کودکان این ویدیو بسیار مفید است دیدن آنرا به دوستانی که تازه مادر یا پدر شده اند پیشنهاد کنید. چقدر راحت‌تر است که در دوران بارداری یک همپا همیشه درکنار شما باشد تا بتوانید همه سوالات خود را از او بپرسید، شما می‌توانید از سرویس همپای مادر برای رفع این مشکلات استفاده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نحوه صحیح استفاده از کمربند ایمنی برای کودکان

30 دی 1397

2924

نبستن کمربند ایمنی دلیل اصلی مرگ و جراحت کودکان در هنگام تصادف خودرو است. حدودا 80 درصد از جراحت هایی که در زمان تصادف به کودک ها وارد می شود در ناحیه سر اتفاق می افتد و این میتواند خود منجر به بروز فلج جسمانی ، ضایعات مغزی و مرگ آنها شود. کودکانی که در حین تصادفات جان سالم به در می برند آنهایی هستند که از کمربند ایمنی یا صندلی کودک مناسب استفاده کرده اند. با احتساب نکاتی که به آن اشاره کردیم و اینکه کودکان در هنگام تصادفات نسبت به افراد بزرگسال بیشتر در معرض خطر هستند ، تماشای این ویدیو را از دست ندهید تا با نحوه صحیح استفاده از کمربند ایمنی برای کودکان آشنا شوید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

کمربند ایمنی را جدی بگیرید !

30 دی 1397

2337

بستن کمربند ایمنی یکی از مواردی است که ازاهمیت بالایی برخوردار است . فرهنگ بستن صحیح کمربند ایمنی در ایران ، فقط با سخت گیری های پلیس در دهه های 70 و 80 شمسی محقق شد . اگرچه نبستن کمربند ایمنی جریمه رانندگی دارد اما رعایت نکردن این نکته هرروزه جان بسیاری از انسان ها را می گیرد. می توان با بستن کمربند ایمنی جان خود و سایر افراد حاضر درخودرو را نجات داد . با تماشای این ویدیو نکات جالبی در این زمینه خواهید یافت .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نکات ایمنی در مواجهه با آتش سوزی

30 دی 1397

5476

آتش سوزی از حوادثی است که ممکن است به صورت طبیعی یا به دست بشر صورت بگیرد. اما نحوه مواجهه با آن بسیار مهم است. در سالهای گذشته در کشورمان تجربه های ناراحت کننده ای در این زمینه کسب کرده ایم. برای مثال حادثه کشتی سانچی و ساختمان پلاسکو . آماده بودن در شرایط اضطراری و بحرانی می تواند باعث کمتر شدن تلفات و خسارات بشود. در شرایط آتش سوزی در خانه چه اقداماتی باید کرد؟ برای آمادگی و دستپاچه نشدن هنگام وقوع آتش سوزی چه اقداماتی باید کرد؟ این ویدیو را تماشا کنید و با نکات ایمنی در مواجهه با آتش سوزی آشنا شوید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

نکات ایمنی برای کودکان در برابر وسایل برقی

02 بهمن 1397

3241

امن کردن فضای خانه برای کودک نوپا از نان شب واجب تر است . باید پیش از اینکه کودک شما بتواند شروع به حرکت کند ایمنی کودک در منزل را کاملا در نظر بگیرید . ایمن سازی خانه برای کودکان فقط شامل ایمنی کودک در آشپزخانه نمی شود بلکه شما باید به تمام جزییات موجود در خانه توجه کنید تا خدای نکرده اتفاق خاصی برای کودک شما نیفتد. شما باید مرحله به مرحله نکات ایمنی را در نظر بگیرید . از امنیت تخت خواب کودک شروع کنید و مرحله مرحله همه موارد را ایمن سازی کنید . در این ویدیو با نکات ایمنی برای کودکان در برابر وسایل برقی آشنا خواهید شد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

کمک های اولیه درموقع خونریزی

06 اسفند 1397

2305

در زمان خونریزی معمولا دستپاچه می شویم و اوضاع از کنترل ما خارج می شود این در حالی است که خونریزی یک وضعیت کاملا اضطراری است و باید در اسرع وقت نسبت به رفع آن اقدام کنیم . در این ویدئو میبینیم که چطوری باید به کسی که دچار خونریزی شده کمک کنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

راه های آمادگی در برابر زلزله

06 اسفند 1397

4717

در ژاپن به دلیل اعتقاد مسئولان به تاثیر آموزش و آمادگی برای کاهش تلفات ، طی چند دهه قبل با برنامه ریزی صحیح و اقدامات موثر بسیار زیادی انجام داده اند. اگر می خواهید تاثیر این آموزش ها را بدانید کافی است به تصاویری از پس از زلزله از کشوری مانند ژاپن و کشور خودمان مقایسه کنید. آنها آموخته اند که در زمان زلزله و بلایای طبیعی ، کاملا خونسرد باشند و در جاهای صحیح و ایمن پناه بگیرند. در این ویدیو راه های آمادگی در برابر زلزله را خواهید دید.ممکن است تماشای این ویدیوها برای شما جالب باشدنکات ایمنی زلزلهنکات ایمنی در مواجهه با آتش سوزیممکن است تماشای این ویدیوها برای شما جالب باشدراه های آمادگی در برابر زلزله

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .