بهداشت و مراقبت مادر و کودک

new video تماشای ویدیو
4

مایع ضد عفونی کننده یا صابون ؟

23 دی 1397

3235

یکی از مهمترین کارهایی که برای سلامتی مهم است نظافت شخصی و بهداشت فردی است. شستشوی دست از مهمترین بخش های نظافت و بهداشت فردی است. بسیاری از بیماری ها مثل آنفولانزا و سرماخوردگی از همین راه دست دادن به دیگران منتقل می‌شود. راه های مختلفی برای شستن دست وجود دارد مثل مایع های دستشویی و صابون اما به نظر شما بهترین روش برای شستن دست چیست؟ آیا استفاده از مواد شوینده و تمیز کننده های دست عوارض جانبی ندارد؟ آیا این محصولات تمیز کننده برای محیط زیست خطرناک نمی باشند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر به ویدئو مربوطه مراجعه کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

نشانه های نگران کننده کوک 3 ساله

24 دی 1397

3123

برای کودک نوپا آغاز 3سالگی جز مهم ترین زمان های زندگی و رشد است.در این سن بسیار از اتفاقات دوست داشتنی مثل حرکت کردن، دویدن، غذاهای متنوع خوردن، صحبت کردن که البته با اشتباهات کلامی زیادی همراه خواهدبود.اما نشانه های زیادی هست که باید بیشتر به آن توجه کنید و مراقب باشید تا اگر نشانه هایی را که در این ویدیو می بینید رخ داد حتما با متخصص صحبت کنید تا از اتفاق های بد آینده پیشگیری کنید. این ویدیو نشانه های نگران کننده کودک سه ساله را نشان می دهد، اگر شما هم کودکی در این حدود سنی دارید دیدن این ویدیو را از دست ندهید و به دوستانتان هم پیشنهاد کنید

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
11

مراحل رشد ماه به ماه کودک

24 دی 1397

7826

کودکان از زمان تولد تا ۱۲ ماهگی که شروع به راه رفتن میکنند به طور سریعی رشد میکنند و در هرماه نسبت به ماه قبل تکامل زیادی پیدا خواهند کرد و همچنین درحال رشد و تغییر هستند. اگر کودک عزیزتان یک مرحله از رشد خود را زودتر پشت سر بگذارد ممکن است مرحله بعدی تغییر را دیرتر تجربه کند و همه این حالات طبیعی هستند بنابراین نگران نباشید در این ویدیو به طور کامل از روند رشد کودک در هرماه از یک ماهگی تا ۱۲ ماهگی صحبت شده که میتوانید باتوجه به آن ها روند رشد کودک خود را با ویدیو مقایسه کنید ولی هرگز نگران نباشیدهمان طور که گفته شد ممکن است بعضی کودکان دیرتر از موعد رشد و تغییر کنند.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

معانی گریه کودک

25 دی 1397

3567

نوزادان برای ارتباط با والدین و محیط اطراف خود تنها راه ارتباطی که دارند گریه کردن است. آنها سعی می کنند در زمان های مختلف برای رساندن منظور و نیاز خود گریه کنند اما گریه های نوزاد می تواند عوامل متفاوتی داشته باشد. تشخیص این موارد به خصوص برای پدران و مادرانی که اولین بار است این تجربه را داشته اند، مشکل است. این ویدیو کمک می کند تا عوامل گریه نوزادان و راه حل آرام کردن آنها را بیاموزید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

پوشاندن لباس به نوزادان

29 دی 1397

2773

پوشاندن لباس کودکان کار بسیار راحتی است اما ممکن است برای مادرانی که اولین تجربه آنهاست کمی اضطراب آور باشد. البته این نگرانی تا حدی درست و به جاست زیرا نوزادان بدن بسیار ظریفی دارند و باید در کوچکترین موارد هم دقت بسیار بالایی داشت تا آسیب نبینند. بارعایت چند نکته می توان بدون نگرانی برای پوشاندن لباس به نوزادان اقدام کرد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

نمودار رشد کودک در سال اول

29 دی 1397

19671

اندازه گیری دور سر کودک از زمان تولد تا دو سالگی از اهمیت بسیار زیادی دارد . دور سر از برآمدگی بین دو ابرو شروع می شود از برآمدگی پشت سر عبور و دوباره بر روی پیشانی (یا برعکس) توسط یک متر پارچه ای باید اندازه گیری شود، همچنین شما می توانید یک روبان در نظر بگیرید و از آن برای اندازه گیری در طول یکسال اول استفاده کنید و هر ماه اندازه را بر روی آن علامت بزنید.در هنگام تولد دور سر، قد و وزن کودک را اندازه گیری می کنند و هرماهه این عمل تکرار می کنند تا فرآیند رشد کودک طبق نمودار رشد مورد بررسی قرار گیرد و سلامت رشد کودک تایید گردد.اما آیا می دانید معیارهای این اندازه گیری ها کدام اند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جدول رشد و اهمیت هر کدام از اندازه گیری ها این ویدئو را از دست ندهید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

غذای جامد کودک

29 دی 1397

3704

غذای کمکی برای کودک و آشنا کردن آن با غذای مکمل و به اصطلاح از شیر گرفتن کودک جز کارهای مهم برای والدین می باشد.اینکه بدانیمچه غذایی را چه زمانی باید به کودک داد بسیار مهم است، برای رشد و تقویت نوزاد باید حتما غذای مناسب را انتخاب کنید، اما گاهی نوزادان از خوردن این غذا ها فراری هستند. ما باید یاد بگیریم چطور غذای کمکی برای نوزاد تهیه کنیم تا مزه و مقدار آن مناسب باشد و کودک از خوردن آنها لذت ببرد. برای آشنا کردن کودک با غذای کمکی و معرفی انواع غذاهای کمکی به ویدئو مراجعه کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
7

ایمن سازی محیط خواب کودک

29 دی 1397

2132

همانطور که می‌دانید پدرها و مادرها نمی توانند به طور منظم و برای کل طول روز مراقب کودک خود باشند. باید هرلحظه بیشتر و بیشتر به موقعیت ها و محیط اطراف کودک توجه داشته باشید ایمن سازی محیط خواب کودک یکی از لازمه های تنها خواباندن نوزاد و کودک است. از زمانی که شما بچه دار شدید باید همه جای خانه را ایمن کنید، هر نقطه از برای اطلاع از این موارد ویدئو را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
1

تکامل حس چشایی کودک چگونه میباشد؟

30 دی 1397

2226

کودک شما وقتی درون رحم مادر است حس چشایی و زبان و اعصاب و دهان آن تشکیل می شود و این روند زمانی که شما در هفته ۹ بارداری هستید آعاز میشود. جنین در کیسه آب شناور است و مایع آمنیوتیک آن را می بلعد در این مایع تمام مزه غذاهایی که شما میخورید وجود دارد پس با درست غذا خوردن خود درحین بارداری میتوانید کودک را دردوره های بعد از تولد کمک به انتخاب درست غذا کنید. بهتر است برای اطلاعات بیشتر درباره تکامل حس چشایی کودک این ویدیو را تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

تکامل حواس 5 گانه کودک

30 دی 1397

3541

مکیدن اسباب بازی و آب بازی در حمام به تکامل حس کودک کمک میکند. در زبان فرزند شما هزاران عصب وجود دارد که نسبت به سایر بدن از حساسیت بیشتری در فرزندشما برخوردار است؛ بنابراین مکیدن اسباب بازی باعث تحریک این اعصاب میگردد و آب بازی در حمام باعث می شود کودکتان دنیای جدیدی راحس کند. درسن پنج ماهگی بین چشم و دست کودک هماهنگی ایجاد میشود و غذاخوردن باعث تحریک همه اعصاب ازجمله چشایی و بویایی و لامسه و ... میشود پس بگذارید کودکتان خودش غذای خود را بخورد چرا که باعث تحریک فراوان همه اعصاب میشود و میتواند در روند تکامل حواس کودکتان تاثیر گذار باشد. تکامل حواس پنجگانه کودک در یک برنامه از پیش تعیین شده پیش می رود.بهتر است برای اطلاعات بیشتر راجع به تکامل حواس فرزندتان حتما ویدیو بالا را مشاهده کنید.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .