بارداری

new video تماشای ویدیو
5

هفته 4 بارداری

22 دی 1397

1586

هفته چهارم بارداری ، بعد از لانه گزینی سلول تخم (زیگوت) به دو نیمه تقسیم میشود که یک نیمه جنین شما را تشکیل میدهد و نیمه ی دیگر جفت و بند ناف راتشکیل می دهد. به علت لانه گزینی و بالا بودن هورمون HCG یا گنادوتروپین انسانی شما میتوانید با یک تست حاملگی خانگی به بارداری خود پی ببرید.بهتر است یک ماه قبل از بارداری اسیدفولیک مصرف شود اما اگربه بارداری خود تازه پی برده اید از همین الان شروع به مصرف یک عدد قرص اسید فولیک 1mg کنید. اگر شمابه بیماری خاصی مانند دیابت وفشارخون و.... مبتلا هستید حتما با پزشک خود درباره ی بیماری مشورت کنید زیرا ممکن است عارضه جدی برای شما و فرزندتان ایجاد کند. این ویدیو اطلاعات بیشتری درباره هفته چهارم بارداری به شما می دهد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
6

هفته 5 بارداری

22 دی 1397

1527

هفته پنجم بارداری زمانی است که رویان کوچک شما به اندازه دانه ی پرتقال میباشد. طی این هفته اگر باردار باشید تست خانگی بارداری (بیبی چک) حتما مثبت می شود چون هورمون گنادوتروپین انسانی یا همان HCG به مقدار فراوانی بالاست. در هفته پنجم بارداری یکی از اولین سیستم هایی که فعال میشود سیستم گردش خون رویان شماست . قلب رویان شما درهفته ی پنجم بارداری از دو مجرای کوچک ساخته شده که مجراهای قلبی نام دارند و باجدیت کار میکنند. وقتی این مجراها با هم ترکیب شوند،بچه شما یک قلب با کارایی کامل خواهد داشت.برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

هفته 6 بارداری

23 دی 1397

1327

دراین هفته سر بچه شما شکل میگیرد. برآمدگی های حساس سربه آرواره ها،گونه ها، وچانه ی نوزاد شما تبدیل میشود که درواقع به یک چهره دوست داشتنی تبدیل خواهند شد. فرورفتگی های دو طرف صورت درحال تبدیل به کانال های گوش هایش هستند و فرورفتگی های کوچک روی صورت چشم ها و بینی طی مدت چند هفته تشکیل خواهند داد. همچنین این هفته کلیه ها،کبدو ریه ها همراه با قلب کوچکش که درحال حاضر ۸۰ بار در دقیقه می تپدو این تپش هرروز سریع تر میشود،تشکیل میشوند. برای دریافت اطلاعات بیشترتماشای این ویدیو را به شما پیشنهاد میکنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
6

هفته 7 بارداری

23 دی 1397

1345

هفته 7 بارداری شروع شرایطی است که فرزند شما در آن به اندازه ۶ میلی متر است و خیلی کوچک میباشد. بیشترین قسمتی که درهفته هفتم رشد میکند سر رویان کوچک شما می باشد و سلول های مغزی با سرعت ۱۰۰ سلول در دقیقه تولید میشوند. دست و پا دراین هفته شروع به جوانه زدن می کند اما بیشتر شبیه باله هستند تا دست و پا. در هفته هفتم کلیه هایی که وجود دارند حدود سه مرحله از رشد خود را گذرانده اند. حدود چندروز بعد بچه شروع به تولید ادرار خواهد کرد.طی بلوغ بیشتر نوزادتان درداخل رحم ادرار میکند و قسمت قابل توجهی مایع آمنیون تولید میکند و سپس دوباره در طی یک چرخه تکراری مایع آمنیوتیک را می بلعد و مجددا ادرار تولید میکند. این ویدیو درباره هفته هفتم بارداری توضیحات بیشتری می دهد .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

هفته 8 بارداری

23 دی 1397

1388

هفته هشتم بارداری شروع شرایطی است که نوزاد شما باسرعت خارق العاده ای رشد میکند. الان تقریبا طول فرزندتان ۱۲ میلی متر شده است و روزی یک میلی متر بر اندازه جنینتان اضافه میشود اما الزاما این رشد در قد نیست. در هفته ی هشتم بارداری هنوز بین انگشتان دست و پای نوزادتان پرده وجود دارد ولی بازوها،پاها و پشت فرزندتان رشد کرده اند. دم جنین در این هفته درحال تحلیل و نابودی می باشد.لب بالا و برجستگی‌ پایین بینی و پلک های زیبای او درحال شکل گیری هستند. برای دیدن جزییات رشد جنین در ۸ هفتگی این ویدیو را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
6

هفته 9 بارداری

23 دی 1397

1448

دراین هفته دوره رویانی تمام و دوره ی جنینی شروع میشود.جنین در این هفته ۲/۵ سانتی متر طول دارد.سرش مستقیم رو به بیرون بدنش می باشدو گوش ها برجسته میشوند.کبد ،طحال،کیسه صفرا درحال شکل گیری هستند.جنین حرکات ناگهانی با اندام هایی مثل دست و پا انجام می دهد ولی چون اندازه اش کوچک است حرکت هارو حس نخواهید کردبلکه ۲ ماه بعد انها راحس خواهید کرد.برای دیدن رشد کودکتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

هفته 10 بارداری

23 دی 1397

1261

فرزند شما که از این به بعد جنین نام دارد استخوان های بدنش در این هفته درحال شکل گیری هستند.در هفته ی دهم رشد جنینتان سریع تر از هفته های پیش است و ۳/۸ سانتی متر طول دارد. رشد در این هفته به قدری سریع است که شکل جنینتان بیشتر شبیه انسان میشود.جنین هنوز سر بزرگی نسبت به تنه اش دارد.ولی هنوز استخوان های سرنرم و حساسند اما خیلی راحت میتوان تقسیمات مغزی اورا دید.ریشه های دندان بچه شما زیر لثه شکل میگیرد.برای دیدن رشد در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

هفته 11 بارداری

23 دی 1397

1272

انگشتان بچه در این هفته حالت کشیده دارد و تقریبا جنین در این هفته ۹/۵گرم وزن داردهنوز نمیتوان جنسیت اورا فهمید اما اگر پسر باشد بیضه ها درحال شکل گیری اندو اگر دختر باشد،تخمدان ها.در هفته ۱۱ بارداری جنین ویژگی های بارز انسانی دارد، دست و پاهایش مقابل بدنش است و راه های تنفسی و بینی کوچک او در حال شکل گیری ست. نک سینه ها هم شکل گرفته اند.سر متناسب با بدن است و مو در سر در نواحی بدن،درحال رشداست.دست و پاهایش در حال شکل گیری و ناخن هایش در مراحل اول شکل گیری ست.رگ ها زیر پوست بدنش مثل نخ های ریزی می ماند که کل بدن او را پوشانده است.برای دیدن رشد جنینتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

هفته 12 بارداری

23 دی 1397

1361

مادران عزیز در این هفته جنینتان به اندزه یک لیموست و حدود ۵ سانتی متر طولش و ۱۳/۵گرم وزن دارد.دراین هفته علاوه بر اینکه دستگاه گوارشش به تازگی شروع به فعالیت میکند میتواند انگشتان دستش را باز و بسته کند و ماهیچه های چشمش را منقبض کند و دهانش شرایط مکیدن راپیدا خواهد کرد.همچنین در این هفته جنین شما به باکتری ها و میکروب خیلی حساس است پس باتوجه به ویدیو بالا چند نکته درراستای این مطلب مشاهده کنید.این هفته ممکن است ضربان قلب جنینتان را با وسایل معاینه پزشک بشنوید اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد نگران نشوید احتمالا درجلسات بعدی موفق خواهید شد.دراین هفته نیز مادران حساسیت پستان و حملات سرگیجه را بیشتر تجربه میکنند.ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

هفته 13 بارداری

23 دی 1397

1192

مادران عزیز شما درهفته ی اخر سه ماهه اول بارداری هستید.کودک شما اندازه غلاف نخودفرنگی ست و ۷/۵ سانتی متر و ۳۰ گرم وزن دارد.طی این هفته میتوانیم رشد را درقسمت اثرانگشت ببینیم و رگ های خونی در زیر پوست جنینتان واضح است.اگر دارای فرزند دختر هستید دارای ۲ میلیون تخمک ست، دراین هفته ترشحات واژینال مادران زیاد خواهد شد.بهتراست برای دریافت بقیه نکات ویدیو بالا رامشاهده کنید.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .