بارداری

new video تماشای ویدیو
16

هفته 4 بارداری

22 دی 1397

10729

هفته چهارم بارداری، بعد از لانه گزینی سلول تخم (زیگوت) به دو نیمه تقسیم می‌شود که یک نیمه جنین شما را تشکیل میدهد و نیمه ی دیگر جفت و بند ناف راتشکیل می دهد. به علت لانه گزینی و بالا بودن هورمون HCG یا گنادوتروپین انسانی شما میتوانید با یک تست حاملگی خانگی به بارداری خود پی ببرید.بهتر است یک ماه قبل از بارداری اسیدفولیک مصرف شود اما اگربه بارداری خود تازه پی برده اید از همین الان شروع به مصرف یک عدد قرص اسید فولیک 1mg کنید. اگر شمابه بیماری خاصی مانند دیابت وفشارخون و.... مبتلا هستید حتما با پزشک خود درباره ی بیماری مشورت کنید زیرا ممکن است عارضه جدی برای شما و فرزندتان ایجاد کند. این ویدیو اطلاعات بیشتری درباره هفته چهارم بارداری به شما می دهد.همچنین می‌توانید مطلب بارداری هفته به هفته در وبلاگ نوکو را بخوانید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
12

هفته 5 بارداری

22 دی 1397

7556

هفته پنجم بارداری زمانی است که رویان کوچک شما به اندازه دانه ی پرتقال میباشد. طی این هفته اگر باردار باشید تست خانگی بارداری (بیبی چک) حتما مثبت می شود چون هورمون گنادوتروپین انسانی یا همان HCG به مقدار فراوانی بالاست. در هفته پنجم بارداری یکی از اولین سیستم هایی که فعال میشود سیستم گردش خون رویان شماست . قلب رویان شما درهفته ی پنجم بارداری از دو مجرای کوچک ساخته شده که مجراهای قلبی نام دارند و باجدیت کار میکنند. وقتی این مجراها با هم ترکیب شوند،بچه شما یک قلب با کارایی کامل خواهد داشت.برای دریافت اطلاعات بیشتر ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
13

هفته 6 بارداری

23 دی 1397

7292

دراین هفته سر بچه شما شکل می‌گیرد. برآمدگی های حساس سربه آرواره ها، گونه ها، و چانه ی نوزاد شما تبدیل می‌شود که درواقع به یک چهره دوست داشتنی تبدیل خواهند شد. فرورفتگی های دو طرف صورت درحال تبدیل به کانال های گوش هایش هستند و فرورفتگی های کوچک روی صورت چشم ها و بینی طی مدت چند هفته تشکیل خواهند داد. همچنین این هفته کلیه ها، کبد و ریه ها همراه با قلب کوچکش که درحال حاضر۸۰ بار در دقیقه می تپد و این تپش هرروز سریع تر می‌شود،تشکیل می‌شوند. جنین در بدن لحظه به لحظه تغییر می کند اما این تغیرات بیشتر هفته به هفته برای ما قابل درک هستند شما می توانید روند تغییر جنین و اندام مادر را در این مقاله نیز مطالعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماشای این ویدیو را به شما پیشنهاد میکنیم.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
12

هفته 7 بارداری

23 دی 1397

8091

هفته 7 بارداری شروع شرایطی است که فرزند شما در آن به اندازه۶ میلی متر است و خیلی کوچک می‌باشد. بیشترین قسمتی که درهفته هفتم رشد می‌کند سر رویان کوچک شما می باشد و سلول های مغزی با سرعت۱۰۰ سلول در دقیقه تولید می‌شوند. دست و پا دراین هفته شروع به جوانه زدن می کند اما بیشتر شبیه باله هستند تا دست و پا. در هفته هفتم کلیه هایی که وجود دارند حدود سه مرحله از رشد خود را گذرانده اند. حدود چند روز بعد بچه شروع به تولید ادرار خواهد کرد.طی بلوغ بیشتر نوزادتان درداخل رحم ادرار میکند و قسمت قابل توجهی مایع آمنیون تولید می‌کند و سپس دوباره در طی یک چرخه تکراری مایع آمنیوتیک را می بلعد و مجددا ادرار تولید میکند. این ویدیو درباره هفته هفتم بارداری توضیحات بیشتری می دهد .مقاله بارداری هفته به هفته را نیز پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مبحث بخوانید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
8

هفته 8 بارداری

23 دی 1397

5885

هفته هشتم بارداری شروع شرایطی است که نوزاد شما با سرعت خارق العاده ای رشد می‌کند. الان تقریبا طول فرزندتان۱۲ میلی متر شده است و روزی یک میلی متر بر اندازه جنینتان اضافه میشود اما الزاما این رشد در قد نیست. در هفته ی هشتم بارداری هنوز بین انگشتان دست و پای نوزادتان پرده وجود دارد ولی بازوها، پاها و پشت فرزندتان رشد کرده اند. دم جنین در این هفته درحال تحلیل و نابودی می باشد.لب بالا و برجستگی‌ پایین بینی و پلک های زیبای او درحال شکل گیری هستند. برای دیدن جزییات رشد جنین در۸ هفتگی این ویدیو را مشاهده کنید. این اتفاقات خارق‌العاده بسیار جالب و مهم هستند دانستن این این اتفاقات چه برای مادر و چه پدر بسیار مفید است و خالی از لطف نیست که مقاله بارداری هفته به هفته را نیز در وبلاگ نوکو بخوانید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
10

هفته 9 بارداری

23 دی 1397

4951

دراین هفته دوره رویانی تمام و دوره ی جنینی شروع میشود.جنین در این هفته۲/۵ سانتی متر طول دارد.سرش مستقیم رو به بیرون بدنش می باشد و گوش ها برجسته می‌شوند.کبد، طحال، کیسه صفرا درحال شکل گیری هستند. جنین حرکات ناگهانی با اندام هایی مثل دست و پا انجام می دهد ولی چون اندازه اش کوچک است حرکت هارو حس نخواهید کرد بلکه۲ ماه بعد انها راحس خواهید کرد. برای دیدن رشد کودکتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید. مقاله بارداری هفته به هفته را نیز می‌توانید در مجله نوکو مطالعه فرمایید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
7

هفته 10 بارداری

23 دی 1397

5790

فرزند شما که از این به بعد جنین نام دارد استخوان های بدنش در این هفته درحال شکل گیری هستند. شما یک انسان درون بدنتان دارید که هرروز بیشتر به تکامل می‌رسد. در هفته‌ی دهم رشد جنینتان سریع تر از هفته های پیش است و۳/۸ سانتی متر طول دارد. رشد در این هفته به قدری سریع است که شکل جنینتان بیشتر شبیه انسان میشود. جنین هنوز سر بزرگی نسبت به تنه اش دارد. ولی هنوز استخوان های سرنرم و حساسند اما خیلی راحت میتوان تقسیمات مغزی اورا دید. ریشه های دندان بچه شما زیر لثه شکل میگیرد. برای دیدن رشد در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر جنین در این هفته ها میتوانید مقاله بارداری هفته به هفته را نیز از مجله نوکو بخوانید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

هفته 11 بارداری

23 دی 1397

5406

انگشتان بچه در این هفته حالت کشیده دارد و تقریبا جنین در این هفته۹/۵گرم وزن دارد هنوز نمی‌توان جنسیت او را فهمید اما اگر پسر باشد بیضه ها درحال شکل گیری‌اند و اگر دختر باشد، تخمدان ها. در هفته۱۱ بارداری جنین ویژگی های بارز انسانی دارد، دست و پاهایش مقابل بدنش است و راه های تنفسی و بینی کوچک او در حال شکل گیری ست. نوک سینه ها هم شکل گرفته اند. سر متناسب با بدن است و مو در سر در نواحی بدن، درحال رشداست. دست و پاهایش در حال شکل گیری و ناخن‌هایش در مراحل اول شکل گیری است. رگ ها زیر پوست بدنش مثل نخ‌های ریزی می ماند که کل بدن او را پوشانده است. برای دیدن رشد جنینتان در این هفته ویدیو بالا را مشاهده کنید. مقاله بارداری هفته به هفته را در مجله نوکو حتما بخوانید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
8

هفته 12 بارداری

23 دی 1397

5683

مادران عزیز در این هفته جنینتان به اندازه یک لیموست و حدود۵ سانتی متر طولش و۱۳/۵گرم وزن دارد. دراین هفته علاوه بر اینکه دستگاه گوارشش به تازگی شروع به فعالیت می‌کند میتواند انگشتان دستش را باز و بسته کند و ماهیچه های چشمش را منقبض کند و دهانش شرایط مکیدن راپیدا خواهد کرد.همچنین در این هفته جنین شما به باکتری ها و میکروب خیلی حساس است پس باتوجه به ویدیو بالا چند نکته درراستای این مطلب مشاهده کنید.این هفته ممکن است ضربان قلب جنینتان را با وسایل معاینه پزشک بشنوید اما اگر چنین اتفاقی نیفتاد نگران نشوید احتمالا درجلسات بعدی موفق خواهید شد.دراین هفته نیز مادران حساسیت پستان و حملات سرگیجه را بیشتر تجربه میکنند.ویدیو بالا را مشاهده کنید. مقاله بارداری هفته به هفته را مجله نوکو حتما بخوانید. همچنین اگر در این هفته ها هستید می‌توانید از سرویس همپای مادر نوکو از اپلیکیشن نوکو استفاده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

هفته 13 بارداری

23 دی 1397

5511

مادران عزیز شما درهفته یآخر سه ماهه اول بارداری هستید. کودک شما اندازه غلاف نخودفرنگی ست و۷/۵ سانتی متر و۳۰ گرم وزن دارد. طی این هفته میتوانیم رشد را درقسمت اثرانگشت ببینیم و رگ های خونی در زیر پوست جنینتان واضح است. اگر دارای فرزند دختر هستید دارای۲ میلیون تخمک است، دراین هفته ترشحات واژینال مادران زیاد خواهد شد. بهتر است برای دریافت بقیه نکات ویدیو بالا رامشاهده کنید. شما باید در این دوران به تغذیه‌ خود بسیار اهمیت بدهید تا برای خود و جنینتان مواد سالم و مفید داشته باشید در ویدیو غذاهای سالم و مضر در دوران بارداری می توانید به این نکات دست یابید و همچنین مقاله بارداری هفته به هفته را نیز فراموش نکنید.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .