بازی

new video تماشای ویدیو
6

بازی های ایرانی

30 دی 1397

4210

بازی یکی از هیجانی ترین اعمالی است که همه انسان ها از دوران کودکی تا بزرگسالی علاقه به انجام آن دارند. گاهی بازی ها آموزش های بسیارزیادی به افراد به خصوص کودکان می دهد . خوشبختانه فرهنگ غنی ایرانی سرشار از بازی های جذاب و جالب است . بازی هایی که هر کدام ریشه در یک فلسفه خاص دارند. در این بازی های به ظاهر ساده کودکان بسیاری از رفتارهای اجتماعی را می آموزند . مثلا بازی خاله بازی که یکی از بازی های متداول در ایران است نکته جالب درباره بازی های ایرانی این است که اکثر آنها به اسباب بازی خاصی نیاز ندارند. این پادکست را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

بازی فکری

17 بهمن 1397

2366

مهارت تشخیص چهره مهارتی است که ما در طول زندگی آن را کسب میکنیم و برای این کار به اطلاعات کمی نیاز داریم. تحقیقات ثابت کرده اند که رشد بینایی در مغز کودک به همان نشانه های چهره که بزرگسالان برای تشخیص احتیاج دارند بستگی دارد. حتی در کیفیت های پایین، چشم ها از پیشانی تیره تر، دهان از گونه ها تیره تر و محل قرارگیری احتمالی دهان، بینی و چشم ها همگی به تشخیص یک چهره کمک میکنند.این ویدیو را ببینید تا با این بازی فکری بیشتر آشنا شوید.بازی های بیشتر :بازی های ایرانیبازی فکری پارکینگبازی های متناسب کودکانبازی هوش 2

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

چالش تغییر چهره

07 اسفند 1397

2432

مغز ما چگونه عمل می کند ؟ ما چگونه چهره ها را تشخیص می دهیم؟ در تشخیص چهره افراد ما از حافظه خود استفاده می کنیم یا محاسبات مربوط به آن؟ با دیدن یک چهره آشنا معمولا مغز با ارسال و اسکن آن چهره در بخش کناری مغز که مسئول حافظه است آن را برای تطابق بررسی می کند. اما مغز ما برای بررسی و شناخت و استخراج اطلاعات از یک الگوریتم خاص پیریو می کند. شما می توانید با تماشای این ویدیو با این مساله بیشتر آشنا شوید.بازی های جذاب دیگر :بازی فکری پارکینگ

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

بازی هوش

08 اسفند 1397

2238

برای تشخیص چهره افراد یک سری از بخش های مغز تماما درگیر بررسی و نتیجه گیری می شوند. برای مثال اعصاب بینایی با ارسال و تطابق اطلاعات ادراک شده با بخش لیمبیک مغز ، به جستجوی هویت شخصی که با آن مواجه شده ایم می پردازد. در این ویدیو با یک ترفند خواهیم دید چگونه مغز در بررسی و تشخیص چهره و تقارن آنها سریع تر اطلاعات را پردازش می کند .بازی های بیشتر :بازی های ایرانیبازی فکری پارکینگبازی های متناسب کودکانبازی هوش 2

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

بازی هوش 2

08 اسفند 1397

2204

بازی یکی از بهترین ابزارها برای افزایش حافظه و تقویت حافظه به شمار می رود. با انجام بازی مغز شما باید اطلاعات زیادی را همزمان پردازش کند تا بتواند به حل مساله یا انجام هدفی که در بازی وجود دارد اقدام کند. این ویدیو را تماشا کنید تا با این بازی آشنا شوید.می توانید بازی های دیگر را در این لینک ها تماشا کنید.بازی های ایرانیبازی فکری پارکینگبازی های متناسب کودکان

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

بازی فکری پارکینگ

11 اسفند 1397

2161

این ویدیو یک معمای چالشی است . آن را از دست ندهید .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1

بازی چقدر برای کودکان اهمیت دارد ؟

18 خرداد 1398

2386

بازی چقدر برای کودکان اهمیت دارد ؟ شما چقدر به بازی کودکتان اهمیت می دهید ؟ چه اندازه برای بازی با او وقت می گذارید ؟ بعد از دیدن این ویدیو به این سوالات فکر کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

بازی با کودک 4 تا 6 ماهه

25 آذر 1398

5059

در هر سنی کودکان به لحاظ شناختی و هوشی دچار تحولات خاصی می شوند . این تغییرات خود باعث کسب مهارت هایی در کودک می شوند که برای او جذابیت دارد. برای مثال کودک به مرور می تواند بنشید و گردن خود را زمانی که دراز کشیده است بالا بیاورد. در این دوران کودک به توجه و فعالیت بیشتری نیاز مند است و زمانی که بزرگسالان با او بازی می کنند از خود علاقه و انگیزه زیادی نشان می دهد. در 4 تا 6 ماهگی بازی هایی هستند که تناسب بهتری با این رده سنی دارند. در این ویدیو 10 بازی که کودک شما عاشق آن می شوند را فهرست کرده ایم. لطفا با سایر مادرها به اشتراک بگذارید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

بازی با کودکان 10 تا 12 ماهه

25 آذر 1398

5297

کودک شما در 10 ماهگی به توانایی های بدنی بیشتری دست یافته است و کم کم به اولین سال زندگیش نزدیک می شود . بنابراین; کودک شما در هر دورانی بازی های مناسب سن خود را دارد. برای مثال شما می توانید با ایجاد صدا های مختلف باعث سرگرم شدن شدن کودکتان شوید. همین طور حرکات و کارهای مختلف دیگری که کودک مات و مبهوت آنها می شود. همین طور کودک در این دوران از بالا رفتن از بنابراین شما می توانید با ایمن سازی محیط خانه و قرار دادن چند بالش این امکان را در اختیار کودک خود قرار بدهید. این ویدیو اطلاعات بیشتری را در این باره در اختیار شما قرار می دهد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
6

بازی با کودکان 0 تا 3 ماهه

25 آذر 1398

5048

نوزاد تازه به دنیا آمده هنوز نمی تواند به راحتی روی اشیا دور تمرکز کند . اما حواس او با سرعت زیادی در حال رشد هستند و همین طور بازی هایی مناسب سن نوزاد وجود دارند. نوزاد در این دوره هنوز نمی تواند به صورت کامل گردن خود را کنترل کند اما زمانی که او را روی زمین بگذارید می تواند سر را به طرفین تکان دهند. همین طور می توانید با بالابردن آنها و حرکات بالا و پایین آنها را سرگرم کنید. همین طور با ایجاد صدا های مختلف می توانید برای کودک زیر سه ماهه باعث ایجاد کنجکاوی شوید. در این ویدیو ما چند ایده برای بازی با کودکان 0 تا 3 ماهه را مثال می زنیم . امیدواریم از تماشای آن لذت برید.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .