دانستنی ها

new video تماشای ویدیو
1

دنیای لاک پشت ها

24 دی 1397

6573

لاک پشت دریایی یکی از حیوانات جالب در دنیاست. از تولید مثل تا زندگی این موجود دارای نکات حائظ اهمیت و خاصی است که این موجود را منحصر به فرد کرده است. این حیوان اگر چه اکثر عمر خود را در دریا می گذراند اما تخم گذاری را در ساحل انجام می دهد. متاسفانه دستکاری هایی که انسان در محیط زیست انجام داده باعث شده این موجود زیبا در دسته موجودات در حال انقراض قرار بگیرد. این ویدیو درباره لاک پشت دریایی است. ویدیو های زیبایی درباره زندگی جانوان را در دسته بندی فرزند من می‌توانید تماشا کنید.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

هوای داخل بسته های چیپس برای چیست ؟

01 بهمن 1397

2768

چیپس و غذاهای آماده امروزه از پر استفاده ترین میان وعده هایی هستند که انسان استفاده می کند . شرکت های اسنک سازی از این علاقه مردم سودهای سرشاری را به دست می آورند . اگر شما هم از طرفداران چیپس باشید احتمالا بارها درباره فضای خالی و هوای داخل بسته های چیپس برایتان سوال پیش آمده باشد. عده ای این فضای خالی را سو استفاده برای کم فروشی می دانند اما دلیل دیگری در پشت این مساله وجود دارد . این ویدیو در این باره توضیح می دهد.همینطور می توانید ویدیوهای دانستنی کودک نوکو را از طریق این لینک ها تماشا کنید:چرا سکسکه میکنیم ؟دلایل آفتاب سوختگیچرا زمانی که صدای ضبط شده خود را می شنویم با صدای خودمان فرق می کند؟دندان ها چگونه می پوسد ؟چرا خون دماغ می شویم ؟چرا مو به تن آدم سیخ می شود ؟

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

چرا سکسکه میکنیم ؟

01 بهمن 1397

4560

حتما شما هم دچار سکسکه شده اید . گاهی ممکن است ساعت ها طول بکشد و شمارا کلافه کند . سکسکه در نتیجه برخی فعل و انفعالات در بدن اتفاق می افتد . هنوز دقیقا کسی نمی داند علت دقیق سکسکه چیست. هرکسی هم برای رفع سکسکه راهکار خاص خود را انجام میدهد. یک نفر نفس خود را حبس می کند و شخص دیگر با نوشیدن آب ، سعی در رفع سکسکه می کند. با تماشای این ویدیو می تواند هرآنچه لازم است را در مورد سکسه بدانید.همینطور می توانید ویدیوهای دانستنی کودک نوکو را از طریق این لینک ها تماشا کنید:هوای داخل بسته های چیپس برای چیست ؟پیتزا و ریاضی !!

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

چرا ستاره ها چشمک میزنند؟

01 بهمن 1397

4308

چشمک زدن ستاره ها هزاران سال است که موضوع شعر شاعران است . مساله ای که در یک شب پر ستاره و به خصوص به دور از شلوغی و آلودگی شهرهای مدرن از زیبایی های آسمان است . ستاره ها میلیون ها کیلومتر دورتر از ما قرار دارند بنابراین چیزی که ما از ستاره ها میبینیم مطابق نظریه های اخترشناسی باید مساله بسیار جالبی باشد . این ویدیو به ای سوال پاسخ می دهد که چرا ستاره ها چشمک می زنند؟همینطور می توانید ویدیوهای دانستنی کودک نوکو را از طریق این لینک ها تماشا کنید:هوای داخل بسته های چیپس برای چیست ؟پیتزا و ریاضی !!

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

دلایل آفتاب سوختگی

01 بهمن 1397

3374

پوست هر انسان رنگ خاص خودش را دارد . معمولا در کشوارهای آسیایی رنگ پوست ها بیشتر زرد و سفید است در حالی که در کشورهای آفریقایی اکثر مردم رنگ پوست تیره ای دارند . پوست انسان شدیدا تحت تاثیر نور خورشید قرار می گیرد و اگر مدت زمانی که در زیر تابش مستقیم نور آفتاب قرار می گیریم طولانی باشد ممکن است دچار آفتاب سوختگی بشویم . این ویدیو دلایل آفتاب سوختگی را توضیح می دهد .

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
5

چرا زمانی که صدای ضبط شده خود را می شنویم با صدای خودمان فرق می کند؟

01 بهمن 1397

3213

معمولا صدایی که دیگران از ما می شنوند با آن چیزی که خودمان می شنویم کاملا متفاوت است . بیشتر افراد بعد از شنیده شدن صدای خودشان بسیار متعجب می شوند و حتی عده زیادی از شنیدن صدای ضبط شده خود خوششان نمی آید . چی چیزی این پدیده علمی را توضیح می دهد ؟ در این ویدیو به این سوال پاسخ می دهیم که چرا زمانی که صدای ضبط شده خود را می شنویم با صدای خودمان فرق می کند؟

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

چرا مو به تن آدم سیخ می شود ؟

02 بهمن 1397

2847

هر عضوی که در بدن موجودات زنده وجود دارد و در حال حاضر بخشی از اعضایی است که ما آنها را بدون استفاده و بی دلیل می دانیم بخشی از روند تکامل موجودات است . در گذشته انسان فک کشیده تری داشته است و این تکامل که در نتیجه تغییر نوع تغذیه انسان بوجود آمده در طول هزاران سال باعث شکل گرفتن دندان های عقل در انسان شده که الزاما باید آنها را بیرون کشید تا باعث بد شکل کردن سایر دندان ها و فک نشود . یکی دیگر از اتفاقات معمول در انسان ها سیخ شدن موی بدن انسان است و معمولا زمانی که ما دچار هیجان می شویم مو به تنمان سیخ می شود . سیخ شدن موهای بدن هم دلیل بسیار خاصی دارد . این ویدیو به این سوال که چرا مو به تن آدم سیخ می شود ؟ پاسخ میدهد.دانستنی های بیشتر نوکو را در این پیوندها تماشا کنید:چرا زمانی که صدای ضبط شده خود را می شنویم با صدای خودمان فرق می کند؟چرا سکسکه میکنیم ؟دلایل آفتاب سوختگی

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
2

چرا خون دماغ می شویم ؟

02 بهمن 1397

3007

خونی که قلب به تمام بدن پخش می کند دارای تمام مواد حیاتی مورد نیاز بشر است . کوچکترین خونریز ی معمولا با سوزش و درد همراه است . گاهی تداوم خونریزی ممکن است نگران کننده باشد و باید سریعا آن را متوقف کنیم . یکی از خونریزی های متداول انسان ها خونریزی بینی یا به اصطلاع عامیانه خون دماغ است. البته معمولا ما با خون دماغ خودمان راحت تر از خون دماغ کودک مان کنار می آییم . این ویدیو به این سوال که چرا خون دماغ می شویم پاسخ می دهد.

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
4

دندان ها چگونه می پوسد ؟

02 بهمن 1397

4076

دندان های شیری نخستین دندان هایی هستند که انسان ها در دهانشان درند و بعد از رسیدن به حدود 5 تا 7 سالگی همه آنها می افتند و دندان های دائمی ما رشد می کنند.اگر به دنبال سلامت دندان های خود هستید باید اول درباره بیماری ها و عارضه های دهان و دندان اطلاعات داشته باشید. پوسیدگی دندان چیست و چگونه ایجاد می شود؟ پاسخ سوال را در ویدئو ببینید.ویدیوهای مرتبط با این مبحث :علائم رشد دندانراه کارهای خانگی سفید کردن دندانرفع زردی دندانرفع زردی دندان6 راه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان کودکاندندان درآوردن کودک

تماشای ویدیو
new video تماشای ویدیو
3

تزیین اتاق پسربچه ها

08 اردیبهشت 1398

1994

با اطلاع از اینکه یک عضو کوچک به خانواده ما اضافه شود ، فضای خانه پر از نشاط و تازگی می شود . خانواده برای حضور این عضو جدید لحظه شماری می کند و با تعیین جنسیت آن برنامه ریزی برای چیدن یک فضای مناسب برای او اولویت پیدا می کند . این فضا قطعا در صورتی که فرزند جدید خانواده پسر باشد متفاوت خواهد بود. این ویدیو درباره تزیین اتاق پسر بچه ها توضیحاتی می دهد.

تماشای ویدیو
googel ads
شبکه های اجتماعی
نمادها
logo-samandehi
درباره ما
نوکو (نوآوری کودک) پایگاهی برای آموزش والدین و کودکان در فضای مجازی است که با هدف ارتقاء دانش و فرهنگ صحیح پرورش کودک و با نگاهی آموزش محور با ارائه محتواهای با کیفیت با بیانی ساده و با استفاده از منابع علمی معتبر دنیا ، ایجاد شده است . فعالیت نوکو با تولید صدها ساعت ویدئو برای آموزش مطالب مورد نیاز والدین از دوره بارداری تا نوجوانی ، و همچنین آموزش و سرگرمی برای کودکان و نوجوانان آغاز شده است .