بیشتر بدانیم

new video تماشای ویدیو
6

پیتزا و ریاضی !!

23 دی 1397

3951

پیتزا یکی از محبوب ترین غذا های دنیاست. این غذا جز معدود خوراکی های هستند که همه مردم آنرا دوست دارند و در اکثر دورهمی ها استفاده می‌شود. آیا تا به حال به این فکر کرده اید که مساحت پیتزای خود را اندازه بگیرید؟ آیا میدانید معادله اندازه گیری مساحت یک پیتزای دایره ای چیست؟ و در آخر اینکه آیا قیمت پیتزا متناسب با افزایش اندازه آنها تغییر می کند؟ ریاضی در زندگی همیشه مفید بوده است و ما حتی استفاده های ساده ای از آن می‌توانستیم داشته باشیم. برای پیدا کردن جواب به این سوالات و اهمیت ریاضی در زندگی ویدئو را تماشا کنید. همچنین در وبلاگ نوکو مطلبی درباره پیتزا تولید کرده ایم که خواندن آن هم خالی از لطف نیست.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1

تزئین اتاق کودک

25 دی 1397

2977

بیشتر از بچه ها این والدین هستند که دکور اتاق کودک برایشان مهم است، چه تختخوابی بخرند، چه میز و صندلی یا فرشی برای اتاق کودکشان فراهم کنند. اینکه به سلیقه بچه احترام بگذاریم بسیار مهم است اما می‌شود کمی هم سلیقه خودشان را نیز وارد عمل کنند. البته برای نوزادان تمام سلیقه و تزیین اتاق به گردن والدین است اما تزئین اتاق کودک با وسایل و شکل های خاص می تواند کودکتان را بیش از پیش به اتاقش علاقه مند کند. در این ویدئو می توانید ایده های جالبی از تزئین اتاق با شکل پرنده ببینید. اما برای این بحث حتما به امنیت اتاق نوزاد هم توجه کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

شباهت انسان و بندپایان

30 دی 1397

3101

شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که بدن انسان شباهت هایی با بند پایان مانند خرچنگ دارد. شاید تا به امروز موجودات شبیه انسان را فقط انواع میمون ها می دانستید یا اینکه آناتومی موش مانند انسان است، اما در همه جانداران می‌توان شباهت های زیادی را پیدا کرد که حتما مورد تعجب ما خواهد شد. این شباهت ها و تفاوت ها برای پیشرفت علم بشر در زمینه های پزشکی بسیار مفید است مثل اهمیت قلب در فیزیولوژی بدن جانداران که در هر موجودی متفاوت است. با دیدن این ویدیوی جالب شباهت انسان و بندپایان نکات تازه ای را خواهید یافت.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
0

میکروبیوم

30 دی 1397

2990

.موضوع این ویدیو میکروبیوم است . شاید شنیدن این واژه کمی عجیب به نظر برسد اما معادل فارسی آن ریزاندامگان همزیست یا ریزسازوارگان همزیست به نظر برای به خاطر سپردن سخت تر به نظر برسددر بدن انسان باکتری های بسیاری به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند که حیات ما به آنها و حیات آنها به ما بستگی دارد. برای مثال میکروبیوم های موجود در دستگاه گوارش تحتانی باعث هضم بهتر غذاها می شوند. به صورت عمده بدن ما شامل اجتماع چند میکروبیوم است . برای مثال میکروبیوم پوست و میکروبیوم دهان . اگر می خواهید درباره میکروبیوم بیشتر بدانید این ویدیو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

فواید نگهداری آب در کوزه

30 دی 1397

4810

مصرف بی رویه پلاستیک آینده زمین و موجودات آن را تهدید می کند. در دسترس بودن مواد اولیه و آسان بودن تولید مواد پلاستیکی باعث شده درصد بسیاری از ظروف و وسایل مصرفی انسان ها از این ماده تشکیل بشود. پلاستیک یکی از مشتقات نفت است با این حال قرنها طول می کشد که طبیعت بتواند یک بطری پلاستیکی را تجزیه کند. ما در کشوری کویری زندگی می کنیم . کشوری که با کم آبی مواجه هست . با این حال هنر سفال گری و ساخت کوزه های گلی یکی از قدیمی ترین هنرهای دستی ایران است . تا بحال آب درون یک کوزه را نوشیده اید ؟ آیا طعم آن را به خاطر دارید؟ از فواید نگه داری آب در کوزه چه می دانید؟ این ویدیو که از دسته ویدیو های بیشتر بدانیم نوکو است را تماشا کنید تا به پاسخ برسید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1

وقتی رویا میبینید چه اتفاقی برای مغز می افتد؟

30 دی 1397

3009

مغز انسان یکی از رازهای سربه مهر هستی است که هر روز بیشتر با زوایای پنهان آن آشنا می شویم. خوابیدن و خواب دیدن در انسان بخش بسیار مهمی کارکردهای روزمره مغز انسان است. خواب آنقدر پیچیده است که روانشناسان و فلاسفه با ارائه فرضیه های متفاوت به بررسی اینکه خواب چیست و چرا ما باید بخوابیم پرداخته اند. در حالی که عده ای به نقش پالایشی آن اشاره کرده اند ، دسته ای دیگر خواب را ابزاری برای دسته بندی اطلاعاتی که در طول روز با آن مواجه می شویم می دانند. محتوای خواب انسان ها می تواند کاملا متفاوت باشد. می دانید وقتی رویا میبینید چه اتفاقی برای مغز می افتد؟ تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

8 روش کاملا علمی برای آنکه شاد باشیم

30 دی 1397

2284

همه انسان ها دوست دارند که زندگی شاد داشته باشند، البته هر کسی زندگی شاد را از یک زاویه می بیند. می توان گفت که شادی یک مفهوم مشترک در میان تمام مردم دنیاست. مطالعات نشان داده است که جایی که به دنیا می آیید مهم نیست، بلکه طرز برخورد آگاهانه شما در دوران بزرگسالی شما حائز اهمیت است و راه خوشبختی را در زندگی شما میسازد، نه اینکه از چه شرایط مالی بر خوردار هستید.اگر شما هم به دنبال یافتن شادی در زندگیتان هستید و می خواهید زندگی شادی داشته باشید تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
0

5 رفتار غیر ارادی

30 دی 1397

4109

سیستم عصبی انسان ها داری دو بخش است . یکی از آن دو بخش دستگاه عصبی خودمختار است که واکنش های خارج از کنترل و اراده ما را شکل می دهد. در واقع این بخش سهم بزرگی در بقای موجودات دارد. برای مثال کافی است که یک شی به چشم شما نزدیک شود یا احساس کنید یک جسم ریز روی پوست شما است. در این حالت بدن شما سریعا واکنش نشان می دهد. بسته شدن ناگهانی چشم می تواند در محافظت از چشم نقش اساسی داشته باشد. این ویدیو را تماشا کنید تا با 5 رفتار غیر ارادی انسان بیشتر آشنا شوید. بعد از دیدن این ویدیو به دسته ویدیوهای دانستنی نوکو هم سر بزنید و از تماشای آنها لذت ببرید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1

نحوه عملکرد حس بویایی

30 دی 1397

4962

حس بویایی اولین حسی است که نوزاد پس از تولد از آن استفاده می کند . به عنوان یک انسان بالغ شما قادر خواهید بود هزار بوی متفاوت را از هم تشخیص بدهید. تقسیم بندی بوها شاید زمینه ای باشد که انسان در آن زیاد قوی نباشد . با مشاهده این ویدیو نکات جالبی را درباره نحوه عملکرد حس بویایی خواهید یافت .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
0

نحوه عملکرد بزاق دهان

30 دی 1397

2328

بزاق مایعی شبیه آب است و نقش بسیار مهمی در عملکرد گوارش انسانها دارد. محافظت از دندان ها ، کمک به عمل بلع و بسیاری کارایی دیگر به کمک آب دهان انجام می شود . با مشاهده این ویدیو نکات قابل توجهی درباره نحوه عملکرد بزاق دهان خواهید یافت .

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .