فرزند پروری

new video تماشای ویدیو
4

چطور کودک را درهواپیما آرام نگه داریم ؟

24 دی 1397

3309

یکی از دغدغه های والدین مسافرت هوایی با کودکشان است. بیتابی و گریه کودکان در سفرهای هوایی می تواند علت های زیاد و متفاوتی داشته باشد. زمان و ساعت سفر و حتی جای نشستن در هواپیما می تواند تاثیر زیادی در آرام بودن کودک داشته باشد. شاید علت خیلی از گریه ها روانی باشد زیرا معانی گریه کودک میتواند متفاوت باشد، اما در هرصورت برای رعایت حال دیگران باید راهکار هایی وجود داشته باشد. لوازمی که نیاز است در هواپیما داشته باشید و نکات کلیدی در مورد سفر با کودکتان را می توانید در ویدئو مشاهده نمایید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

شناخت احساسات

25 دی 1397

3388

تا حالا شده احساس ناراحتی کنید به این دلیل که کسی شما را رنجانده و خودش متوجه آن نیست. دانستن و شناخت احساسات، قسمت مهمی از ایجاد ارتباط بین بزرگسالان و همینطور کودکان می باشد. این مهارت اجتماعی قابل یادگیری و آموزش است. پس این ویدئو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

علاقه مند کردن کودکان به کتاب خوانی

30 دی 1397

3599

کودکان تاثیر بسیار زیادی از ما در عمل می بینند یعنی اگر ما زیاد تلویزیون ببینیم و از کودکانمان بخواهیم زیاد تلوزیون نبینند قطعا کلاممان تاثیری نخواهد داشت . اگر مایلیم کودکانی کتاب خوان داشته باشیم باید خودمان هم اهل مطالعه باشیم . شما در این زمینه می توانید با خواندن کتاب برای کودک او را به خواندن کتاب علاقمند کنید. کارشناسان براین باورند کودکانی که قبل از دوران مدرسه با کتاب درارتباطند در دوران تحصیل موفق ترند. راهکارهای علاقه مند کردن کودکان به کتاب خوانی را در این ویدیو تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

رهنمود هایی برای حمایت از تصمیمات فرزندان

30 دی 1397

1996

والدین معمولا تا سن خاصی برای کودکشان تصمیم می گیرند. آنها گاهی بدون در نظر گرفتن خواسته واقعی کودکشان تصمیماتی را می گیرند که به نظر آنها خیر و صلاح فرزندشان در آن است. اما آیا والدین این حق را دارند که برای آینده کودکان به جای آنها تصمیم بگیرند ؟ پاسخ به این سوال را می توان با این سوال تکمیل کرد. آیا دوست دارید فرزند شما در آینده بتواند به صورت مستقل و منطقی در زندگی برای خودش تصمیم بگیرد.؟ همینطور باید بدانید که تصمیم گیری یکی از مهارت های زندگی است که هر فرد به آن مسلط باشد. برای دریافت رهنمود هایی برای حمایت از تصمیمات فرزندان تماشای این ویدیو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

کتاب خواندن همراه کودک

01 بهمن 1397

3481

کودکان بسیاری از رفتارها را از طریق مشاهده و مشارکت کسب می کنند . مطالعه و کتاب خوانی هم یکی از همین رفتار هاست . شما با همراهی کودکان در مطالعه کتاب آنها باعث علاقمند کردن کودکان به کتابخوانی می شوید. همچنین پیش از همراهی و قصد برای این کار می توانید با قصه گویی برای کودکان ، احتمال این علاقمندی را در آنها افزایش دهید. همانطور که روانشناسان ذکر می کنند آینده ما تحت تاثیر افراد و فیلم ها و کتاب هایی است که با آنها مواجه می شویم. درباره کتاب و اهمیت کتابخوانی هر چه بگوییم کم است. پس سخن کوتاه می کنیم و از شما دعوت می کنیم ویدیوی بالا را تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

قصه گویی برای کودکان

01 بهمن 1397

3290

کتاب خوانی و قصه گویی برای کودکان دروازه ای ایست به سوی یادگیری و کسب تجربه های تازه . با کتاب کودک نسبت به دنیا کنجکاو می شود . به اطرافش علاقمند می شود . مفاهیم را می شناسد و آماده می شود تا به تجربه های تازه برسد . در این ویدیو اهمیت کتاب خوانی و قصه گویی را در کودکان خواهیم دید .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

سفر کردن با کودک

02 بهمن 1397

2529

سفر کردن با کودکان دشوار نیست . هرچند سفرباکودکان شرایط خاصی دارد و کودکان به مراقبت زیادی نیاز دارند و احتیاجات متفاوتی نیز دارند . اما همه این موارد می تواند جزو لذت های سفر باشد .با تماشای این ویدیو می توانید نکات جالبی را در این زمینه دریابید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

تکالیف مدرسه کودکان

02 بهمن 1397

2034

یکی از نگرانی های والدین انجام دادن تکالیف فرزندانشان است. نکاتی که به بچه ها کمک می کند تا تکالیفشان را بهتر انجام دهند را در ویدئو ببینید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

نکات تربیتی ترتیب تولد فرزندان

02 بهمن 1397

3183

هر انسان یک موجود منحصر بفرد است و هیچ دو انسانی نیستند که شخصیت کاملا مشابهی داشته باشند. حتی دوقلوهای همسان شخصیت و تفکر منحصربفرد خود را دارند. زمانی که از قوانین علمی و روانشناختی صحبت به وسط می آید هدف تجویز یک نسخه واحد برای همگان نیست. بلکه این دانش کاملا نسبی است و می تواند در هر فرد و در هر شرایط متفاوت باشد. در نظریه ترتیب موالید که توسط پروفسور آدلر ، روانشناس معروف ارائه شده است ، ترتیب تولد کودکان ، و فاصله میان آنها از اهمیت بسیاری بر خوردار است. این ترتیب در شکل گیری شخصیت کودک در آن نظریه از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ویدیو ویژگی های فرزند اول به توضیحاتی پیرامون این مساله پرداختیم. در این ویدیو می توانید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید.شاید ویدیو های زیر نیز برای شما جالب باشد:نکاتی که باید در مورد تک فرزندها بدانیدنکاتی که باید در مورد فرزندان آخر بدانیدفرزند اول خانواده

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

فرزند اول خانواده

02 بهمن 1397

4784

اگر والد هوشمندی باشید باید برنامه تربیتی کودک خود را از سالها پیش تدوین کنید و برای لحظه به لحظه آن برنامه داشته باشید. شما با دانستن سبک فرزند پروری خود و کسب مهارت های اجتماعی لازم ، می توانید والدی آگاه و توانا باشید. همانطور که آدلر ، روانشناس مشهور در نظریه اش توضیح داده است ترتیب و فاصله تولد کودکان در شخصیت آنها تاثیر بسیار زیادی دارد . هر کودک با ترتیب تولدی که دارد از ویژگی های منحصر بفرد خودش برخوردار است. شما می توانید در این ویدیو با ویژگی های فرزند اول خانواده بیشتر آشنا شوید.تربیت و فرزندپروری برای والدین مهم ترین وظیفه است و این تربیت به ترتیب فرزندان بسیار مربوط می باشد.شاید ویدیو های زیر هم برای شما جالب باشد:10 نشانه نابغه بودننکاتی که باید در مورد تک فرزندها بدانیدنکات تربیتی ترتیب تولد فرزندان

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .